OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Klub přátel břeclavské Charity - DobroDruhové

Klub přátel břeclavské Charity - DobroDruhovéDatum konání:
3.7.2023

Charita spojila síly s Jednotou a dalšími.
Pravidelní dárci se mohou těšit na významné benefity.
V komplikované době, kdy každý z nás obrací každou korunu a není jisté, co přinese zítřek, našli společnou řeč zástupci Oblastní Charity Břeclav a Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově. Výsledkem je projekt DobroDruhové, který podpoří obsáhlou síť charitních služeb a zároveň odmění ty, kteří se rozdělí s potřebnými.
Dárci, kteří každý měsíc pošlou Oblastní charitě Břeclav alespoň 250 Kč (registrace na www.breclav.charita.cz/dobrodruhove ) získají průkazku DobroDruha, která jim zajistí 10% slevu na každý nákup (vyjma tabákových výrobků, telefonních kuponů a dárkových poukázek) v prodejnách a supermarketech Jednoty Coop po celém Břeclavsku. Hustopečsku, Mikulovsku a Pohořelicku. „Podpora neziskových organizací není pro Jednotu nic nového, ale myšlenka komunity, která pomáhá a zároveň se jim za jejich štědrost dostane odměny, se nám velmi zalíbila. Naše prodejny jsou ve všech obcích, ve kterých břeclavská charita působí, proto budou mít dárci ke slevám blízko,“ prozradila výkonná ředitelka Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově Zuzana Petáková Kormanová.
Není to však jediný bonus, na který se pravidelní dárci mohou těšit. „Celý projekt je teprve v plenkách a jsme vděční, že právě Jednota je tím prvním a hlavním partnerem. Ale jednáme i se zástupci lékáren, kulturních stánků a měst v celé naší oblasti, takže benefity budou přibývat a obměňovat se,“ vysvětluje fundraiserka břeclavské charity Veronika Nováková.
„Už teď víme, že naši pravidelní dárci budou mít vstupy zdarma například do Zámku v Mikulově a všech poboček Regionálního muzea Mikulov, tedy třeba do Archeoparku v Pavlově nebo Památníku bratří Mrštíků v Divákách. Dostanou kávu zdarma v hustopečské Mandlárně nebo 5% slevu na volný sortiment lékáren Hytych. Benefity se snažíme rovnoměrně rozprostřít po celé oblasti a stále hledáme další,“ dodala fundraiserka s tím, že vzniklá komunita bude formou nového zpravodaje také pravidelně informována o tom, kde a jak její příspěvky pomáhají.
Oblastní charita Břeclav je na Břeclavsku, Hustopečsku, Mikulovsku a Pohořelicku dobře známá. Provozuje azylový dům, domácí hospic, pečovatelskou službu, zdravotní službu, centrum pro lidi bez domova, kontaktní centrum pro pomoc drogově závislým, a čím dál více lidí využívá pomoci charitní záchranné sítě, která je poslední pomocí pro ty, kteří se jiné podpory nedočkali. Služeb břeclavské charity využívá na 1000 klientů a další stovky dobrovolníků se zapojují do dobročinných akcí, jakými jsou Sbírka potravin nebo Tříkrálová sbírka.
„Část našeho rozpočtu je kryta příspěvky od státu či pojišťoven, ty ale zdaleka nepokryjí všechny náklady na provoz. Potřebujeme mít pevné zázemí v darech, abychom mohli zachovat a rozvíjet všechny služby, které poskytujeme. Dárcovství sice není o tom, že za svůj dar něco očekávám, ale benefity klubu DobroDruhů jsou výrazem toho, jak moc si darů od lidí vážíme, jak jsou potřebné,“ poděkoval dárcům i partnerům ředitel Oblastní charity Břeclav Ing. Josef Gajdoš.
Podrobné informace o tom, jak se do projektu zapojit najdete na webu www.breclav.charita.cz/dobrodruhove