OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Tříkrálová sbírka 2021

Tříkrálová sbírka 2021Datum konání:
25.1.2021

V letošním roce proběhla Tříkrálová sbírka velice netradičně. Z důvodu vyhlášeného nouzového stavu vládou České republiky nemohli koledníci Tříkrálové sbírky vyrazit koledovat do ulic Vlasatic, jak jsme všichni byli zvyklí.

I v tuto nepříznivou dobu Tříkrálová sbírky proběhla. Po vzájemné domluvě s Oblastní charitou Břeclav byly pokladničky Tříkrálové sbírky od 4. ledna 2021 do 24. ledna 2021 uloženy v kanceláři Obecního úřadu Vlasatice, kam mohli naši občané přinést finanční příspěvek. Přes všechny těžkosti, které tříkrálovou sbírku provázely, je výtěžek sbírky v porovnání s předchozími sbírkami velmi dobrý. Celkový finanční výtěžek Tříkrálové sbírky je 16. 123,-Kč, který byl předán pořadateli sbírky Oblastní charitě Břeclav. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším lidem v  nouzi všude tam, kam dosáhne pomoc Charity Česká republika. Desetina výnosu sbírky je každoročně určena na rozvojovou a humanitární pomoc v zahraničí. Výnos sbírky je rozdělen podle pevně daného klíče takto: 65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky. Více informací www.trikralovasbirka.cz

Děkujeme všem občanům, kteří se vydali na obecní úřad a přispěli jakoukoliv částkou do připravených pokladniček Tříkrálové sbírky 2021. Oceňujeme pomoc paní Zdeňky Furišové, která se, jako každý rok, aktivně zapojila i letos do netradiční Tříkrálové sbírky 2021.