OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Záměry Tříkrálové sbírky 2023

Záměry Tříkrálové sbírky 2023Datum konání:
11.1.2023

ZÁMĚRY TKS 2023 - Oblastní charita Břeclav

 

  • V rámci projektu charitní záchranné sítě, bychom chtěli z letošního výtěžku tříkrálové sbírky pomoci lidem, kteří se ocitli v akutní nouzi, a to v celém břeclavském okrese. Do cílové skupiny všech potřebných osob mohou spadat například senioři, lidé bez domova, lidé se zdravotním postižením, onemocněním nebo také rodiny s dětmi. Charitní záchranná síť má pomoci všem lidem, kteří pomoc potřebují, aby se jejich tíživá situace nadále nezhoršovala a nevedla by tím až k existenčnímu ohrožení.
  • Chtěli bychom také podpořit zaměstnance mobilní hospicové péče sv. Martina, kteří mohou poskytnout komplexní péči nevyléčitelně nemocným, ať už v sociálním, zdravotním či duchovním směru. Součástí je také neustálé zkvalitňování poskytovaných služeb a rozvoj každého člena pracovního týmu, v čemž je jednou z důležitých a podpůrných složek oblast vzdělávání. Výtěžkem sbírky bychom tedy chtěli podpořit zaměstnance v jejich profesním růstu, a to vzděláváním zdravotních sester a platem lékaře.
  • Dobrovolnická činnost farních charit je založena především na křesťanských hodnotách, které uznávají všichni jejich členové, jež se skládají z různých věkových skupin. Velmi si vážíme jejich úzké spolupráce s OCHB, a to především z důvodu, že pomáhají pečovat především o všechny, kteří se dostali do těžké životní situace a potřebují nějakým způsobem pomoci.
  • Z výtěžku TKS bychom chtěli také věnovat značnou část financí na zkvalitňování dobrovolnického programu, a to především formou vzdělávání. Dobrovolnictví vnímáme jako nedílnou součást charitní práce, a to více si vážíme všech, kteří věnují svůj čas pomoci právě tam, kde je nejvíce potřeba, bez nároku na odměnu, a to nejenom při mimořádných událostech. Vnímáme, že i vzdělávání dobrovolníků je velmi důležité, protože právě díky nim můžeme zvyšovat kvalitu poskytovaných sociálních a zdravotních služeb.