OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > NEPETUJ - MOJE ODPADKY

NEPETUJ - MOJE ODPADKYNaše obec Vlasatice se v září 2018 zapojila do kampaně a následovala v nápadu jiné obce a společnosti. V této kampani jsou zapojeni i jiné obce Uherčice, Rohatec, Pohořelice, Pasohlávky, Přibice, Lukovice, Těšany, Rajec-Jestřebí, Bělá pod Pradědem, Velký Týnec, Brloh, Zábřeh, Bludov, Pernštejn. Do kampaně jsou také zapojeny společnosti Pivovar Svijany, Sodastream, Autokemp ATC Merkur Pasohlávky, GyTa – Gymnastický a taneční klub Kyjov.  

            Kampaň Nepetuj vznikla v reakci na letní song „Léto bez plastů“. Kampaň nepetuj má za cíl snížit produkci PET lahví a také měnit myšlení lidí ve vztahu k zodpovědnosti za odpad.

            Hlavní myšlenka je plnit opakovaně jednu lahev. Pomoci můžete tak, že budete opakovaně používat jednu PET láhev, kterou si budete sami plnit nápojem. Na tuto láhev můžete nalepit samolepku NEPETUJ. Na samolepce je vyobrazeno 15 lahví, a při každém jejím naplnění vybarvíte symbol PET lahve. Alespoň budete vědět, kolik PET lahví jste ušetřili.  Dále samolepka obsahuje číselný a QR kód. Jakmile přestanete lahev používat, načtěte QR kód ze samolepky nebo se přihlaste na www.nepetuj.cz, a vyplňte kolikrát jste láhev naplnili. Tyto nálepky můžete získat na Obecním úřadu Vlasatice, kde Vám je zaměstnankyně úřadu rády předají. Více informací získáte na www.mojeodpadky.cz

SKM_C22718092510020.jpg