OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > Prodej bytového domu č.6 (učitelská bytovka)

Prodej bytového domu č.6 (učitelská bytovka)Prodej bytového domu č. 6 ve Vlasaticích

Po ukončení dlouholetého soudního sporu o výši nájemného za pozemek ležící pod stavbou č. p. 6 a jeho přilehlých částí, se obec Vlasatice snažila najít mimosoudní řešení tak, aby dlouhodobě vyřešilo spor o výši nájemného a umožnilo investovat do postupné rekonstrukce bytového domu s ohledem na péči řádného hospodáře. Takovéto řešení se nám přes veškerou snahu nepodařilo najít.

Zastupitelstvo obce se z výše popsaných důvodů rozhodlo nabídnout bytový dům č. 6 tzv. "učitelská bytovka“ k odkupu za odhadnutou tržní cenu 1.500.000,-Kč. V odhadu, který byl zpracován na žádost obce Vlasatice, byly zohledněny skutečnosti, které ovlivnily cenu dané nemovitosti, tj. rozdílnost majitelů pozemku stavby a dlouholeté neinvestování do budovy.

S ohledem na současný právní stav, kdy pozemek p.č. st. 464 a stavba, Vlasatice, č.p. 6, která na něm stojí, jsou ve vlastnictví rozdílných osob a tyto osoby mají vzájemné předkupní právo podle § 3056 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, učinila obec Vlasatice vlastníkovi pozemku panu Petru Gröbnerovi nabídku na odprodej stavby, Vlasatice, č.p. 6, a to v souladu s ustanovením § 3056 ve spoj. s 2140 a násl. občanského zákoníku.

Vlastník pozemku svého práva využil a s obcí Vlasatice podepsal kupní smlouvu na odkup bytového domu č. 6 za odhadnutou cenu 1.500.000,-Kč. Nyní probíhají kroky nezbytné ke změně vlastnického práva.