OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > Sběrný kontejner na textil TextilEco a. s.

Sběrný kontejner na textil TextilEco a. s.Vážení spoluobčané, v měsíci lednu 2018 nás oslovila česká společností TextilEco, a. s., s nabídkou spolupráce. Společnost TextilEco, a. s. se zabývá sběrem a následným tříděním textilu.

Obec zvažovala, zda spolupráci s touto společností uzavře, jelikož v minulé době, kdy byl obdobný kontejner na textil umístěn u hřbitova a Bílého domu, tak občané do těchto kontejnerů neukládali textil, hračky na což byl určen, ale sypali do něj komunální odpad, sklo, plechovky a jiný velkoobjemový odpad. Tím tento kontejner pozbýval smysl a nebyl naplněn jeho účel. A firma, která kontejner spravovala s obcí ukončila spolupráci a kontejner odvezla.

Po delším zvažování se obec rozhodla o opakovaném umístění kontejneru na textil. A tak v březnu 2018 byl kontejner od společnosti TextilEco a. s. umístěn před místní pohostinství. Do kontejneru můžete ukládat čisté, nepoškozené použité oděvy a obuv z domácností a hračky. Textil bude svážen pravidleně.

Doufáme, že situace z předešlého roku, kdy do kontejneru občané umísťovali odpad, pro který nebyl kontejner zřízen, se nebude opakovat. A zároveň je to pomoc občanům, kteří třídí odpad a použité oděvy a boty, které schraňují doma a jednou za čas je odvezou do jiných kontejnerů do okolních vesnic a nebo čekají na svoz textilu, který u nás probíhá 2x do roka pro charitativní účely. Nyní mohou použitý textil odnést kdykoliv do nově zřízeného kontejneru.