OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > Sčítání lidu 2021

Sčítání lidu 2021Datum konání:
3.5.2021
Datum ukončení:
11.5.2021

Dovolte nám připomenout, že 11. května končí Sčítání 2021. Dosud se sečetly už více než dvě třetiny obyvatel České republiky.
Sčítání je zcela jedinečným zdrojem dat o obyvatelstvu. Data jsou často využívána při přípravě žádostí o financování nejrůznějších projektů obcí. Výsledky sčítání mají také přímý vliv na výpočet podílu obcí na daňových výnosech v souladu se zákonem o rozpočtovém určení daní.
V našem společném zajmu je, aby se do sčítání zapojily všechny domácnosti Vaší obce. Připravili jsme proto další podklady, které mohou pomoci při informování o dosavadním průběhu sčítání a aktivaci obyvatel k vyplnění sčítacích formulářů.
Na webu scitani.cz jsme zveřejnili tabulku s přehledem aktuální online sečtenosti, ve které si můžete snadno zjistit, jak je na tom konkrétně Vaše obec.
Uvítáme, pokud budete nadále informovat obyvatele své obce o sčítání a možnosti sečíst se jednoduše a bezpečně online. Učinit tak můžete i prostřednictvím audionahrávky, kterou namluvila televizní hlasatelka a tisková mluvčí Sčítání 2021 Jolana Voldánová. Nahrávku můžete odvysílat v obecním rozhlase nebo prostřednictvím místního televizního vysílání. Stáhnout si ji můžete z webových stránek sčítání ve formátu mp3 a wav v sekci Ke stažení/Obce, kde naleznete i další informační materiály. Text audionahrávky rovněž přikládáme, pokud byste tuto informaci chtěli sdělit samostatně.
Sečíst se je možné do 11. května online na webu scitani.cz nebo prostřednictvím listinného formuláře. S ohledem na epidemickou situaci doporučujeme vyplnit elektronický formulář.
Pokud se někdo nesečte online, musí vyplnit listinný formulář. Sčítací komisaři je roznášejí od 17. dubna. Druhé kolo pokusů o jejich doručení zahájí v pátek 30. dubna. Formuláře si lze vyzvednout i na kontaktních místech sčítání zřízených na více než 800 pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Aktuální informace o zapojených sčítacích komisařích a adresy kontaktních míst jsou zveřejněny na webu České pošty. Vyplněný listinný sčítací formulář lze do 11. května odeslat zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou od nás obdržíte, nebo odevzdat na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Podrobnosti jsou k dispozici na webu scitani.cz