OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > Ukončení rekonstrukce MŠ

Ukončení rekonstrukce MŠDne 30.6.2015 byla oficiálně ukončena rekonstrukce naší mateřské školy. Rekonstrukcí prošlo celé první patro, byla zateplena půda, celý obvodový plášť i část sklepa. Na hřišti byly osazeny nové herní prvky a v okolí školky byly zpevněny přístupové cesty. Většina prací byla prováděna na základě již dříve zpracovaného projektu minulého zastupitelstva obce, za což jim moc děkuji. Během rekonstrukce jsme se rozhodli některé práce upravit nebo udělat navíc, např. nové okapy (v projektu měly zůstat stávající) nebo odvod dešťových vod (v projektu nebyl řešen vůbec). Všechny práce, které se realizovaly navíc, byly konzultovány se stavebním dozorem, se stavitelem i se zřizovatelem, a byly shledány jako důležité nebo dokonce nezbytné. Byly také konzultovány s poskytovatelem dotace. Celá rekonstrukce stála 3 483 111 Kč. Většina nákladů (maximálně však 85%) bude hrazena z poskytnuté dotace ROPu Jihovýchod. Konkrétní částka bude zveřejněna na našich webových stránkách během srpna, protože závěrečnou monitorovací zprávu s žádostí o proplacení dotace nyní finalizujeme.

Dne 29.6.2015 proběhl ve školce den otevřených dveří a na rekonstruovanou školku se přišlo podívat, asi třicet občanů i s dětmi. V krásném pohodovém odpoledni jsme si u kávy a zákusků prohlédli školku a s nostalgií jsme zavzpomínali na její historii.

 

Na závěr bych rád poděkoval učitelům, zaměstnancům a rodičům za velkou trpělivost při samotné rekonstrukci, panu staviteli za vstřícnost a ohleduplnost k provozu školky a poskytovateli dotace tj. ROP Jihovýchod za poskytnutí dotace. Jsem přesvědčen, že mírné omezení pohodlí všech zúčastněných se opravdu vyplatilo a školka bude dětem dobře sloužit a bude se jim líbit.

Fotografie z dne otevřených dveří