OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > Úřad práce Pohořelice - pomoc vyúčtování elektrické energie a plynu (DPI)

Úřad práce Pohořelice - pomoc vyúčtování elektrické energie a plynu (DPI)Vzhledem k mimořádně vážné události v důsledku nečekaného navýšení cen energie a jejího vyúčtování Úřad práce KoP Pohořelice poskytuje pro občany, kteří potřebují pomoc, základní poradenství, jakým způsobem problém řešit. Popřípadě jim v rámci možností po zhodnocení individuální situace u každého případu dle zákona č. 111/2008 Sb., o pomoci v hmotné nouzi poskytnout dávku mimořádné okamžité pomoci při poskytnutí vyúčtování od DPI (dodavatel poslední instance), jestliže osobě či rodině její příjmová, sociální a majetková situace neumožní vlastními silami překonat tuto situaci.

Jedná se zejména o matky samoživitelky, seniory, osoby samostatně žijící a nízkopříjmové rodiny a skupiny obyvatel. Můžete se obrátit na náš Úřad práce v Pohořelicích a my se budeme snažit vám se situací vzniklou bez vašeho vlastního zavinění ve spojitosti s ukončením některých dodavatelů energií a přechodu k DPI pomoci.

Nelze však žádat o poskytnutí MoP na UP a souběžně o případné poskytnutí bezúročné půjčky na MěÚ obcí s rozšířenou působností, kterou již některé úřady začaly poskytovat.

Mgr. Iveta Kožnárková
vedoucí KoP Pohořelice
Tel.: 950 105 430
Email: iveta.koznarkova@uradprace.cz

Úřad práce České republiky
Krajská pobočka v Brně
Kontaktní pracoviště Pohořelice
Vídeňská 699
691 23 Pohořelice