OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > Rybářský spolek Vlasatice > Aktuality ryb. spolek > Rybářské závody pro děti i dospělé

Rybářské závody pro děti i dospěléDatum konání:
19.5.2018

Dne 19.5 Rybářský spolek Vlasatice uspořádal letošní první rybářské závody jak pro dospělé, tak i pro děti. Už z důvodu prvních jarních závodů na nově zrekonstruovaném rybníčku, jsme se snažili o dobrou přípravu a nenechali jsme nic náhodě. Udělali jsme dostatečnou reklamu nejen v okolních vesnicích ale také na vyhlášených rybářských webech. Reklama se vyplatila, protože během posledních dvou týdnů před závody mně volali rybáři o další informace z celé jižní Moravy. Závody začínají tradičně v 6:00, ale již okolo 4:30 si žádali rybáři o první startovní povolenky. Čekalo nás ten den velmi pěkné počasí bez větru, prostě ideální k chytání ryb. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 89 netrpělivých účastníků závodu dospělých. Cílem závodu bylo chytit co nejvíce měřených cm ušlechtilé ryby (kapr, lín, amur a tolstolobik) a také první rybu závodu. Na tu se nemuselo dlouho čekat a těsně po začátku závodu jsme mohli výherci předat láhev sektu. Celý závod byl spojen s výbornou atmosférou prošpikovanou nahlašovanými novými úlovky do sumářů úlovků rybářů rozhodčím. Několikrát došlo i k potleskům od všech rybářů za výjimečně pěkný úlovek! Byli jsme velmi zvědavi, jak letošní závody dopadnou z hlediska úlovků a spokojenosti jednotlivých rybářů. Již během závodu jsme viděli, že dopadnou dobře, protože úlovků bylo dost. Rybáři za 6 hodin chytání nahlásili rozhodčím 284ks ryb z toho nad 60cm bylo 19ks! Prvních 5 rybářů chytilo 3127cm ryb v počtu 98ks. Na prvním místě se umístil pan Sehnal s celkovým úlovkem 27ks a 922cm, na druhém místě se umístil pan Veselý s 25ks a 755cm a na třetím místě se umístil pan Valášek se 17ks a 510cm. Těmto třem výhercům předal předseda výherní ceny.

Ve 13:00 začaly dětské rybářské závody. Závodů se zúčastnilo 25 dětí, které byly stejně jako ráno dospělí „nažhavené“ býti tím nejlepším. Při chytání občas dětem pomáhali rodiče, ale jen trošičku, aby za výsledek nebyli hodnocení rodiče. Byli jsme překvapeni, jak děti sekundují svým předchozím dospělým závodníkům z rána. Během závodu děti chytili 55ks ryb z toho 6ks nad 60cm. Po celé odpoledne vládla závodu příjemná atmosféra, kterou umocňovali povzbuzující rodiče. Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech, ale i obci za pomoc a pronájem stolů a stanů. Celý den byl ve znamení vzrušení ze závodů, ale i pohody, která byla cítit mezi všemi návštěvníky. Pro všechny měl rybářský spolek nachytané občerstvení a také bohatou tombolu.

Petrův Zdar!