OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > TJ Start

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice  

IMG-20230815-WA0000.jpg 
TJ Start Vlasatice finančně podporuje
       NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA 
     

 

Mládežnický fotbal ve Vlasaticích – podzim 2023

V září 2023 jsme rozehráli druhou sezónu naší mladší a starší přípravky v Okresním přeboru Břeclav. Odehráli jsme 11 soutěžních kol se střídavými úspěchy, starší přípravka dokázala zvítězit v 7 soutěžních zápasech, mladší přípravka zvítězila ve 3 zápasech a jednou remizovala.
Po skončení podzimní části sezóny jsme od začátku listopadu 2023 účastníky zimního halového turnaje mladších přípravek
„O pohár starosty obce Žabčice“. Ze 6 soutěžních utkání jsme zatím 3 vyhráli a jedno skončilo remízou, turnaj bude pokračovat do března 2024.
Dne 9. 12. 2023 jsme sehráli triangl turnaj mladších přípravek za účasti Pohořelic, Těšan a Vlasatic, který naše mladší přípravka vyhrála. Nejlepším střelcem turnaje byl hráč TJ Start Vlasatice Robert Hovořák.
Velké poděkování patří našim trenérům Petrovi Waisovi a Jaroslavu Součkovi, kteří se dětem na trénincích a zápasech věnují.
Rádi bychom taky poděkovali všem rodičům za pomoc a úsilí, které vynakládají na účast dětí na trénincích, zápasech a turnajích a hlavně dětem, které neúnavně bojují za barvy našeho klubu. 
Byli bychom moc rádi, kdyby se k nám připojili i další děti, kluci i holky ve věku 5–10 let. Rádi je přivítáme v našich řadách.

Šimon Ondruš
TJ Start Vlasatice

Aktuální výsledky

 Rozpis a výsledky 2023 -2024 - OP ml. přípravka, sk. B

Rozpis a výsledky 2023 - 2024 - OP starší přípravka, sk. B

 Rozpis a výsledky 2023 -2024 - Znojemské pivo III. tř. sk. B

 

Mládežnický fotbal ve Vlasaticích – podzim 2022

Na podzim jsme byli jako nováčci  účastníky okresního přeboru Břeclav, mladší a starší přípravky. Měli jsme 9 soutěžních kol. Tréninků a zápasů se účastnilo 23 dětí, zaregistrovaných v oddílu. Mladší i starší přípravka zvítězila každá ve 3 utkáních, což nás velmi potěšilo. Dokázali jsme porazit Drnholec, Velké Pavlovice, spojené vesnice Vranovice - Ivaň a Bořetice - Kobylí. Děti obou družstev  ve všech zápasech bojovali jako  lvi  a dali do  toho  všechno. Tréninky během podzimu probíhaly 2x týdně, teď v zimě je to náročnější. Využíváme k tréninkům Víceúčelové hřiště u ZŠ  a  tělocvičnu Základní školy ve Vlasaticích.  Od ledna bychom rádi využili k tréninkům Sportovní halu v Přibicích.  Od  konce listopadu 2022  se účastníme zimního halového turnaje v Žabčicích / listopad 22 – březen 23/.

Chtěli  bychom poděkovat  všem našim fotbalistům a fotbalistkám za reprezentaci našeho oddílu, trenérům za  trpělivost, maminkám za praní dresů  a všem   rodičům za úsilí, které vynakládají na účast dětí  na trénincích a zápasech TJ Start - mladší a starší přípravka.

TJ Start Vlasatice

tj25.jpg     start.jpg

 

Jednou z nejdéle fungujících organizací v naší obci je TJ Start. Historie této organizace je od počátku spojená s kopanou. První fotbalová utkání v naší obci se podle vzpomínek pamětníků sehrála na hřišti nevyhovujících rozměrů a bez vyhovujícího zázemí (např. bez kabin). Postupem času obec vyhradila klubu pozemek pro výstavbu nového hřiště a kabin, které slouží svému účelu dodnes. Bohužel po několika letech fotbal ve Vlasaticích zanikl a hráči se rozutekli do okolních vesnic.

V roce 1977 hrstka nadšenců znovu obnovila kopanou v obci. Přihlásili se do soutěže IV. třídy v okrese Břeclav. Tuto soutěž po relativně krátké době vyhráli a postoupili do III. třídy. Postupně se počet členů klubu zvyšoval a v 80 letech hráli své soutěže kromě mužů i dorostenci a žáci. 

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice

Na všechna období činnosti fotbalu ve Vlasaticích lze vzpomínat jak vesele, tak i smutně. Samozřejmě lepší je vždy vzpomenout na slavné a veselé příběhy všech, kteří kdy měli cokoliv společného s fotbalem v naší obci. 

naše hřiště

V současné době má TJ Start Vlasatice 68 členů. Registrovaní hráči tvoří mužstvo mužů, které hraje soutěž III. třídy v okrese Znojmo a mužstvo žáků, které hraje okresní soutěž tamtéž. 

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice

Dlouholetým předsedou oddílu je pan Zdeněk Fuksa. Klubu se pod jeho vedením podařilo, za přispění obce, výrazně zlepšit kvalitu hrací plochy, vybudovat zavlažovací systém, částečně upravit kabiny a udržet fotbal ve Vlasaticích při životě, za což mu patří velké poděkování.

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice - junioři

Kontaktní informace:           Předseda oddílu: Zdeněk Bém, tel.: 721 814 454