OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > TJ Start

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice  

IMG-20230815-WA0000.jpg 
TJ Start Vlasatice finančně podporuje
       NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA 
     

 

Aktuální výsledky

 Rozpis a výsledky 2023 -2024 - OP ml. přípravka, sk. B

Rozpis a výsledky 2023 - 2024 - OP starší přípravka, sk. B

 Rozpis a výsledky 2023 -2024 - Znojemské pivo III. tř. sk. B

 

Rozpis a výsledky 2022 - 2023 - OP mladší přípravka, sk. B

Rozpis a výsledky 2022 - 2023 - Znojemské pivo III. tř. skupina B

Jednou z nejdéle fungujících organizací v naší obci je TJ Start. Historie této organizace je od počátku spojená s kopanou. První fotbalová utkání v naší obci se podle vzpomínek pamětníků sehrála na hřišti nevyhovujících rozměrů a bez vyhovujícího zázemí (např. bez kabin). Postupem času obec vyhradila klubu pozemek pro výstavbu nového hřiště a kabin, které slouží svému účelu dodnes. Bohužel po několika letech fotbal ve Vlasaticích zanikl a hráči se rozutekli do okolních vesnic.

V roce 1977 hrstka nadšenců znovu obnovila kopanou v obci. Přihlásili se do soutěže IV. třídy v okrese Břeclav. Tuto soutěž po relativně krátké době vyhráli a postoupili do III. třídy. Postupně se počet členů klubu zvyšoval a v 80 letech hráli své soutěže kromě mužů i dorostenci a žáci. 

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice

Na všechna období činnosti fotbalu ve Vlasaticích lze vzpomínat jak vesele, tak i smutně. Samozřejmě lepší je vždy vzpomenout na slavné a veselé příběhy všech, kteří kdy měli cokoliv společného s fotbalem v naší obci. 

naše hřiště

V současné době má TJ Start Vlasatice 68 členů. Registrovaní hráči tvoří mužstvo mužů, které hraje soutěž III. třídy v okrese Znojmo a mužstvo žáků, které hraje okresní soutěž tamtéž. 

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice

Dlouholetým předsedou oddílu je pan Zdeněk Fuksa. Klubu se pod jeho vedením podařilo, za přispění obce, výrazně zlepšit kvalitu hrací plochy, vybudovat zavlažovací systém, částečně upravit kabiny a udržet fotbal ve Vlasaticích při životě, za což mu patří velké poděkování.

Fotbalový klub TJ Start Vlasatice - junioři

Kontaktní informace:           Předseda oddílu: Zdeněk Bém, tel.: 721 814 454