OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan a obec > ZŠ a MŠ Vlasatice

Základní a mateřská škola Vlasatice

Příspěvková organizace Základní škola a Mateřská škola Vlasatice vznikla 1. 10. 2002, kdy se mateřská škola sloučila se základní školou pod jedno ředitelství. Pod hlavičkou této organizace svoji činnost vykonává i školní jídelna a školní družina. Náplň výchovně vzdělávací činnosti se jak v základní škole, školní družině tak i v mateřské škole řídí závazným dokumentem – Školním vzdělávacím programem, který je k nahlédnutí  na chodbách jednotlivých zařízení.

Mateřskou školu navštěvují děti od 3 do 6 let, převážně z Vlasatic. Provozní doba mateřské školy je od 6.30 do 16.30 hodin. Základní škola je rozdělena na  I. stupeň s pěti ročníky, II. stupeň se čtyřmi ročníky a speciální třídu pro žáky s lehkým mentálním postižením, ve které se vzdělávají žáci napříč stupni a ročníky. Školní družinu navštěvují žáci I. stupně a speciální třídy. Provozní doba je od 11.35 do 16.30 hodin. V mateřské škole mohou děti navštěvovat Angličtinu s Frogem.

 

                                                            Základní a mateřská škola Vlasatice

 

Na základní škole si žáci mohou vybrat z několika zájmových útvarů – keramický kroužek, kroužek angličtiny, taneční kroužek. Pozornost je věnována i dětem a žákům s poruchami učení v dyslektickém kroužku a žákům s poruchami řeči v logopedické prevenci. Obě tyto činnosti vykonávají kvalifikované paní učitelky. Ve školní jídelně se stravují děti mateřské školy, žáci základní školy  a pracovníci školy. Možnost odběru obědů mají i občané Vlasatic. V základní škole mají žáci možnost koupě dotovaného mléka a žáci I. stupně jsou zapojeni do projektu Ovoce do škol. Základní škola i mateřská škola se zapojuje do různých soutěží – výtvarných, matematických, sportovních, vědomostních.  Neučíme se jen ve škole, ale za vzděláním vyjíždíme i na exkurze, navštěvujeme kina, muzea a divadla.  Jsme činní i v mnoha projektech.

O životě v naší škole a školce a aktuálním dění se můžete více dočíst na našich oficiálních webových stránkách

                                                                              ZŠ a MŠ Vlasatice.

 

Mgr. Marcela Mikelová

Ředitelka MŠ a ZŠ