OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dění v obci - kultura > Kulturní akce

Kulturní akce 2021

VLASATICKÉ POSEZENÍ U BURČÁKU

 nsdjdj (2).png buri (2).png

I letos náš spolek Vinaři z Vlasatic pořádal již tradiční posezení u burčáku. Počasí nám přálo, a tak se na posezení v zahradě obecního úřadu přišlo podívat velké množství návštěvníků jak místních tak z okolí. A to i navzdory tomu, že v Mikulově probíhalo Pálavské vinobraní. U nás je taková rodinná atmosféra. Přišlo necelých dvě stě návštěvníků a stolů bylo tak akorát. Měli jsme připravené odrůdové burčáky, kotlík a nějaké ty sladké pamlsky k zakousnutí. K příjemné atmosféře hrála cimbálová muzika Gracia, která po dlouhou dobu byla doprovodnou kapelou Jožky Černého s primášem Petrem Zugárkem. Lidé si tak mohli posedět a popovídat s přáteli nebo zazpívat a  zanotovat nějakou tu  pěknou moravskou písničku. Chtěli bychom poděkovat manželkám a přítelkyním, které připravily stejně jako v loňském roce, velmi pěkné a chutné občerstvení.

Marek Sendler

 

expedice za sousedy

IMG_20210821_102735 (2).jpg IMG_20210821_105219 (2).jpg

Dne 21. 8. 2021 obec Kubšice pořádala 9. ročník Expedice za sousedy - rodinného cyklovýletu po obcích. V letošním ročníku byla do této cykloakce zapojena i naše obec. Ta připravila pro cyklisty expedice malé občerstvení na zahradě obecního úřadu. Účastníci cyklovýletu měli možnost ochutnat víno od místního vinaře Ladislava Outulného a také si mohli zpříjemnit jízdu na kole návštěvou místní Cukrárny M. Cyklisté naší obcí projížděli v době od 8:30 hod. do 12:30 hod. a účast byla hojná. Naší obcí projelo a poctilo návštěvou asi 300 cyklistů, kteří pokračovali do obce Ivaň.

Obec Vlasatice děkuje panu L. Outulnému, Cukrárně M a zaměstnancům obce Vlasatice, za účast a pomoc při organizaci Expedice za sousedy.

zaměstnanci OÚ

Tenisový turnaj ve čtyřhře

32D76AE0-17D6-4924-8242-84D187D972F4.jpeg        A20E10F9-AC24-4DCA-AB0D-D1E9BD2A6237.jpeg

Poslední sobotu v měsíci červenci proběhl X. ročník Tenisového turnaje ve čtyřhře, kterému předcházely zápasy v základních skupinách, které probíhaly už od jara. Za slunečného počasí se turnaje zúčastnilo 8 tenisových dvojic. Výkony všech účastníků byly velice vyrovnané, ale vyhrát může pouze jeden tým. Letošní turnaj ovládla dvojice Pavel Špaček, Radek Pálka, na druhém místě se umístil Petr Wais, Miroslav Hanuš, a na třetím místě Tomáš Pekař, Michal Bíla. Všem gratulujeme.
Na vydařené sportovní odpoledne navázala hudební zábava v podobě kapely Máš čas bend. Všichni se dobře pobavili a již se těšíme na další ročník, který se uskuteční na novém multifunkčním hřišti, které bylo vybudováno na pozemku za Základní školou.

Pavel Cileček

 

LETNÍ NOC 2021

ldjt (2).jpeg let (2).jpg

I v letošní roce se konala již tradiční Letní noc. Zábavu zahájil doprovodný program malování na obličej, tetování a Gladiátor, což využili hlavně návštěvníci dětského věku. Jako každý rok nám k tanci hrál ZbyňaBand. K občerstvení bylo připraveno maso z kotlíku, které připravoval Jiří Serafinovič s Janem Mikem. Nechyběl ani tradiční výčep, který zajištovali manželé Blanka a Zdeněk Fuksovi.  V letošním roce byla návštěvnost Letní noc rekordní. Věříme, že všichni zúčastnění se pobavili, zatančili a také odreagovali od nelehké „Covidové doby“.

Doufáme, že i příští rok se opět podaří Letní noc uspořádat. Děkujeme manželům Fuksovým za zajištění výčepu a zaměstnancům obce Vlasatice za přípravu a organizaci Letní noc 2021.

zaměstnanci OÚ

 

Jánské hody 2021

IMG_6007.jpg   IMG_6270.jpg

Po dvou letech se opět konaly Jánské hody u nás ve Vlasaticích, a to v sobotu 19. června. Stárci zahájili den hodovým průvodem obcí a zvaním spoluobčanů na večerní zábavu. Krojovaný průvod celý den hudebně doprovázel harmonikář Ondřej List. Večerní zábavu stárci tradičně zahájili hodovým pochodem. Následovalo předání hodového práva prvním stárkům, sólo se starostou a volná zábava. K tanci a poslechu hrála kapela Skaláci ze Skalice. Kromě pochodu si stárci připravili taky mašličkové sólo, „koště“ a půlnoční překvapení, po kterém následovala krátká diskotéka. Celý den bylo krásné letní počasí, a tak se hody opravdu vydařily.
Za stárky bychom chtěli poděkovat obci Vlasatice za spolupráci s organizací, Fuksům za zajištění baru, fotografovi Michalu Serafinoviči a dalším, kteří se podíleli na přípravách. Ale hlavně vám všem, kteří jste nás podpořili a přišli se pobavit.
Těšíme se za rok!
Za stárky Lenka Hubáčková

 

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

Archiv akcí - 2018

Archiv akcí - 2019

Archiv akcí - 2020