OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dění v obci - kultura > Kulturní akce

Kulturní akce 2019

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

Archiv akcí - 2018

 

 

 

VLASATICKÁ LETNÍ NOC

26. 7. 2019

      letní noc 2019.jpg                     letní noc 2 (002).jpg       

V pátek 26. července 2019 se uskutečnila již třetí Vlasatická letní noc. Zahájení bylo v odpoledních hodinách s doprovodným programem i pro naše nejmenší návštěvníky. Děti potěšilo vystoupení klaunů s programem "Hledá se cirkus", osvěžení mohly děti najít v podobě kopečkové zmrzliny a bříško naplnit párkem v rohlíku. Tento rok k nám poprvé zavítali dva známí karikaturisté, kdo chtěl, měl možnost si nechat namalovat svoji podobiznu. Již tradičně pro všechny návštěvníky připravil pan Lakatoš výborný vlasatický kotlík. Ve večerních hodinách k tanci, ale i poslechu hrál a zpíval náš Zbyněk Hroudný. Dalším zpestřením noci bylo vystoupení vlasatické chasy v havelském stylu. Vlasatická letní noc, byla díky nádhernému počasí opravdu letní, tancovalo a zpívalo se až do ranních hodin. Věříme, že všichni návštěvníci, a bylo jich opravdu hodně, byli nadmíru spokojeni. S letní nocí bylo dříve spojeno kácení Máje, které letos neproběhlo, protože jsme Máju uchovali pro příští Jánské hody. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách, ale i průběhu celé akce, zejména manželům Fuksovým, kteří se starali o občerstvení, Zbyňkovi Hroudnému za hudební produkci, panu Lakatošovy, zaměstnancům obce, manželům Mezerovým za výbornou zmrzlinu a vlasatické chase.

zaměstnanci OÚ Vlasatice 

 

VLASATICKÝ NOHEJBAL 2019

6. 7. 2016

 Nohec 2019_2 (002).jpg     Nohec 2019 (002).jpg

I v letošním roce 6.7.2019 proběhl XVII. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice. Celkem se do turnaje přihlásilo 7 týmů po třech hráčích, od 15-ti let a výše. Turnaj byl rozlosován do jedné skupiny, kde si zahrál každý s každým a následně se hrálo formou play off.

Ve finálovém zápase se letošním vítězem turnaje stal tým Druzí hadi (M. Šiška, M. Hrůza, T. Slezák), který porazil tým CZ People (T. Pekař, T. Wator, P. Stejskal, L. Kovařík). Třetí místo vybojoval tým STKO (P. Lakatoš, J. Duchoň, C. Bolohan) proti týmu  Chachaři  (P. Cileček, V. Shorný, R. Pálka).

Nohejbalový turnaj není pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Jde o setkání hráčů a fanoušků, přátel a známých, kteří se doufám dobře bavili, a to i po oficiálním ukončení turnaje, kdy se zapíjel úspěch vítězného týmu.

Závěrem bych rád poděkoval obci Vlasatice za poskytnutou finanční podporu, za propůjčení párty stanů, stolů s lavicemi a ostatním, kteří nám pomáhali. Nemalé díky patří také Lence Pekařové a Aničce Pekařové za celodenní péči o náš pitný režim a Janu Mikovi za výborný kotlík.

Již teď se těšíme na XVIII. ročník. 

Tomáš Slezák

 

JÁNSKÉ HODY 2019

22. 6. 2019

IMG_4261.JPG IMG_4388.JPG

V sobotu 22. června 2019 se již tradičně uskutečnily Jánské hody ve Vlasaticích. Přípravy jsme se stárky zahájili už v pátek, kdy jsme zdobili plac a stavěli Máju. Samotný hodový den naše krojovaná chasa zahájila v kostele, kde nám bylo předáno hodové právo a posvěceny hody i víno. Poté jsme se vydali na průvod vesnicí. Večerní zábavu jsme zahájili hodovým nástupem, u kterého nemohli chybět ani naši nejmenší krojovaní. Dále pro Vás bylo připraveno kolíčkové sólo a mnoho dalších zpestření, která se nám bohužel kvůli počasí nepodařilo zrealizovat tak, jak bylo v plánu. Přes den a v průběhu celého večera nám k tanci a poslechu hrála skvělá kapela Skaláci. Velké poděkování patří obci Vlasatice a TJ START Vlasatice za pomoc s organizací, panu Vašíčkovi za pomoc při stavění máje a Vám všem, kteří jste se večer přišli pobavit a podpořit nás. A ještě jedno speciální poděkování patří těm, kteří na zábavě vydrželi přes nepřízeň počasí až do půlnoci, byli ochotni stát venku v tom obrovském dešti, jen aby viděli naše půlnoční překvapení, a vytvořili pro nás tu nejúžasnější atmosféru a zážitek, na který nikdo z letošních stárků dlouho nezapomene. Těšíme se na Vás příští rok nebo už 26. července na letní noci s kácením máje!

Za vlasatické stárky Lenka Hubáčková

DĚTSKÝ DEN 2019

31. 5. 2019

20190531_163430.jpg 20190531_163445.jpg

V pátek 31. 5. 2019 Obec Vlasatice pořádala Dětský den. I když před konáním Dětského dne panovalo deštivé počasí, v den pořádání se počasí „umoudřilo“ a celou akci provázelo krásné slunečné počasí.

Děti i s rodiči přicházeli po 16:00 hodině na zahradu obecního úřadu. V okénku občerstvení si děti vyzvedly kartičky se seznamem soutěží (skákání v pytli, kouzelné sklenice, házení míčků, slalom s míčkem na lžičce). Samozřejmě nechyběl pro děti doprovodný program - tradiční malování na obličej, balónkový klaun, a v letošním ročníku všechny zaujala i bublinová šou, která byla na letošním Dětském dnu poprvé.

Děti se během soutěžení občerstvily párkem v rohlíku, limonádou nebo zmrzlinou, ale i palačinkou, kterou připravovala Zdeňka Furišová.

Tato akce byla velmi zdařilá, na Dětský den přišlo kolem 80 dětí. Určitě si toto odpoledne všichni zúčastnění užili. Díky velké pomoci paní Heleny Kocichové, Pavly Kročilové, Květy Hubáčkové, Michaely Procházkové, Pavla Procházky ml., Elišky a Lenky Klementových, Katky Hroudné a zaměstnanců obce Vlasatice se Dětský den vydařil. Tímto všem děkujeme za spolupráci a pomoc.

zaměstnanci OÚ Vlasatice

 

 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ STAVBY KANALIZACE A ČOV VE VLASATICÍCH

30. 5. 2019

  IMG_2180.JPG  IMG_2187.JPG

Ve čtvrtek dne 30.5. v parku u hasičské zbrojnice proběhlo slavnostní zahájení stavby kanalizace a ČOV, formou poklepání základního kamene. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci společnosti PKS stavby a.s., která stavbu provádí, ředitel společnosti AQUAPROCON s.r.o., který zpracoval projektovou dokumentaci, zástupci společnosti AP Investing s.r.o., kteří zajišťují administrativu pro dotaci a TDI na stavbu a také vedoucí stavebního úřadu z Pohořelic. Tato akce byla veřejná a zúčastnili se jí i občané z Vlasatic. 

Zaměstnanci OÚ

 

RYBÁŘSKÉ ZÁVODY

25. 5. 2019

IMG_20180519_055128.jpg  IMG_20180609_175727.jpg

Rybářské závody ve Vlasaticích pro dospělé i děti proběhly dne 25.5.2019

Na letošní výroční schůzi jsme se domluvili na termínu rybářských závodů. Termín, který by vyhovoval všem členům a také aby nekolidoval se závody okolním spolkům, nebylo jednoduché najít. I když se nám to úplně nepodařilo a ve stejném termínu byly i závody v Pohořelicích, tak k nám na závody přišli rybáři v hojném počtu. Jsme za to moc rádi a doufáme, že to je proto, že si zde dobře zarybaří a je o ně dobře postaráno.

Přípravy na závody jsme tentokrát zahájili již krátce po loňských závodech, kdy jsme se je vyhodnotili a poučili z některých chyb. Zajistili jsme dostatečnou reklamu nejen v okolních vesnicích ale také na vyhlášených rybářských webech a přichystali nejen pro závodníky výborné občerstvení a bohatou tombolu.

Závody začínaly tradičně v 6:00. Čekalo nás ten den velmi pěkné počasí bez větru, prostě ideální k chytání ryb. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 73 netrpělivých účastníků závodu dospělých. Cílem závodu bylo chytit co nejvíce měřených cm ušlechtilé ryby (kapr, lín, amur a tolstolobik) a také první rybu závodu. Na tu se nemuselo dlouho čekat a těsně po začátku závodu jsme mohli výherci předat láhev sektu. Celý závod byl spojen s výbornou atmosférou prošpikovanou nahlašovanými novými úlovky do sumářů úlovků rybářů rozhodčím. Několikrát došlo i k potleskům od všech rybářů za výjimečně pěkný úlovek!

Vzhledem k pěknému počasí se na závodníky přišlo podívat i mnoho obyvatel Vlasatic, kteří se zájmem sledovali rybáře. K občerstvení jsme měli pro všechny nachystanou zelňačku, maso z kotlíku a také výbornou uzeninu z udírny.

Byli jsme velmi zvědavi, jak letošní závody dopadnou z hlediska úlovků a spokojenosti jednotlivých rybářů. Již během závodu jsme viděli, že dopadnou dobře, protože úlovků bylo dost. Rybáři za 6 hodin chytání nahlásili rozhodčím 191ks ryb nad 25cm s celkovou délkou 78,46m! Prvních 5 rybářů chytilo celkem 34,54m ryb v počtu 91ks. Na prvním místě se umístil tak jako loni pan Sehnal s celkovým úlovkem 28ks a 10,45m (svůj loňský výsledek vylepšil o 1,23m, na druhém místě se umístil pan Krátký s 20ks a 7,25m a na třetím místě se umístil pan Samlík se 14ks a 6,20m ryb. Těmto třem výhercům předal předseda výherní ceny.

Ve 13:00 začaly dětské rybářské závody. Závodů se zúčastnilo 11 dětí, které byly stejně jako ráno dospělí „nažhavené“ býti tím nejlepším. Při chytání občas dětem pomáhali rodiče, ale jen trošičku. Po celé odpoledne vládla závodu příjemná atmosféra, kterou umocňovali povzbuzující rodiče a podle všeho si to děti pěkně užili. Pro všechny děti jsme měli nachystaná trika a také dárkové balíčky.

Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech, obci za pomoc a pronájem stolů a stanů.

Petrův Zdar!

Předseda Lumír Boščík

 

KONCERT KE DNI MATEK

19. 5. 2019

61007762_1589411744525875_4781813349513953280_o.jpg      60853237_1589408817859501_8989739010091909120_o.jpg

Jako každý rok opět Obec Vlasatice ve spolupráci s Hudebním ateliérem Mgr. Pavla Kratochvíla tradičně uspořádali koncert ke Dni matek, který se konal v neděli 19. května 2019 v sále obecního úřadu.

Koncert opět zábavně uváděl pan Jiří Motyčák, zvaný „Monty“, který na úvod na chvíli předal slovo panu starostovi, který přivítal všechny návštěvníky koncertu a popřál jim pěkný kulturní zážitek. Návštěvníci koncertu se zaposlouchali do tónů klarinetů, fléten a klavíru, na které hrály děti ve věkovém rozpětí od 6 let do 14 let. Všichni malí hudebníci předvedli perfektní výkon a ukázali, že hra na hudební nástroj je zábava.

Samozřejmě také nechybělo vystoupení nejmenších dětí ve věku 4 – 6 let, a to dětského sboru Cvrčci, který vede paní Dipl. um. Pavla Kratochvílová. Koncert ukončilo vystoupení pěveckého sboru Radost, který vede a zároveň doprovází na klavír pan Mgr. Pavel Kratochvíl.

Zaměstnanci OÚ

 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

18. 5. 2019

  IMG_9916 (2).jpg  IMG_9952.jpg

Letošní jarní vítání občánků přivítala prosluněná sobota 18. května a do naší obřadní síně se dostavil rekordní počet desíti dětí - sedm děvčátek a tři klučíci. Dopoledne jsme zahájili přivítáním rodičů a jejich dětí. Slavnostní řeč byla zakončena předáním dárků a podpisem do pamětní knihy. Celý obřad hudebně doprovázel Hudební ateliér Mgr. Pavla Kratochvíla a jejich žáci. Touto cestou Hudebnímu ateliéru děkujeme za dosavadní spolupráci a těšíme se na další společné akce. Malým, nově přivítaným občánkům přejeme do života jen to nejlepší.

Zaměstnanci OÚ.

 

KLADENSKÁ HELIGONKA

27. 4. 2019

20190427_180524.jpg 20190427_141111.jpg

Heligonka

Heligonka – nádherný to nástroj,

radost je ji poslouchat,

její tóny krásně zní –

každému, kdo rozumí.

Kladenská Heligonka

Stanislava Waise – to krásně ovládá – když začne hrát a

zpívat, začneme se na svět

lépe dívat – hned je všude ta

správná veselá nálada.

Zpěvačky krásně zpívají,

že to umí – nám vědět dávají.

U srdíčka nám krásně je –

když nám Kladenská heligonka zahraje.

Stanislave – u nás kamarádů

 z mládí Slávku – já Ti přeji -  

ať žiješ do sta let.

Tvoje kapela ať hraje – zpívá,

Na svět zvesela se stále dívá – mnoho let.

Na Vlasatice si vždy vzpomeňte.

 

Jáchim Antonín

 

 

VÝSTAVA VÍN 2019

20. 4. 2019

   VÝ.jpg   CCC.jpg 

Vinařský spolek Vinaři z Vlasatic pořádal již 32. ročník tradiční Velikonoční výstavu vín, pořádanou na Bílou sobotu a datum letos vyšlo na 20. dubna. Celkem bylo vystavováno 411 vzorků, 295 vína bílého, 81 vína červeného a 35 vín rosé. Vystavovatelů bylo 142 ze 40 obcí. Od vlasatických vinařů bylo 74 vzorků a z přespolních obcí bylo nejvíce vzorků z Dolních Dunajovic a to 51 vzorků.

Vína ročníku 2018 byla ovlivněna suchým počasím s minimálním počtem srážek. Vína dosahovala vysoké cukernatosti, ale s nižšími výnosy. Počasí ovlivnilo i obsah kyselin v hroznech, tak bylo nutné vína dokyselovat.

Vyhlášeny byly ceny šampiona výstavy bílých vín, šampiona výstavy červených vín a nejlepší vzorek od vlasatického vinaře.

Šampionem výstavy bílých vín a zároveň nejlepším vzorkem od vlasatického vinaře se stal Marek Sendler z Vlasatic s vystavovaným vínem Tramín červený.

Šampionem výstavy červených vín se stalo Vinařství Pitra z Dolních Dunajovic s vystavovaným vínem Zweigletrebe s přívlastkem výběr z hroznů.

Návštěva výstavy byla vysoká i počasí nám přálo, které bylo slunné a teplé a díky tomu se dalo posedět i na zahradě obecného úřadu. K poslechu i tanci zahrála jako každoročně Starobřeclavská cimbálová muzika. Letošní ročník se obešel bez půlnočního překvapení. Zúčastněnými byla 32. Výstava vín hodnocena jako velmi příjemná a povedená.

 

Budeme se na Vás těšit na dalších akcích vinařského spolu,

Marek Sendler, předseda spolku

 

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2019

23. 3. 2019

received_2397303383823016.jpeg

Sobota 23. března 2019 patřila ve Vlasaticích stolnímu tenisu. Letošního VI. ročníku turnaje v obecním sále se zúčastnilo 32 hráčů, kteří byli rozlosováni do čtyř skupin, v nichž se bojovalo o co nejlepší umístění do vyřazovacích bojů. Na třetím místě se umístil Tomáš Pekař, který otočil boj o bronzovou příčku s Václavem Shorným ve svůj prospěch. V nervy drásající bitvě o titul se utkali Pavel Špaček a Libor Šulc. Ani jeden z finalistů nevypustil jediný míček a nakonec se tím šťastnějším stal několikanásobný vítěz Libor Šulc. Děkujeme všem zúčastněným a také LeCafé Pohořelice za zajištění občerstvení.

Jiří Bém

 

DĚTSKÝ KARNEVAL

24. 2. 2019

20190224_142608.jpg

     V neděli 24. února se konal dětský karneval. Letošní rok byl rekordní… akce se zúčastnilo přes 80 masek v hojném doprovodu rodičů. V průběhu celého odpoledne probíhaly nejrůznější soutěže, děti tančily a bavily se. Na závěr nesměla chybět ani tombola, ze které si každé dítko domů odneslo malou drobnost na památku. Již tradičně nás hudebně doprovázel Zbyňa Band. Poděkování patří obci a všem organizátorům, kteří se na akci podíleli. Těšíme se zase za rok, minimálně ve stejném počtu!

 Lenka Hubáčková

 

SVATBA VE VLASATICÍCH

22. 2. 2019

                                           IMG_0028 (2).JPG

   První svatba v letošním roce se konala v obřadní síni ve Vlasaticích v pátek 22. 2. 2019. Do svazku manželského vstoupili slečna Zuzana Poláčková a pan Radek Kratochvíl. Svatba se konala za účasti snoubenců a jejich svědků. Novomanželům přejeme do společného života mnoho šťastných chvil.

Zaměstnanci OÚ.

 

MYSLIVECKÝ PLES

19. 1. 2019

P1070761.JPG P1070748.JPG

     Tradiční Myslivecký ples i letošní rok odstartoval plesovou sezónu v naší obci. Letošní ples připadl na magické datum 19. ledna 2019. Členové Mysliveckého spolku se snaží každý rok, aby vypadal ples co nejlépe a aby se hosté cítili příjemně. Jsme proto rádi, že nám stále zachováváte přízeň. I když hostů bylo na letošním plese o trochu méně než minulý rok, od mnoha lidí jsme zaslechli, že to byl nejlepší ples za poslední dobu. Celým plesem se nesla dobrá nálada a lidé se dobře bavili. Kapela Tom Sawyer Band přilákala mnoho tanečníků na taneční parket, kde se střídala hudba od pomalejších klasických rytmů až po ty modernější.

    Chtěl bych také poděkovat členům Mysliveckého spolku a sponzorům plesu za velmi krásnou věcnou a zvěřinovou tombolu a také Obecnímu úřadu za spolupráci při pořádání plesu. A jak už pronesl náš "Kulturní referent", příští Myslivecký ples bude o den dříve. Budeme se tedy na Vás těšit 18. ledna 2020.

S pozdravem, Přátelé Hubertova cechu

Jiří Homolka

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2019

6. 1. 2019

IMG_20190106_085213 (2).jpg          IMG_20190106_094424 (3).jpg

     Letos nám 6. leden 2019 - svátek Tří králů, vyšel na neděli. Na dnešní bohoslužbě pan farář světil kromě vody a křídy kadidlo, zlato a myrhu, to byly dary, které přinesli tři králové do Betléma narozenému Ježíškovi. Dnešní den, se podle tradice, pomocí svěcené vody a křídy žehnalo lidským příbytkům. Svěcená voda měla chránit obydlí před ohněm, zvířata před nemocemi a zahrady se kropily, aby byla hojná úroda. Křídou se značilo požehnání na obydlí a stáje. Měla, ale také magickou moc jako léčebný prostředek, jak pro šestinedělky a novorozence, tak pro dobytek. Svátkem Tří králů končí vánoční období a odstrojujeme vánoční stromečky.

     Pro křesťany nastává období klidu až do masopustu. Tříkráloví koledníci letos ve Vlasaticích opět lámali rekordy a vybrali 20.961,- Kč. Všem, kteří nám přispěli, jménem břeclavské Charity, mockrát děkujeme. Vlasatičtí tříkráloví koledníci.

Zdeňka Furišová