OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce

Kulturní akce 2018

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

  

 

 

 Koncert ke Dni matek

13. 5. 2018

  IMG_5426.JPG   IMG_5391.JPG

Již po druhé Obec Vlasatice pořádala koncert Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla ke Dni matek. Koncert zahájily nejmenší děti z pěveckého sboru „Cvrčci“, který vede paní Pavla Kratochvílová. Cvrčci maminkám zazpívali písně z tvorby pana Mgr. P. Kratochvíla, ale zazněla i známá lidová písnička.

Po Cvrčcích vystupovali žáci Hudebního ateliéru, kteří předvedli maminkám hru na hudební nástroje, zobcová flétna, klarinet a piano. Některé děti při hře na hudební nástroj doprovázel na piano Mgr. P. Kratochvíl. Zazněly různé skladby a žánry, od vážné hudby po jazz.

Na konec koncertu se představil pěvecký sbor „Radost“ složený ze starších dětí. Sbor Radost zazpíval písně také z tvorby Mgr. P. Kratochvíla, který je i doprovázel na piano. Písně složené panem magistrem jsou líbivé. A to ukázala dívka ze Slovenské republiky, která s jeho písní „Dešťová víla“, vyhrála celorepublikovou pěveckou soutěž.

Celý koncert vtipně moderoval pan Jiří Motyčák alias Monty. Svým moderováním určitě příjemně zpestřil celý koncert. Monty“ je také hudebník, který jak se tvrdí „hraje plnotučný folk“.

Maminkám a všem zúčastněným na koncertu ukázalo svůj talent a um 70 dětí. Tyto děti byly perfektně připraveny a předvedly krásné hudební výkony. A tím určitě udělaly radost svým rodičům, návštěvníkům, ale také pedagogům, kteří se jim celý školní rok věnují. 

Fotogalerie

Pavel Procházka, Iva Nováková

 

 

 Vítání občánků

 12.5.2018

  P5120171.JPG   P5120203.JPG

Druhou květnovou sobotu jsme uvítali do naší obce čtyři nové občánky, jednoho chlapce a tři děvčata. Tento slavnostní okamžik doprovázely svým hudebním projevem a zpěvem děti pod vedením hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla. Velmi dojemnou atmosféru navodila píseň o mamince v podání nejmenších zpěváčků. Rodiče a jejich ratolesti dostali od obce malý dárek a tímto byla tato slavnost ukončena.

Michaela Sendlerová 

 

Svatba ve Vlasaticích

21.4.2018

  IMG_0569.JPG   IMG_0567.JPG

V sobotu dne 21. 4. 2018 vstoupili do svazku manželského paní Hana Vaňková a pan Radek Jílek. Tento důležitý životní krok se rozhodli učinit v naší obřadní síni ve Vlasaticích. Obřad byl pojat komorně,  za účasti oddávajících, novomanželů a svědků. Novomanželům přejeme šťastnou a úspěšnou cestu novým životem.

Pavel Procházka

 

31. Výstava vín

31.3.2018

        20180331_111503.jpg            20180331_153001.jpg

Na Bílou sobotu, proběhl na sále obecního úřadu 31. ročník tradiční výstavy vín. Letos byl pořadatelem nově vzniknutý spolek Vinaři z Vlasatic. Celkem bylo vystavováno 313 vzorků vín. Z toho 226 vzorků bílých vín, 59 vzorků vín červených a 28 vzorků rosé.

Šampiony výstavy se stali: Švejda Benjamin z Dolních Dunajovic, za vystavené víno Ryzlink rýnský a Matouš Pavel z Olbramovic, za vystavené víno Svatovařinecké.

Hodnocení vzorků proběhlo v pátek 23. března na sále OÚ. Hodnotilo se celkem u jedenácti stolů a letos se podařilo zajistit dostatek hodnotitelů tak, že u každého stolu byli čtyři hodnotilé. Garantem výstavy byl stejně jako předchozí roky MVDr. Hunkes Bohumil z Chrlic.

Samotná výstava začínala v pravé poledne, k poslechu a zpěvu nám od 16té hodiny zahrála Starobřeclavská cimbálová muzika a ukončení proběhlo kolem půlnoci.  Na zkoušku jsme zapůjčili chladící boxy, které se osvědčily a na příští rok jich zajistíme větší počet, aby se chladil co největší počet vzorků.

Rádi bychom poděkovali výstavnímu výboru za připravení akce, OÚ za podporu, Daně Fuksové za přípravu guláše na bodování a v neposlední řadě přátelům vinařům, kteří dodali své vzorky.

Marek Sendler

 

Posezení se Sadovankou

24. 2. 2018

Sadovanka1390.jpg  Sadovanka1403.jpg

Dne 24. února Klub důchodců pořádal zábavné posezení pro své členy, ale i pro ostatní občany obce. K tanci a poslechu hrála malá dechová kapela Sadovanka. Součástí zábavy bylo i vystoupení lidového vypravěče, který přítomné celý večer dobře bavil. Co nás jako pořadatele mrzelo, byla nízká účast návštěvníků na této akci. Klub důchodců zajistil pro přítomné malé občerstvení, a to domácí koláčky, kávu a víno. I přes nízkou účast bylo publikum výborné. Přítomní si zazpívali a s dobrou náladou odcházeli domů.

Za Klub důchodců Eva Hubáčková

 

Dětský karneval

18.2.2018

  DSCN7305.JPG  DSCN7259.JPG

V neděli 18. února 2018 se u nás ve Vlasaticích konal dětský karneval. Krátce po poledni jsme se sešli, abychom vše připravili a ve dvě hodiny to celé mohlo vypuknout. Hned po příchodu děti dostaly lísteček na pití a párek v rohlíku a také kinder vajíčko jako dárek. K tanci nám jako vždy hrál skvělý Zbyňa Band, a tak se tancovalo celé odpoledne. Děti si zahrály spoustu her a soutěží jako například „Binec“, opičí dráhu, taneční soutěž nebo třeba skládání puzzle. Na závěr si domů všichni odnesli hračku z tomboly. Tímto bychom rádi poděkovali Klubu důchodců a Sboru dobrovolných hasičů, kteří věnovali peníze vybrané z rojení čertů na tyto dárky. A největší díky patří samozřejmě našim nejmenším v maskách a jejich rodičům, že dorazili a užili si s námi krásné odpoledne.

Fotogalerie

Lenka Hubáčková

 

Ostatková zábava

3.2.2018

   ostatky_1.JPG

Stalo se již tradicí, že Klub důchodců ve Vlasaticích každoročně pořádá ostatkovou zábavu spojenou s maškarním plesem. Letošní akce proběhla již 3 února. V dopoledních hodinách vyšlo společně s harmonikářkou 15 masek v krásných kostýmech pozvat naše spoluobčany na večerní zábavu. Velice si vážíme toho, že se zapojuje do této akce naše mládež a střední generace. Děkujeme jim opravdu moc a velmi oceňujeme jejich přístup k této akci. Dík patří také děvčatům, která předávají pozvánky a zvou naše spoluobčany na večerní zábavu. Občané masky vstřícně u svých domovů přivítali, nabídli jim bohaté občerstvení a přispěli finančně do pokladničky. Za to jim patří také velké poděkování.

Večer od 20 hodin začala maškarní zábava. Chceme poděkovat všem sponzorům, členům i nečlenům, kteří přispěli věcným darem do tomboly, která letos obsahoval 140 cen. Vyzdvihnout musíme Granero Vlasatice, které opět přispělo do tomboly 4 pytli obilí. Celý večer hrál k tanci i poslechu náš oblíbený Zbyňa Band. Zábava byla opravdu úžasná a tančilo se až do pozdních ranních hodin. Večerní zábavu přišlo zpestřit 31 masek v ohromných kostýmech. Děkujeme. Celý večer byl velice příjemný a veselý. Výčep pro nás zajistila naše mladší generace, dá se říct naši nástupci, za což jim také děkujeme. Celé zábavy se zúčastnilo 130 platících hostů a 11 z nich ve vstupenkové loterii vyhrálo krásnou cenu. Závěrem bych ráda poděkovala všem členům našeho klubu za aktivní podíl na přípravě i průběhu celé akce a nastávajícím důchodcům bych ráda nabídla členství v našem klubu – přijďte mezi nás.

 Fotogalerie

Eva Hubáčková   

 

Myslivecký ples

20.1.2018

Rok se s rokem sešel a je tu plesová sezóna, kterou jako každý rok zahájil tradiční Myslivecký ples, který se konal 20. ledna 2018 na sále Obecního úřadu ve Vlasaticích. Pro letošní rok jsme vybrali novou kapelu Tom Sawyer Band z Blanska, která celý večer úžasně hrála a nikoho tak nenechala sedět na židli. Plesu se zúčastnilo 115 hostů a díky členům Mysliveckého spolku bylo možné přichystat velice bohatou věcnou a zvěřinovou tombolu. Děkujeme všem hostům za zachovanou přízeň a doufám, že příští ples bude stejně vydařený jako ten letošní. Rád bych také chtěl poděkovat všem členům Mysliveckého spolku, sponzorům a Obecnímu Úřadu Vlasatice za podporu a pomoc s přichystáním plesu.

          27140176_1959336047413243_1898223159_o.jpg       27330130_1961138540566327_1761290002_o.jpg

Jiří Homolka

 

Tříkrálová sbírka

6.1.2018

     IMG_20180106_094633_resized_20180106_030418863.jpg

+K+M+B 2018
Je 6.ledna a my, vlasatičtí koledníci se vydáváme na tradiční charitní tříkrálovou koledu. Obcházíme domy a dveře značíme nápisem +K+M+B 2018. Mylně jsem se vždy domnívala, že tento nápis je zkratkou tří králů (Kašpar, Melichar a Baltazar), kteří putovali do Betléma poklonit se právě narozenému Ježíši. Je to sice starobylý, přece vsak pozdní výmysl. Tyto tři písmena a křížky jsou zkratkou "Pán žehnej tomuto domu". (Pán - řecky Kyrios, nebo také Kristus, obydlí – latinsky Mansionem, ať žehná- Benedicet). Tak ať jsou vaše domovy požehnané a chráněné před náporem nepřítele. Letos, za mlžného počasí tři skupiny koledníků v naší obci vybrali rekordních 20.866,- Kč. Všem, kdo nám do kasiček přispěli, mnohokrát jménem břeclavské charity děkujeme.


Vaši tříkráloví koledníci.
Zdeňka Furišová