OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dění v obci - kultura > Kulturní akce

Kulturní akce 2022

 

 

Jánské hody

  IMG_1609.jpg

Poslední červnovou sobotu se u nás ve Vlasaticích konaly tradiční Jánské hody. Krojovaná chasa zahájila den průvodem obcí a zvaním spoluobčanů na večerní zábavu. Hudebně stárky celý den doprovázel harmonikář Ondřej List. Večerní zábavu zahájili stárci společně s krojovanými dětmi hodovým pochodem, po kterém následovalo předání hodového práva prvnímu páru a sólo se starostou. K tanci a poslechu hrála celý večer kapela Zlaťanka z Kobylnic. Kromě zahajovacího pochodu si stárci připravili také kolíčkové sólo a pohádkové půlnoční překvapení.

Za krojovanou chasu bychom chtěli poděkovat obci Vlasatice za spolupráci s organizací, obsluze baru, fotografovi i všem ostatním, kteří se na hodech podíleli. Největší poděkování ale patří Vám, kteří jste nás podpořili a přišli si společně zatančit a pobavit se.

Těšíme se za rok!

Za krojovanou chasu Lenka Hubáčková

Vítání občánků dne 28. 5. 2022

  DSC00797.JPG  DSC00777.JPG

Po dlouhé dvouleté odmlce způsobené Covidovími opatřeními, jsme mohli opět uspořádat vítání občánků v naší obřadní síni. Z důvodu velkého počtu dětí jsme rozdělili vítaní dětí do tří skupinek. Slavnostní obřad byl doprovázen hudebním vystoupením dětí z Hudebního ateliéru Pavlíny Kratochvílové, které navodilo dojemnou atmosféru. Celkem jsme přivítali 8 děvčat a 11 chlapců. Samotné vítání bylo zahájeno vystoupením malých hudebníků a představením dětí a rodičů panu místostarostovi. Po slavnostním proslovu byly dětem a maminkám rozdány malé dárky, závěr slavnosti ukončili malý zpěváčci a nejedné mamince či babičce ukápla slza dojetí. Tento slavnostní okamžik si rodiče zvěčnili pořízením fotografie s dětmi v naší kolébce. Celé sobotní dopoledne proběhlo v krásné sváteční atmosféře a novým vlasatickým občánkům přejeme ať rostou do krásy a k radosti rodičům.

Zaměstnanci OÚ

 

Rybářské závody 

  IMG_20220515_121931556_HDR.jpg  IMG-20220515-WA0090.jpg

Rybářský spolek přivítal soutěžící po předlouhé covidové proluce v novém. Letošní závody se konaly 14-15.5. 2022, kdy v sobotu byly tradiční závody dospělých a v neděli jsme přivítali i ty nejmenší nadšence sportovního rybolovu.

Závody začaly tradičně v 6:00, ale již okolo 4:30 si rybáři žádali první startovní povolenky. Čekalo nás ten den velmi pěkné počasí bez větru, prostě ideální k chytání ryb. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 59 netrpělivých účastníků závodu dospělých. Cílem závodu bylo chytit co nejvíce měřených cm ušlechtilé ryby (kapr, lín, amur a tolstolobik) a také první rybu závodu. Celý závod byl spojen s výbornou atmosférou prošpikovanou nahlašovanými novými úlovky do sumářů úlovků rybářů rozhodčím. Několikrát došlo i k potleskům od všech rybářů za vyjímečně pěkný úlovek! Na úplný závěr závodu jeden ze soutěžících chytil i parádní štiku. Ta je také důkazem toho, že v rybníce chováme nádherné a zdravé ryby.

V neděli ráno nás čekaly dětské závody. Byli jsme překvapení nad vysokou účastí dětí, které přijely i z okolních vesnic. Děti byly natěšené a doslova s nimi lomcoval závodnický duch! Úderem 8:00 závody začaly. Bylo vidět, že děti byly nachystané rybařit a většina dětí uměla nahazovat a co navíc taky ryby z vody vytahovat. Celkově se podařilo chytit dětem poměrově stejné množství ryb jako v předchozím dnu dospělým. Děti měly zajištěno občerstvení. Na všechny malé závodníky čekaly výhry, nikdo neodešel s prázdnou! Doufáme, že i tímto pěkným dopolednem přitáhneme další zájemce o krásný sport v přírodě jako je rybolov.

Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech, ale i obci za pomoc a pronájem stanu. Celý den byl ve znamení vzrušení ze závodů, ale i pohody, která byla cítit mezi všemi návštěvníky. Pro všechny měl rybářský spolek nachytané občerstvení a také bohatou tombolu.

Petrův Zdar!

Předseda Lumír Boščík

 

Úspěchy žáků Hudebního ateliéru Pavlíny Kratochvílové v Jihomoravském kraji

Anička - Krajské kolo.jpg Eva - David - kraj.jpg

Dne 24. 3. 2022 se konalo v Brně krajské kolo dechových dřevěných nástrojů v oboru hry na příčnou flétnu, klarinet, hoboj, fagot a saxofon.
Do tohoto kola postoupili žáci, kteří obdrželi v okresních kolech 1. místo.
Mezi mými žáky se do tohoto kola probojovala Eva Králová a David Nečas. Eva Králová se věnuje hře na klarinet již od druhé třídy, nyní je žákyní pátého ročníku a soutěžila ve IV. kategorii, kde po bezchybném výkonu získala vynikající 2. místo, přičemž první místo nikdo neobdržel.
David Nečas hraje od třetí třídy na klarinet a nyní chodí do čtvrté třídy. I on podal bezchybný výkon a celý repertoár hrál i zpaměti. I zde velmi přísná porota neudělila první místo a David získal nádherné 2. místo.
Porota byla pětičlenná a byla složena ze samých pedagogů vyučujících na vysokých uměleckých školách. Do celostátního kola postoupil nakonec jen jeden klarinetista z 66 žáků.
Dne 29.3. 2022 probíhala další krajská soutěž, tentokrát ve hře na zobcovou flétnu. Toto krajské kolo se uskutečnilo v ZUŠ v Ivančicích.
Zde panovala velmi příjemná atmosféra. Přijelo sem celkem 57 flétnistů, kteří taktéž vyhráli v okresních kolech první místa a mohli si tak zahrát i v krajském kole. Všechny výkony, které jsem slyšela, byly velmi pěkné a zde byla i vstřícná a milá porota. Z mých žáků se do krajského kola dostala Anička Nečasová, která je teprve žákyní první třídy. Hrála již na altovou i sopránovou flétnu a získala 1. místo.
Chtěla bych poděkovat i touto cestou rodičům těchto žáků, protože i jejich snaha a nemalé úsilí jako je podporovat každodenní cvičení, zakoupit nástroj a všechny další podmínky, které k tomu náležitě patří, stojí nejen finance, čas, ale i spoustu psychických sil, a za to jim patří velké „Dík“.

Pavlína Kratochvílová

 

Divadelní představení

IMG_20220325_184608.jpg  IMG_20220325_180634.jpg

Po dlouhé přetržce jsme měli možnost ve Vlasaticích navštívit divadelní představení. Zavítalo k nám divadlo Klauniky Brno s hrou Don Quijote de la mAncha v režii Bolka Polívky. Návštěvníci se dostavili v hojném počtu a zaplnili celý sál. Představení bylo pojato humornou formou, bylo plné překvapení a smíchu, do hry bylo vtaženo několik diváků, kteří se na malou chvíli stali její součástí. Věříme, že pro zúčastněné to byl příjemně strávený páteční večer.

Zaměstnanci OÚ

 

Ostatková zábava

   received_1016441632290928.jpeg

        Po dvou letech jsme opět mohli obnovit ostatkovou zábavu, která se konala v sobotu 19. 2. 2022. Průvodu se účastnilo 14 veselých masek, které neodradil ani silný vítr a prošly celou vesnici za doprovodu harmonikáře Romana.                  Večerní zábava proběhla v dobrém duchu a za velké účasti nejen masek. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a bohatá tombola, k tanci a velké radosti zúčastněných hrál Zbyňa Band.                                                                   Tímto děkujeme maskám a všem, kteří se podíleli na přípravě Ostatkové zábavy. Již nyní se těšíme na příští rok.

Klub důchodců Vlasatice

 

Hudební ateliér Pavlíny Kratochvílové

20220223_153250.jpg       20220223_153513.jpg

       Po dlouhé době, kdy byly zakázány všechny soutěže i koncerty, se konečně můžeme pochlubit mimořádnými výsledky z okresních soutěží, které se konaly 21. 2. 2022 v ZUŠ Oslavany a 23. 2. 2022 v ZUŠ v Pohořelicích.
       Moje milá žákyně Anička Nečasová, která u mě hraje od svých 4 let na zobcovou flétnu, vyhrála 1. místo ve velmi silné konkurenci flétnistů z celého okresu. Anička hrála na altovou i sopránovou zobcovou flétnu jak s doprovodem klavíru, tak i s doprovodem cembala. Její výkon porota ohodnotila vysokým počtem bodů a nechala Aničku postoupit i do krajského kola. To se bude konat koncem března v Ivančicích a sjedou se tam nejlepší flétnisté z celého Jihomoravského kraje. Aničce budeme držet palce, aby v obrovsky silné konkurenci dopadla co nejlépe.
       23. 2. 2022 se v ZUŠ v Pohořelicích konalo okresní kolo ve hře na klarinet, kde jsem měla tentokrát dva hráče: Aniččina bratra Davídka Nečase a Evičku Královou.
          Oba tyto žáky jsem se snažila připravit na co nejlépe podaný výkon a musím říct, že se jim opravdu dařilo.
       Davídek Nečas získal nejen 1. místo s postupem do krajského kola, ale i cenu za mimořádně projevený hudební výkon. Tak tedy obdržel 2 diplomy, na které je náležitě hrdý. Čas, který jsem věnovala Davídkovi, se vyplatil a jsem ráda i sama za sebe, že se nám oběma takhle dařilo.
       Evička Králová, která začala hrát na klarinet ve druhé třídě a nyní je žákyní páté třídy ZŠ Pohořelice, podala skvělý výkon a obdržela od poroty 1. cenu i s postupem do krajského kola, které se bude konat také na konci března, tentokrát v Brně. Touto cestou bych chtěla poděkovat i rodičům těchto dětí za to, že se jim náležitě věnují a podporují je ve cvičení na hudební nástroj, v hudebním vzdělání a ve vystupování na veřejnosti.
        Součástí příprav na tyto soutěže byly i koncerty. Některé děti vystupovaly na Mikulášském koncertě v ZUŠ Kuřim, 6. ledna 2022 jsme vystupovali ve Vlasaticích. V sále OÚ ve Vlasaticích vystoupily a zahrály všechny děti z Hudebního ateliéru Pavlíny Kratochvílové. Za tuto možnost vystoupit velmi děkuji panu starostovi, protože veškeré zázemí, včetně občerstvení pro děti, bylo zajištěno. Děti tak na tento Tříkrálový koncert hezky vzpomínají.
      Nyní se tedy chystáme na krajská kola, kde na nás čeká velká konkurence. Věřím však, že společnými silami dosáhneme hezkého umístění.

Pavlína Kratochvílová

 

Tříkrálová sbírka 2022

IMG_20220108_084603 (2).jpg 

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. Jejím hlavním účelem je pomáhat nemocným, handicapovaným, seniorům a matkám s dětmi v tísni v našem regionu.
Letos se naše tři skupinky rozrostly o nové dětské členy a byli z koledování nadšené. Po loňské absenci, kdy se nesmělo koledovat, byla štědrost vlasatických občanů opravdu velká. V kasičkách bylo krásných 26.161,- Kč. Srdečně vám všem, co jste přispěli, děkujeme. A ti, co z jakýchkoliv důvodů nepřispěli, mají tuto možnost dohnat, třeba formou dárcovské zprávy a to ve formě DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 nebo DMS KOLEDA 90 na telefonní číslo 87 777.

Přeji všem krásný Nový rok a hlavně přání, ať jsme všichni zdraví. 

Zdeňka Furišová

 

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

Archiv akcí - 2018

Archiv akcí - 2019

Archiv akcí - 2020

Archiv akcí - 2021