OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dění v obci - kultura > Kulturní akce

Kulturní akce 2024

Koncert k MDŽ

431645514_383052654503386_8475165826334599080_n.jpg

Dne 9. 3. 2024 jsme uspořádali koncert k MDŽ. Tentokrát jsme vystupovali ve Vlasaticích v krásné obřadní síni, kde bylo zajištěno všechno ke zdárnému průběhu koncertu. Zahrály nám děti prvních a druhých ročníků na zobcovou flétnu a klarinet. I ty nejmenší děti se předvedly v sólové hře i v komorních souborech. Ke slyšení byla i hra na cajon a další Orffovy nástroje, s kterými se děti seznamují v hodinách. Dětem se všechny výkony moc povedly. Po nich byly náležitě odměněny sladkou dobrotou. Ženám si děti připravily i vyrobené dárečky v podobě krásných barevných tulipánů a nakreslených ozdobených maminek, jež předávaly svým nejbližším po každém odehraném čísle. Přeji všem dětem, aby jim nadále vytrvala radost z hraní a těšily se na další milá vystoupení. Rodičům děkuji za spolupráci při organizaci tohoto sobotního setkání.

Pavlína Kratochvílová dipl. um.

Dětský karneval

karneval 1.jpg  karneval.jpg

Letošní první únorovou neděli proběhl na OÚ již tradiční dětský karneval. Je to každoroční příležitost k setkání rodin a přátel a strávení prima odpoledne s našimi nejmenšími. Pro radost i zábavu hrál Zbyňa Band. Děti se mohly vyřádit a zatancovat, ale také  zasoutěžit pod vedením starších dětí. Za odvahu a šikovnost čekala každého sladká odměna. Nechybělo občerstvení a na cukrové vatě jsme si pochutnali i my dospělí. Na závěr si děti vylosovaly a odnesly domů drobné dárečky.

Děkujeme za vydařenou akci a za rok se budeme těšit na viděnou.

Michaela Procházková

Ostatková zábava 

Ostatky.jpg ostatky 1222.jpg

První únorovou sobotu proběhl tradiční průvod masek zakončený ostatkovou zábavou. Večerní zábava proběhla v dobrém duchu a za velké účasti nejen masek. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a bohatá tombola, k tanci a velké radosti zúčastněných hrál Zbyňa Band.                                                                 
Tímto děkujeme maskám a všem, kteří se podíleli na přípravě Ostatkové zábavy. Dále děkujeme paní Dagmaře Mavropoulu Vangela, panu Pavlu Špačkovi, firmě PPM servis, firmě Firstfarms Granero a našim členům za darování cen do tomboly.
Již nyní se těšíme na příští rok.

Za klub důchodců Helena Kocichová

 

Tříkrálová sbírka

IMG-20240113-WA0000.jpg

13. ledna u Vašich dveří zazvonili tři malí koledníci a zazpívali: „My tři králové jdeme k vám …“ Tři králové Vás požádali o finanční příspěvek do tradiční tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika. Jejím prostřednictvím jsou pak vybrané peníze rozdělovány lidem v nouzi, potřebným. Ve Vlasaticích se v letošním roce vykoledovalo 30.432 Kč. Velmi děkujeme za Vaši štědrost a všechny dary, kterými jste přispěli na dobrou věc.

Alena Králová

 

 

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

Archiv akcí - 2018

Archiv akcí - 2019

Archiv akcí - 2020

Archiv akcí - 2021

Archiv akcí - 2022

Archiv akcí - 2023