OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dění v obci - kultura > Kulturní akce

Kulturní akce 2023

 

    

Dětský karneval

IMG-20230323-WA0002 (2).jpg   IMG-20230323-WA0001 (2).jpg

Po dlouhé době obec Vlasatice opět uspořádala 12. února 2023 v místním sále dětský karneval. Karnevalu se zúčastnilo velký počet dětí v maskách (90 dětí) z celé naší, ale i okolních obcí. Většina dětí přišla v doprovodu s rodiči, opravdu byl obecní sál plný. Děti si na karnevalu zasoutěžily a zatančily. Nejen pro děti bylo připraveno občerstvení (limonáda, párek v rohlíku, brambůrky atd.). Karneval byl zakončen již tradičně dětskou tombolou. Každé dítě si s sebou domů odneslo malé překvapení. Obec Vlasatice děkuje Zbyňkovi Hroudnému, který jako vždy karneval doprovázel super hudbou. Děkujeme za pomoc s přípravou a organizaci Květě a Lence Hubáčkovým, Jitce Fuksové, Elišce Duchoňové a zaměstnancům obce. 

zaměstnanci obce

 

Ostatky    

          ostatky 2023.jpg

V sobotu 11. února proběhly jako každý rok Ostatky, které pořádá místní klub důchodců. V dopoledních hodinách obcí procházel průvod masek a zval k večerní ostatkové zábavě. Večerní zábava se nesla ve veselém duchu, k tanci a poslechu hrál Zbyněk Hroudný – Zbyňa Band, účast masek i návštěvníků byla hojná a všichni si večer skvěle užili.

Klub důchodců děkuje svým členům i nečlenům, kteří nám jako každý rok pomáhali s přípravou této akce.

 Za klub důchodců Helena Kocichová

 

Myslivecký ples

 myslivci 1.jpg          myslivci 2.jpg

Po krátké odmlce opět plesovou sezónu v naší obci zahájil tradiční Myslivecký ples, který se konal  21. ledna 2023 na sále OÚ Vlasatice. Velice nás potěšilo, že nám občané zachovali přízeň a návštěvnost proto byla velice dobrá. K tanci a poslechu zahrál Zbyňa Band. Pro naše hosty jsme připravili bohatou zvěřinovou a věcnou tombolu. Rád bych poděkoval členům Mysliveckého spolku, OÚ Vlasatice a všem sponzorům.

Příští rok znovu na shledanou. 

Přátelé Hubertova cechu

 

Tříkrálová sbírka ve Vlasaticích

IMG-20230107-WA0000 (2).jpg  1673521630240.jpg

 

My třííí králóóóvééé jdéééme k vám ... jste mohli slyšet 7. ledna 2023. To se devět koledníků rozdělených do tří skupin vydalo po obci, aby vám popřáli do nového roku všechno nejlepší a aby vás, občany Vlasatic, požádali o příspěvek do sbírky. Touto cestou děkujeme za vaši štědrost. Celkem se vybralo neuvěřitelných 27.516,-Kč Vám všem patří velké díky!

Tříkrálová sbírka každoročně pomáhá napříč republikou. Z výtěžku sbírky byly v minulých letech pořízeny např. bezbariérové automobily pro vozíčkáře, sociálně slabým rodinám nebo rodinám samoživitelů byly zaplaceny příspěvky na školní pomůcky pro děti, jejich zájmové kroužky, seniorům byly zakoupeny kompenzační a rehabilitační pomůcky, léky, zdravotní matrace, peníze šly i na osobní asistenty lidí s postižením. Více se o využití peněz z loňské sbírky dočtete zde: Caritas. 

 

Za vlasatické koledníky A. Králová

 

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

Archiv akcí - 2018

Archiv akcí - 2019

Archiv akcí - 2020

Archiv akcí - 2021

Archiv akcí - 2022