OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obecní úřad > Strategie rozvoje obce

Strategie rozvoje obce

Program rozvoje obce (Strategie rozvoje obce) je dle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích jedním ze základních plánovacích dokumentů obce. Jde o hlavní nástroj řízení rozvoje obce. Tento dokument obsahuje dvě základní části, a to část analytickou a část návrhovou. Část analytická popisuje současnou situaci v obci, a to zejména na základě statistických dat. Je také východiskem pro druhou, návrhovou, část Programu rozvoje obce. Smyslem tvorby tohoto dokumentu tedy bylo na základě popsání situace v obci a diskuse pracovní skupiny formulovat představy o budoucnosti obce včetně navržení aktivit, které pomůžou tyto představy dosáhnout. Představovaný dokument bude v průběhu roku 2015 dále aktualizován, zejména jeho návrhová část, kdy do něj budou zapracovány náměty občanů.

Tento dokument byl vytvářen na přelomu roku 2014/2015 na období let 2015–2020. Hlavním řešitelem za obec byl starosta Pavel Procházka. Strategický dokument vznikl ve spolupráci s MAS Podbrněnsko.

V příloze je dostupná konečná verze Strategie rozvoje obce, včetně části, která obsahuje údaje získané na základě Dotazníku.

 

                                               Program rozvoje obce - finální verze