OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce - archiv 2016

Kulturní akce - archiv 2016

 

Vánoční jarmark

11. 12. 2016

  IMG_0957.jpg  IMG_1018.jpg

Třetí adventní neděli se na obecním úřadě konal druhý vánoční jarmark, který pořádala paní Markéta Vodáková. Jarmarku se zúčastnila řada místních i přespolních tvořivých lidí, kteří nabízeli své výrobky. Některé byly k jídlu, jiné mají ozdobit třeba vánoční stůl. Kdo v našem jarmarku hledal zážitek mohl si něco vyrobit ve tvořivé dílně a nebo se mohl projet ozdobenou koňskou bryčkou po naší vesnici. Byl to příjemný čas strávený se sousedy k načerpání inspirace a vánoční atmosféry. Této příležitosti využilo mnoho lidí a věříme, že všichni odešli minimálně s dobrou náladou.

Michaela Procházková

fotogalerie

 

Vítání občánků

27.11.2016

  IMG_0888.JPG  IMG_0889.JPG

Zimního Vítání občánků se zúčastnily tři rodiny se svými dětmi. Krásnou atmosféru navodilo vystoupení dětí z Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla a nám bylo velkým potěšením přivítat tři nové občánky do obce Vlasatice.

Celá slavnost se nesla ve svátečním duchu a po uvítání jsme měli možnost porozprávět s přítomnými rodiči a hosty.

Michaela Sendlerová

 

Mikuláš a lakomí bratři

4.12.2016

  IMG_20161204_152015.jpg  IMG_20161204_151224.jpg

I letos zamířil svatý Mikuláš do kostela ve Vlasaticích, aby podaroval děti sladkostmi. Všichni, kteří za Mikulášem v neděli 4. 12. 2016 přišli, zhlédli krásnou pohádku o lakomých bratrech, kteří měli hodně a chtěli ještě víc. O bratrech, kteří chtěli ošidit svatého Mikuláše. Jak už to ale v pohádkách bývá, spravedlnost naštěstí zvítězila, bratři se poučili a slíbili, že již nebudou zlí a chamtiví.

Velmi děkujeme všem, kteří v pohádce účinkovali a akci zorganizovali, děkujeme také Obci Vlasatice, která mikulášskou nadílku sponzorovala.

Alena Králová

 

Adventní koncert ateliéru Mgr. Kratochvíla a rozsvěcení vánočního stromu

27.11.2016

  PB271702.jpg    PB271712.jpg

První adventní neděli jsme měli příležitost poslechnout si žáky a sbor RADOST hudebního ateliéru Mgr. Kratochvíla. Tento koncert se konal v krásně vyzdobeném sále obecního úřadu ve Vlasaticích. Příjemně mě překvapila hudební úroveň žáků i sboru, celý koncert byl pěkný a každý, kdo na něm byl, si odnesl pěkný zážitek. I když to byl koncert adventní, slyšeli jsme spoustu různých hudebních žánrů od vánočních přes jazzové až po vážnou hudbu, také nutno podotknout, že písně, které na závěr koncertu zpíval sbor RADOST, složil pan Mgr. Kratochvíl a to jak texty, tak hudbu. Po koncertě jsme se přesunuli do parku před kostel na rozsvěcení vánočního stromu. Od sedmnácti hodin jsme si poslechli pásmo koled, které si pro nás připravil sbor o dvaceti dětech ze ZŠ Vlasatice, děti doprovázela na klávesy paní učitelka a bylo to příjemné zahájení adventního času. Následovala volná zábava nebo spíš pokec se svými sousedy, které jsem si sice moc neužila, protože jsem vydávala svařák, ale potěšilo mě, že účast na této obecní akci byla opravdu veliká.

Helena Kocichová

Fotogalerie

 

Koncert Romana Dragouna

12. 11. 2016

   IMG_6433.jpg   IMG_6421.jpg

Dne 12. 11. 2016 se uskutečnil na obecním úřadě koncert Romana Dragouna. Tento koncert si nenechala ujít řada místních občanů, ale přilákal i přespolní. Koncert měl příjemnou atmosféru, jeho písně braly za srdce a myslím, že i slzička ukápla. Byl to nezapomenutelný zážitek. Připravené občerstvení se sklenkou dobrého vína každý ocenil. Myslím si, že se tato akce vydařila a velký dík patří organizátorům.

Dana Waisová

fotogalerie

 

BABSKÉ HODY 2016

5. 11. 2016

IMG_5180.jpg

Čtvrtý ročník babských hodů, které už snad skromně můžeme označit za tradiční akci, se uskutečnil v sobotu 5. 11. 2016. Je pro nás vždycky velká škoda, jak rychle ten jeden den a noc utečou, když pilná příprava nám zabere přes dva měsíce nácviků. Ale stejně nikdy žádná z nás myslím nepochybuje, že nám to stojí za to. Letošek nebyl v ničem novinkou, oblékly jsme z loňska osvědčené polosváteční kyjovské kroje a na hlavy opět uvázaly šátky zapůjčené z Troskotovic (děkujeme). Pak jsme posbíraly drobotinu, sklepníky a harmonikáře a vyrazily na obchůzku dědiny, zpestřenou již tradičně průchodem přes areál zámečku. Večerem nás hudebně provázela naše milá Túfaranka ze Šakvic, za kterou k nám letos zavítali hosté dokonce až ze Slovenska a Polska. Ti se nám taky postarali o podrobný záznam, takže navštívíte-li webovou stránku www.youtube.cz a uděláte si asi tři hodiny volného času, budete mít pocit, že jste tam byli téměř celou noc s námi. A snad Vás to naladí, abyste příští rok dorazili i osobně, protože my už se dalších hodů i Vás hostů nemůžeme dočkat! Všem zúčastněným zároveň moc děkujeme za podporu a za možnost dělat, co nás baví.

Za vlasatické ženy

Lenka Pekařová

Fotogalerie

 

Cesta s lampionem

V neděli 30. 10. 2016 se uskutečnil 2. ročník dobrodružné cesty s lampiony.

  DSCN7952.jpg   DSCN7941.JPG

V neděli 30. 10. 2016 se uskutečnil 2. ročník dobrodružné cesty s lampiony. I letos jsme cestu zahájili u školy vyhlášením výsledků výtvarné soutěže, tentokrát na téma Nejkrásnější dýně. Autoři tří vylosovaných obrázků byli odměněni. Všechny práce dětí, které se do kreslení a malování zapojily, jsou vystaveny na OÚ.

V 17.30 už byla pořádná tma. Rozsvítily se všechny lampiony a průvodem jsme se vydali k rybníčku, na start dobrodružné stezky. Ve skupinkách děti stopovaly lucerničky a přitom hledaly obrázky, které byly namalované na silnici. Jen šikovní, kteří si zapamatovali všechny symboly, mohli být na závěr odměněni.

Děkujeme členům SDH za spolupráci při organizaci dopravy a celého večerního dobrodružství.

Alena Králová
za Unii rodičů

fotogalerie

 

Koncert PROGRES

24.9.2016

  IMG_6022.jpg  P9241655.jpg

Progres hraje, Progres zpívá, srdce se nám jen usmívá. Hrajte kluci jen tak dál, ať je vesel celý kraj. Hrajte krásné písničky, obveselte lidičky. Progres kluci veselí, hrají si i v pondělí, zahrají i ve svátek nebo třeba když je zmatek.

Děkujeme za obětavou práci v kultuře, paní Markétě Vodákové.

fotogalerie

Jáchim Antonín s rodinou.

 

2. Koňské hobby závody ve Vlasaticích

V sobotu 3.září se ve Vlasaticích uskutečnily druhé koňské hobby závodu tohoto roku.

      IMG_1895.jpg     IMG_2083.jpg

Stejně tak, jako na ty jarní, se jely dvě disciplíny- první skokové derby, kdy jezdci překonávali přírodní překážky ve výšce buď do 70 cm a ti statečnější do 100cm a druhá vozatajský parkur a vozatajská štafeta. Novinkou byla disciplína trail, kdy jezdci prochází a zdolávají překážky jako clonu z pet-flašek, přecházejí v sedle koně houpačku, nebo přenášejí vlající vlajku. Dalo by se to shrnout laicky-stezka odvahy pro koně. Pro diváky bylo připraveno selátko na kotlíku a cigára, opět nechybělo svezení na koních Lenky Špačkové (za což jí moc děkujeme) a na závěr malá soutěž pro děti o ceny. Potěšila nás větší účast závodníků oproti jarním závodům a doufáme, že tuto stoupající tendenci budeme mít i nadále.

Děkujeme také všem divákům, kteří se přišli podívat a podpořit potleskem své favority. Těšíme se na Vás opět při dalších jarních hobby závodech.

fotogalerie

Za JS Dumaz Jana Škrabalová

 

Letní biograf - E.T. Mimozemšťan

28.8.2016

   IMG_0780[1].JPG   IMG_0797.JPG

Poslední prázdninovou neděli jsme opět měli příležitost nostalgicky zavzpomínat na dobu kdy se kino promítalo na 16 mm filmech klasickou promítačkou. Tento zážitek v duchu letního biografu nám poskytla parta nadšenců "Biograf 16", kteří navíc přijeli v stylové dodávce z NDR značky Barkas B1000. Po osmé hodině večerní se promítalo pásmo pohádek JEN POČKEJ ZAJÍCI, asi po půl hodině pokračovalo promítání s filmem E. T. MIMOZEMŠŤAN. Nádhernou atmosféru zkazil pouze malý povzdech promítačů, kteří byly zklamaní z upovídaných hostů. Většina dětí bez dechu sledovala film a v dojemné chvilce filmu došlo i na pláč. Věřím, že se všem letní večer líbil a nyní nezbývá než se těšit na příští rok.

Pavel Procházka

 

Village tuning session vol.1

  IMG_5668.jpg  IMG_5734.jpg

Dne 13.8. 2016 se zde uskutečnil první tuningový sraz, který se řídil heslem "když to máš, tak to ukaž". Bylo zde možné vidět auta značek Škoda, Ford, BMW, Nissan a další ...Kromě aut zde však bylo možné vidět i motorky, šlapadla, kola, čtyřkolky a i dokonce vozidla domácí výroby. Tvůrčí kreativita zde byla opravdu znát, nízké podvozky, hlasité reprosoustavy, ba dokonce i burácející motory toho byli důkazem. Vidět jsme ale mohli i starší automobil Fiat Panda a Škoda 100, které mě osobně nadchli. Vše doplňovalo slunečné počasí, a tak se akce vydařila na jedničku.

Fotogalerie

Tomáš Konečný

 

Tenisový turnaj ve čtyřhře

30.7.2016

     13895338_272626869775948_4450576155804466710_n.jpg

Máme za sebou V. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře, který se odehrál poslední červencovou sobotu 30.7.2016. Turnaj začal od brzkého rána, během dne bylo přímo tropické počasí, ale všichni účastníci nechali na kurtu vše. Zápasy měly výbornou úroveň na poměry a podmínky, které máme. Během turnaje bylo připraveno občerstvení. Zlatý hřeb turnaje bylo večerní vystoupení kapely Máš Čas Band, které potěšilo spoustu diváků.
Turnaj vyhráli a obhájili třetí titul za sebou Roman Outulný/Ondřej Matuška. Druhé místo obsadili po neúspěšném boji ve finále Jiří Bém/Jindřich Kašpárek. Třetí místo vybojovali Josef Lakatoš/Pavel Špaček. A čtvrté neoblíbené místo získali Libor Šulc/Lukáš Wais.
Jen škoda, že nás přišla podpořit jen hrstka místních. Doufám, že každým rokem bude přibývat stále více účastníků a zájemců o tenis. A především bych chtěl poděkovat Všem sponzorům turnaje, panu starostovi a obecnímu zastupitelstvu za velkou podporu!!!
SPONZOŘI TURNAJE: Hotel Le Café, Bramac, Starobrno, Stavebniny Vlasatice, Pohostinství Jindřich Kašpárek, Cukrárna Miroslava Maliková, Granero Vlasatice s.r.o., MZ sport, TJ Start Vlasatice, Obecní úřad Vlasatice.
 
Jiří Bém
 

Koncert CIMBALLICA

16.7.2016

 IMG_5195.jpg IMG_5196.jpg

Tak jako před třemi lety obec Vlasatice uspořádala koncert skupiny Cimballica. I když jsme ten den měli s manželem rodinou sešlost, nenechali jsme si tuto kulturní akci ujít. Byl to výborně zorganizovaný koncert, krásné melodie, vtipně moderováno, nádhernou atmosféru tomuto koncertu dodalo prostředí místního kostela. Skoro nám bylo líto, že čas určený pro tuto akci tak rychle uplynul. Moc děkujeme umělcům, ale hlavně organizátorům. Ve Vlasaticích to prostě žije. Děkujeme.
 

M. a J. Hafnerovi

 

Sousedský jarmark

9.7.2016

  IMG_4956.jpg  IMG_4898.jpg

Dne 9.7.2016 se v naší obci konal "Sousedský Jarmark". Jarmark organizovala již 3. rokem Markéta Vodáková, které patří velké PODĚKOVÁNÍ. V sobotu nám přálo i krásné počasí. Bylo zde k prodeji mnoho ručních výrobků, na kterých šla vidět zručnost a čas autorů. Také jsme se mohli chutně občerstvit. Samozřejmě nesměl chybět stánek s bylinkami a kytičkami. Letos Jarmark mohl nabídnout i kolotoč pro děti, který měl velký úspěch. Kolotoč zajistila rodina Furišova. Děti se mohly povozit i na koních Lenky Špačkové, která se Jarmarku zúčastňuje každoročně. K vidění byla i ukázka středověkých zbraní. Akce pro naše spoluobčany se vydařila, dobře jsme se najedli, popili a pobavili. Už teď se těšíme na příští rok a děkujeme všem zúčastněným.

fotogalerie


Veronika Studeníková

 

Memoriál Františka Matušky

9.7.2016

Dne 9.7. se konal jubilejní 10. ročník Memoriálu Františka Matušky, dlouholetého hráče TJ Start Vlasatice. Letošní vzpomínky na Františka Matušky se zúčastnily mužstva starších pánů Vlasatic, Damnic, UFO Pohořelic a Menšíkovy 11. Memoriál byl zahájen exhibičním utkáním mezi Menšíkovou 11 a Vlasaticemi. I přesto, že si premiéru v dresu Menšíkovy 11 odbyli člen Klubu ligových kanonýrů Libor Došek, nebo vynikající obránce Jan Trousil, skončilo toto utkání „spravedlivou“ remízou.

         P7091572.jpg         P7091577.jpg

Dále následoval mini turnaj mezi mužstvy Vlasatic, Damnic a Pohořelic. Po velkém fotbalovém klání se vítězi turnaje stali hráči Damnic. Nehledě na výsledky dosažené na hřišti, si všichni zúčastnění užili krásné fotbalové odpoledne, tak jak by si to určitě Franta přál.

Petr Hubáček

 

Nohejbalový turnaj o pohár starosty obce

2.7.2016

I v letošním roce 2.7.2016 proběhl XIV. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice. Počasí bylo přímo tropické a proto bych chtěl všem hráčům smeknout poklonu za jejich výkony i přes úmorné vedro.

Jako v minulých letech, tak i tentokrát se turnaje zúčastnili místní nohejbalisté a hráči spojení s Vlasatickým fotbalovým klubem. Celkem se do turnaje přihlásilo 10 týmů po třech hráčích, od 15-ti let a výše. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, kde si v jednotlivých skupinách zahrál každý s každým a následně se hrálo formou play off.

Ve finálovém zápase se utkaly týmy STKO (P.Lakatoš,P.Gašperák,J.Duchoň) a MILION (O.Matuška,L.Kovařík,M.Beran), kde letošním vítězstvím obhájil své prvenství tým MILION. Třetí místo vybojoval tým NASEKERU (J. Strnad,J. Dočekal,J. Lechner) proti týmu Veselý Boston (P.Špaček,P.Lakatoš,P.Veselý). V týmu Veselý Boston, bych chtěl vyzdvihnout výkon Petra Veselého, kterým se vyrovnal i o 25 let mladším hráčům. Všem ještě jednou gratulujeme.

       nohec 2016 (3).jpg

Nohejbalový turnaj není pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Jde o setkání hráčů a fanoušků, přátel a známých, kteří se doufám dobře bavili, a to i po oficiálním ukončení turnaje, kdy se zapíjel úspěch vítězného týmu.

Závěrem bych rád poděkoval obci Vlasatice za poskytnutou finanční podporu, za propůjčení párty stanů a stolů s lavicemi a ostatním, kteří nám pomáhali. Nemalé díky patří také slečně Lence Pekařové za celodenní péči o náš pitný režim a panu Josefovi Lakatošovi za tradičně famózní kotlík.

Již teď se těšíme na XV. ročník.

Tomáš Slezák

 

Jánské hody

25.6.2016

Jako každý rok se na jaře začala jednou týdně scházet naše chasa při nácviku zpěvů a hlavně tanečků. I letos jsme měli páry ženáčů, svobodných a také dětí. Museli jsme se potýkat s několika nenadálými situacemi kdy se dva páry nemohly zúčastnit ze zdravotních důvodů a třetí pár z důvodu pracovní vytíženosti, za který jsme naštěstí našli tři dny před hodami náhradu. Další nepříjemná situace nastala v den hodů, kdy jsme v ranních hodinách zjistili, že nám někdo skácel máju. Po zjištění této události se v několika minutách zaplnil plac chlapy z krojované chasy a máju znovu s velkou parádou postavili.

Celý sobotní den byl pln slunce, potu a nechtěně teplého vína. Poděkování patří občanům, kteří celému průvodu tento horký den zpříjemňovali chlazenými nápoji a občerstvením. Muzikanty z kapely Sobuláci, kteří krojovanou chasu doprovázeli po dědině, vezl tak jako loni, na ozdobeném voze pan Pavel Křipač, za což mu velmi děkujeme a nejen my, ale hlavně muzikanti. Průvod chasa zakončila na obecní zahradě asi kolem půl čtvrté, s kapelou si vyzkoušela připravený nástup a poté se všichni rozeběhli do svých domovů a hlavně bazénů, aby se trochu ochladili a odpočinuli si před večerním programem.

  20160625_091928[6].jpg 20160625_092100[1].jpg

Od 18 hodin hráli Sobuláci k poslechu a ve 20:00 hodin zábavu zahájila krojovaná chasa svým nástupem, za který sklidila velký potlesk a uznání všech zúčastněných. Zábava probíhala v duchu zpěvů a tanců až do půl jedné, kdy nás nečekaně překvapila letní bouřka. Ani toto počasí většinu neodradilo a tancovalo se až do půl třetí.

Děkujeme všem kteří se na přípravě hodů podíleli, našim zaměstnancům, kteří se postarali o výzdobu a následný úklid, TJ Start Vlasatice za zajištění občerstvení nejen pro muzikanty a chasu, ale i pro návštěvníky, krojované chase a v neposlední řadě i kapele Sobuláci, která nás po celý den i noc doprovázela.

Pavel Procházka, Michaela Sendlerová

Fotogalerie

 

Pálení čarodějnic 2016 a Dětský den 2016

V dubnu a červnu se letos, jako již tradičně, konaly v naší obci akce spojené s pálením čarodějnic a oslavou Dne dětí, které byly pořádané SDH Vlasatice. Více informací naleznete zde (odkazem jsou plakátky jednotlivých akcí):

 

                       plakát čarodějnice 2016 na web.jpg    plakát pro článek DD 2016.jpg    putování za čarodějnicí 2016 na web.jpg

Petr Hubáček

Vítání občánků

21. 5. 2016

   IMG_0293.JPG  IMG_0307.JPG

V sobotu 21. 5. 2016 jsme uvítali do naší obce čtyři nové občánky Vlasatic. Celý obřad proběhl ve sváteční atmosféře ke které nám pomohli také žáci hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla a za ni děkujeme. Obřad začal v deset hodin příchodem starosty obce za hudebního doprovodu, po úvodní řeči jsme dětem rozdali malé dárky a maminkám kytičku. Rodiče se nám podepsali do pamětní knihy a po oficiálním obřadu jsme si všichni popovídali u kávy a malého občerstvení. Přejeme rodičům ať vám děti rostou do krásy a k radosti.

Pavel Procházka

 

Rybářské závody 2016

21. 5. 2016

   13240526_1732195823736711_7628772376784349829_n.jpg   13240567_1732195123736781_1579725812152853330_n.jpg

Před uskutečním rybářských závodů bylo zapotřebí udělat úpravy na rybníčku. Byl upraven terén v oblasti rybářských chatek. Na dřevěné chatce se musela vyměnit chátrající střecha. Střešní krytinu zajistil p. Karel Vodák - fa Bramac. Provedl se ořez stromů. Plechová chatka byla přesunuta na jiné místo. Poté byla vybetonována nová podlaha a vymalována. Na rybníček jsme vysadili cca 400 kg super výběru a výběru kapra.
Dne 21.5.2016 se mohly uskutečnit rybářské závody. Ten den bylo velmi příjemné počasí. Zúčastnilo se kolem 70 nadšených rybářů jak místní tak " přespolní " . Pro rybáře i návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení a tombola. Za tombolu děkujeme sponzorům. První rybu chytil pan Marcel Bojo a byl odměněn sektem. V pravé poledne byl závod ukončen. V malé chvilce vyhodnocen a byly vyhlášeny výsledky. Na 1.místě se umístil pan Karel Sehnal (253 b), 2.místo obsadil pan Vít Buček (237 b) a 3.místo patřilo panu Bohumilu Provázkovi (174 b). Celkem se chytlo 48 ks kapra, 1x úhoř. Největší chycená ryba byl kapr o délce 78 cm.
Za velmi vydařené závody děkuji všem účastníkům a velké díky všem pořadatelům. A těším se na příští závody.

 
Aleš Klucho
 

Australská stezka za pokladem při ZŠ

18.5.2016

                 austr.jpg      kuku.jpg

Dne 18. 5. 2016 se při ZŠ ve Vlasaticích konala dobrodružná a vzdělávací stezka s australskou tematikou. Celá akce byla uspořádaná pod vedením studentů Masarykovy univerzity v Brně, kteří si jako cílovou skupinu po dlouhém rozmýšlení vybrali právě vlasatickou školu. Cílem celé akce, která vypadala jako klasická bojovka sestávající se z 10 stanovišť s úkoly, bylo vytáhnout děti z výuky ven do přírody, v tomto případě do parku a na dětské hřiště. Snaha podpořit skupinovou spolupráci napříč ročníky byla prioritou č. 1, dalším cílem bylo předvedení alternativní výuky, kterou lze uzpůsobit právě probírané látce a děti učit zábavnou formou. Jménem celého týmu studentů bych chtěla poděkovat ZŠ Vlasatice a OÚ ve Vlasaticích za skvělou materiální i morální podporu. Dle našeho názoru se celá akce opravdu vydařila a splnila svůj účel. Děkujeme!

Dominika Vodáková

Fotogalerie

 

Žehnání motorkám 2016

14. 5. 2016

    IMG_3393.jpg   IMG_3773.jpg
 
V sobotu ráno jsme se probudili do zamračeného dne a vypadalo to všelijak, ale nakonec se počasí umoudřilo a dopřálo nám nádherný slunný den. Díky skvělé organizaci vždy usměvavé Markétky Vodákové a pana starosty vše dopadlo na jedničku. Motorkáři se začali sjíždět před 14 h. ve velkém počtu. Po požehnání od pana faráře se všichni zúčastnění přesunuli na obecní dvůr, kde bylo přichystáno několik stánku s občerstvením. V jednom jste mohli ochutnat langoše, ve druhém vynikají masíčko od pana Karla Vodáka nebo vyuzenou cigáru. Nechybělo ani točené pivo nebo stánek s kávou. Celý den se odehrával v dobré náladě a já věřím, že i příští rok bude tak dobrý jak ten letošní a my se opět všichni sejdeme...
 
 
Sabina Křivánková

 

Koňské - Hobby závody ve Vlasaticích

Dne 23.4.2016 se ve Vlasaticích uskutečnily první koňské závody. Dá se říci, že první zkušební, aby se do dalších závodů "vychytaly mouchy".

 
       P1080808.jpg    P1080874.jpg
 
Jako první disciplína byla skokové derby-skoky ze 3/4 přes přírodní překážky a část klasických barevných překážek. Tato disciplína byla rozdělena do dvou částí a to lehčí s max. výškou 60 cm a těžší do 100cm. Zúčastnilo se celkem 9 jezdců.
V odpoledním programu přišli na řadu vozatajci. Ti se dostavili v počtu celkem 4 páry koní. Účast jezdců nebyla moc hojná, ale doufáme, že se po okolí brzy roznese, že i u nás ve Vlasaticích máme nově postavenou překážkovou dráhu pro koně a přijdou další jezdci. Co nás ale moc mile překvapilo, byli diváci. Těm musíme srdečně poděkovat, že si našli čas a přišli nás podpořit v takovém hojném počtu. Děti se mohly v průběhu závodu vozit na koni v sedle pod vedením Lenky Špačkové a po ukončení závodu mohli návštěvníci usednout do závodní maratonky a projet se po závodišti.
Těšíme se na Vás při dalším pořádání jezdeckých hobby závodů a doufáme, že nás opět přijdete podpořit, povozit se na koních a v bryčce, dobře se najíst a užít si den v přátelské společnosti.
 
 
Za JS Dumaz Jana Škrabalová
 
 

Koncert MORAVANKY

9. 4. 2016

 

    IMG_2764.jpg   IMG_2717.jpg

Dne 9.4.2016 se konal koncert Moravanky, byla jsem mile překvapena humorem a vtipem paní Slabákové a celé kapely. Nebyla jsem určitě sama, protože jsem slyšela ohlas i od jiných účastníků koncertu. Samozřejmě starost a udělat takovou akci není lehké, proto díky všem kteří jsou ochotni toto dělat.

Těším se na další akce.

Fotogalerie

Jelínková Milena

 

Výstava vín 2016

26. 3. 2016

   P1080581.jpg  P1080540.jpg

Předvelikonoční sobota je tradičně vymezena v naší obci výstavě vín, letos byl už 29. ročník. Podařilo se na tuto akci shromáždit 402 vzorků vín, což je zatím ze všech ročníků největší počet. Loňská úroda ve vinicích byla výborná a projevila se ve vynikající kvalitě vín. Ochutnat vína od známých i neznámých vinařů je výbornou příležitostí k porovnání s vlastními víny. Týden před výstavou byly vzorky obodovány 38 člennou komisí. Šampionem za vína bílá byl vyhodnocen Tramín červený p. Miroslava Osičky z Nových Mlýnů a za vína červená Zweigel Trebe pana V. Urbánka z Křepic. Občerstvení pro komisi – dobrý guláš uvařily kuchařky p. Zdeňka Furišová a p. Dana Fuksová. Při degustaci hrála Starobřeclavská cimbálová muzika. Návštěvníci, kterých přišlo asi 180, se u vína dobře bavili, někteří zpívali, někteří i tančili. Košt je oblíben také proto, že se řada přátel po roce ráda setkává jen na této velikonoční akci. Poděkování patří nové skupině lidí tzv. výstavnímu výboru, především panu Josefu Lakatošovi staršímu a obecnímu úřadu, který tuto akci zaštítil.

Hana a Jiří Studeník.

Fotogalerie

katalog vystava vin.pdf

 

Svatební obřad

20. 2. 2016

  IMG_6478.JPG IMG_6505.JPG

Po deštivém týdnu se sobota probudila do slunného dne a my měli tu čest a vzácnou příležitost oddat Katku Slezákovou a Tomáše Cymbála v krásných prostorách našeho zámečku ve Vlasaticích. Prostory byly svátečně nazdobeny a za doprovodu houslí a violončela se obřadní síň asi o půl dvanácté začala plnit svatebními hosty. Jako poslední za doprovodu rodičů přišel ženich a nevěsta. V úvodu slavnostního obřadu náladu odlehčila malá holčička, svým smíchem, a to zrovna ve chvíli, když jsem budoucí manžele upozorňoval, že k manželství se má přistupovat s úctou a pokorou. Všichni, včetně nás, zareagovali jak jinak než smíchem a ani toto úsměvné odlehčení neodradilo manžele Cymbálovi, aby si řekli své dlouho očekávané ANO. Celý obřad se nesl ve velmi sváteční a pohodové atmosféře.

Dovolte, abychom i touto cestou popřáli novomanželům hodně štěstí, spokojenosti a splněných přání. Ať vám společný život připadá tak krásný jako byl tento den.

Pavel Procházka a Michaela Sendlerová

 

VI.školní ples

20. 2. 2016

    DSC00021.JPG      DSC00034.JPG

20.února se uskutečnil VI. školní ples naší základní školy. Ale přípravy začaly mnohem dříve. Děvčata z I. stupně horlivě nacvičovala od října v tanečním kroužku. A někdy to nebylo opravdu lehké. Vymýšlela se výzdoba, která je každým rokem laděna do jiných barev. Letos vyhrála zlatá a černá. Den před plesem pomohli žáci 8. a 9. ročníku nachystat stoly. Všichni žáci se podíleli na skládání řetězů, které potom zdobily sál. Den D se nachýlil k 18 hodině. Začali se sjíždět první muzikanti. K tanci a poslechu nám hrál opět Dechový orchestr Amatéři z Dobšic. K dobré náladě přispěl lidovou muzikou. Prokládáno vše bylo vystoupením Černýho kašle, který to „rozbalil s modernou“. Děvčata se dočkala i svého předtančení, které se velmi líbilo. Poté taneční parket zaplnili rodiče a přátelé školy, kteří přišli opravdu v hojném počtu.

Každý kdo měl šťastnou ruku, mohl vyhrát i drobnou cenu. Tímto bych chtěla poděkovat všem sponzorům, kteří nepřímo přispěli našim dětem na autobus za pejsky do Prahy.

Závěrem chci poděkovat všem žákům, kolegyním a kolegům za pomoc, bez které by se tato velká akce nemohla konat.

Mgr. Marcela Mikelová

 

Dětský karneval

7. 2. 2016

    IMG_1747.JPG    IMG_1753.JPG

V neděli 7.2.2016 se v sále obecního úřadu konal za podpory Unie rodičů při ZŠ dětský karneval. Zúčastnila se ho spousta dětí v maskách čertů, princezen, sněhuláků, víl a dalších zvířecích a pohádkových postav. Odpoledne plné her, soutěží, tance, sladkých odměn a bohatou tombolou si děti moc užily. K tanci a řádění hrál Zbyňa band.

Všem ,kteří se podíleli na organizaci a pomoci moc děkuji.

Petra Blahůšková

 

Ostatková zábava

6. 2. 2016

     ostatky 2016 1    ostatky 2016 2

Dne 6.2. 2016 se konala již tradiční Ostatková zábava. Jejím organizátorem byl opět Klub důchodců ve Vlasaticích, který tímto děkuje všem svým členům, kteří přispěli do tomboly a všem zúčastněným, kteří se zúčastnili průvodu masek vesnicí. Průvodu se účastnilo asi dvacet masek. Velký dík také sponzorům a obecnímu úřadu. Večerní zábava proběhla ve velmi přátelské atmosféře, dovolím si tvrdit že všichni návštěvníci byli spokojeni.

Za klub důchodců - Pavla Kročilová

 

Sousedská liga ve florbale 2015-2016

31. 1. 2016

    20160131_131527.jpg     20160131_131259.jpg

Dne 31. ledna 2016 jsme se zúčastnili 2. kola Sousedské ligy ve florbale, která se uskutečnila ve Vranovické sportovní hale, kde si náš team poměřil síly s teamy Vranovic, Žabčic a Přibic. I když naše družstvo neobsadilo pohárovou příčku, oproti prvnímu turnaji se výrazně zlepšilo a favority turnaje potrápilo v každém zápase, za což jsme obdrželi od pořadatele velkou pochvalu za výrazné zlepšení. Tímto bych chtěl vyzdvihnout bojovnost celého teamu a jmenovitě pochválit brankáře Dominika Dufka za jeho výjimečné zákroky a celkový výkon v každém zápase. Dále nejlepšího střelce teamu Šimona Březinu, nejlepšího nahrávače Martina Zákoutského a celkově celý team za bojovnost. Družstvo Vlasatic ukázalo bojovného ducha a velký potenciál celého teamu do budoucna, za což bych chtěl dětem tímto poděkovat a i rodičové mohou být na své ratolesti právem pyšní.

trenér družstva Milan Dubec

 

Myslivecký ples

30. 1. 2016

     P1080105.JPG     P1080119.JPG

Tak jako každý rok nám plesovou sezónu otevřel tradiční Myslivecký ples, který se konal 31. ledna 2016.O příjemnou atmosféru se postarala kapela Sileta Hostěradice, která k nám zavítala již podruhé. O výzdobu a bohatou věcnou a zvěřinovou tombolu se postarali členové MS a sponzoři, kterým bych tímto chtěl poděkovat. V půlnočním slosování byla hlavní výhrou LED televize, divočák, srnčí, poukaz na sele a několik zajíců. Díky velkému počtu hostů se letošní ples vydařil. Doufám, že příští rok tomu bude stejně tak.
Těší se na Vás přátelé Hubertova cechu.
 
Jiří Homolka
 

Duo Jamaha

11.1.2016

     P1111383.jpg     P1111398.jpg

Dovoluji si tímto poděkovat za všechny účastníky koncertu "Duo Jamaha". Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek jak pro domácí, tak i "přespolní" návštěvníky, kteří se sešli v hojném počtu. Bylo nám všem dobře při poslechu hudby a odměnou pro účinkující byl velký potlesk a společné zpívání několika písniček. Největší poděkování ale patří pořadatelce této akce - naší Markétě.

Děkuji.

Eva Hubáčková

fotogalerie

 

Tříkrálová sbírka - koleda na ledu

9. 1. 2016

   20160109_092603.jpg  20160109_110004.jpg

Letošní Tříkrálová sbírka, která ve Vlasaticích proběhla 9. ledna 2016, byla pro naše malé koledníky zpestřena kouzelným náledím, které si s radostí užívaly. Tato dobrovolnická akce, kterou pořádá, letos už po šestnácté, Charita České republiky, přinesla opět velký úspěch. Celkový výtěžek byl 16 300,- Kč a bude využit pro nemocné, handicapované, seniory a matky s dětmi v tísni v nejbližším okolí. Všem, kdo do našich pokladniček přispěl a dětem daroval sladkou koledu, mnohokrát děkujeme. Vaši +K+M+B.

Zdeňka Furišová