OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce - archiv 2018

Kulturní akce - archiv 2018

 

VÁNOČNÍ KONCERT A ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

2.12.2018

20181202_174129 (2).jpg IMG_7534.JPG

První adventní neděle již tradičně patří Vánočnímu koncertu žáků Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla a rozsvěcení Vánočního stromu s vystoupením dětí z naší školy a školky. Koncert začal ve 14 hodin na sále obecního úřadu a návštěvníkům určitě navodil vánoční náladu. Úvod koncertu patřil nejmenším žáčkům (Cvrčkům), kteří nás potěšili svým pěveckým vystoupením. Následovalo pásmo žáků hrajících na různé hudební nástroje a zakončení programu se ujal pěvecký sbor Radost. Díky profesionálnímu vedení a pílí žáků jsme z koncertu měli velmi pěkný zážitek a navozeni vánoční atmosférou jsme zamířili k naší Zvoničce, kde byl připraven malý jarmark a občerstvení, které zajistila obec. Rozsvícení stromu zahájily, krásným vystoupením plným písní, děti ze základní a mateřské školy. Poté měli všichni možnost pozdravit a popovídat se svými sousedy a známými nad pohárkem dobrého svařáku.

Zaměstnanci OÚ

 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

1.12.2018

IMG_7372 (002).JPG IMG_7363 (002).JPG

Poslední měsíc letošního roku jsme na obecním úřadě zahájili přivítáním nových občánků. I přes omluvu tří dětí se k vítání dostavilo dětí pět - dva chlapci a tři děvčata. Po přivítání všech přítomných rodičů, dětí a hostů pronesl pan starosta slavnostní řeč. Celá slavnost se nesla v krásném a dojemném duchu, nejen přítomností miminek, ale i malých žáčků z Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla, kteří celou slavnost obohatili hudebním a pěveckým vystoupením. Po gratulaci a předání drobných dárků dětem, se rodiče se svými dětmi mohli vyfotit u kolébky a bylo jim nabídnuto malé občerstvení.

zaměstnanci OÚ

 

OCHUTNÁVKA MLADÝCH VÍN

17.11.2018

t1 (002).jpg 20181117_183518 (002).jpg

K datu svatého Martina se váže nejedna tradice, jako je Martinská husa, Martinská jízda či Svatomartinské víno. Ale proč tomu tak je? Protože svatý Martin je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů. Náš vinařský spolek se k této tradici také přidal a uspořádal ochutnávku mladých neboli Svatomartinských vín. K ochutnávce bylo připraveno více jak devadesát vzorků vín nejen místních vinařů, k pohoštění byly připraveny zabíjačkové speciality, jako jitrnice, ovar, škvarky. Na ochutnávce se sešlo asi 40 účastníků. Vína na ochutnávce byla výborné jakosti a snad jen dva vzorky byly k větší diskuzi, od každého vzorku byla k dispozici jedna lahev 0,75 litru a na hlavu se zkonzumoval skoro celý litr. Nevypité víno bylo darováno klubu důchodců, který zajišťuje svařák při příležitosti Rojení čertů. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem přispěvatelům vzorků vína, bez kterých by se tato vydařená akce nemohla uskutečnit. Děkujeme.

Marek Sendler, předseda spolku

 

VLASATICKÝ MEDVĚD - MARTIN

11.11.2018

IMG_0011.jpg

Při odbahnění našeho rybníčku Štouráku, bylo nutné pokácet několik vzrostlých stromů stojících v blízkosti vodní hladiny. Místní rodák a řezbář Pavel Malík nás oslovil s nabídkou, že z jednoho kmene zdarma vyřeže a obci daruje sochu dle vlastního námětu. Během celého roku jsme mohli vidět jak práce na soše postupují a dobrému pozorovateli neušlo, že půjde o sochu medvěda. Medvěd se svou výškou 3,5 metru byl vidět již z dálky. Jelikož se Pavel práci na soše nemohl věnovat intenzivně z důvodu vlastního zaměstnání, byla socha hotova letos na podzim. Všichni občané si poprvé mohli hotovou sochu medvěda prohlédnout na svatého Martina, v parčíku naproti kostela, a z tohoto důvodu jsme se rozhodli medvěda pojmenovat Martin. Touto cestou děkujeme Pavlovi za krásnou sochu a věříme, že se bude líbit nejen dětem a dospělým, ale i mile upoutá pozornost všech projíždějících.

zaměstnanci OÚ

 

VI. BABSKÉ HODY VE VLASATICÍCH

10. 11. 2018

BABSKÉ HODY (002).jpg

Příprava VI. Babských hodů se nesla ve znamení výborné spolupráce (přeci jen to neděláme poprvé) a pohodové nálady všech zúčastněných. Obchůzku jsme jako vždy absolvovaly za doprovodu našeho dvorního harmonikáře Petra Šardy. Letos nám to počasíčko místy i soplilo, ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet a náladu nám to rozhodně nezkazilo. Dekoraci sálu jsme se při příležitosti výročí republiky rozhodly pojmout trochu tematicky a zvolily jsme pro výzdobu výhradně barvy národní trikolory, tedy červenou, modrou a bílou. Že se náš obecní znak nese právě v těchto barvách a skvěle tak do naší výzdoby zapadl, byla už jen pomyslná třešnička na dortu. Oko i ucho hojných návštěvníků přijela tradičně potěšit Túfaranka ze Šakvic, k naší radosti mezi nás v hojném počtu zavítaly i přespolní krojované chasy. Děkujeme za podporu všem příznivcům, návštěvníkům, sponzorům i obci a těšíme se s Vámi všemi zase někdy na viděnou...

 

Jménem vlasatických žen

Lenka Pekařová

 

 

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

20181101_171315.jpg SKM_C22718110615560_0005.jpg

Ve čtvrtek 1. listopadu se konal již tradiční lampionový průvod. Sraz malých světlušek a broučků byl stanoven na 17tou hodinu u rybníčku Šťouráku. Nejprve byli vyhlášeni tři nejlepší malíři podzimních obrázků a hned poté se průvod malých i velkých odebral na okružní lampionovou cestu kolem stodoly. Po návratu bylo pro děti připraveno špekáčkové občerstvení a malování dýní. Asi po hodince rojení se děti pomalu začaly plny dojmů rozcházet do svých pelíšků a už se moc těší na příští ročník. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě. A pro ty, kteří se letos neúčastnili, posíláme vzkaz: „Příště určitě přijďte! Baví se totiž nejen děti.“

Hanka Friess

Fotogalerie - obrázků ze soutěže

 

VÝLET DO STRÁŽNICE

29. 9. 2018

Strážnice 2.jpg Strážnice 1.jpg

Klub důchodců umožnil členům a dalším zájemcům 29. 9. 2018 poznat skanzen ve Strážnici, který nám dříve narozeným připomněl mnohé z našeho mládí a vzpomínky. Samozřejmě vzpomínky na těžší manuální práci, ale možná klidnější ne tak hektický život.

Dále byla možnost si nastoupit na loď, která pobrala všechny pasažéry z autobusu. Na lodi byla dobrá průvodkyně, která dokázala děti účastnící se s rodiči výletu povýšit na důstojníky. Zajímavě vykládala, kdy vznikl Baťův kanál a k čemu sloužil. Cesta po kanále nám po vtipném výkladu rychle uběhla.

Po ukončení plánovaného programu byl domluven v odpoledních hodinách odjezd za dobré nálady zpět domů.

 

 

Milena Jelínková

 

vlasatické posezení u burčáku

15.9.2018

IMG-20181126-WA0001 (002).jpg IMG-20181126-WA0004 (002).jpg

K podzimu patří sklizeň hroznů ve vinohradech, bouření burčáků a s tím i neodmyslitelně spjaté slavnosti. I my jsme chtěli s ostatními oslavit sklizeň hroznů a společně strávit příjemné odpoledne. Proto náš vinařský spolek uspořádal v sobotu 15tého září slavnost s výstižným názvem pro tuto akci – Vlasatické posezení u burčáku. Příjemnou komorní atmosféru zahrady obecního úřadu doplňovala Starobřeclavská cimbálová muzika. Byla to příležitost se vidět a popovídat si s přáteli, poslechnout si pěkné písničky a ochutnat odrůdové burčáky. V nabídce burčáků byly odrůdy Sauvignon Blanc, Kerner, Tramín červený, Veltlínké zelené, Neuburské a směs červená neurčená. Nechyběl vynikající kotlík a bylo možné si zakoupit i vína našich členů spolku. Akce byla zahajovací, tudíž první svého druhu u nás, možná proto byla účast menší, než jsme očekávali, asi 60 návštěvníků, ale líbila se a příští rok ji určitě zopakujeme. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a pořádání akce.

Marek Sendler, předseda spolku

 

VÝLET DO TŘEBONĚ

7.9.2018

IMG_1359.JPG IMG_1379.JPG

IMG_1374.jpg

V pátek 7. září 2018 v ranních hodinách se místní Klub důchodců vydal autobusem na výlet do krásného města jižních Čech Třeboně. Cesta do Třeboně všem uběhla rychle, a to díky příjemné atmosféře a dobré náladě výletníků. Po příjezdu do Třeboně jsme navštívili Schwarzenberskou hrobku, která byla pro nás velmi zajímavá. Hrobkou nás provázela příjemná průvodkyně, sdělila nám plno zajímavých poznatků a informací. Prohlédli jsem si cínové rakve s ostatky Schwarzenbergů a cenný mramorový sarkofág. Po prohlídce hrobky jsme se všichni šli naobědvat do místních restaurací. Po dobrém a vydatném obědu jsme navštívili zámek. Zámkem nás také prováděla průvodkyně, provedla nás Rožmberskou částí zámku a seznámila s jeho historií. Po zámecké prohlídce jsme zamířili do třeboňského pivovaru REGENT, kde jsme si prohlídku pivovaru zpestřili ochutnávkou zlatavého moku, který všechny v teplém počasí osvěžil. Návštěva pivovaru Regent byla poslední na programu výletu. Po té, jsme již všichni spokojení, plní nových zážitků, ale i unavení po vyčerpávajícím, příjemném dnu, vrátili zpět do autobusu, který s námi zamířil do Vlasatic k našim domovům. Doufáme, že se výlet všem zúčastněným líbil a všichni si ho v plné míře užili dle svých představ. Počasí bylo krásné, slunečné a cesta, která byla náročnější, všem příjemně utekla. Těšíme se na další výlet do skanzenu ve Strážnici a Baťův kanál, který se uskuteční 29. září 2018. Srdečně zveme všechny členy Klubu důchodců na tento připravovaný výlet.

Pavla Kročilová, Helena Kocichová

 

 

LETNÍ KINO

26. 8. 2018

20180826_211335[1].jpg 20180826_211136[1].jpg

I v letošním roce si obec nenechala ujít možnosti promítání letního kina v retro stylu, který nabídl k shlédnutí pásmo pohádek pro nejmenší a celovečerní filmovou pohádku Tři veteráni. Promítalo se starou promítací sestavou, na 16 mm kotoučích, tuto ojedinělou možnost nám poskytl pan Richard Vacula, který je velkým nadšencem tohoto stylu promítání a do naší obce zavítal již po čtvrté, tentokrát ne s automobilem Wartburgem Barkas, ale se Škodou Favorit. I přes chladné počasí se na promítaní dostavilo asi 30 dětí s rodiči. Věříme, že se pohádka všem líbila a děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách letního kina a rodině Fuksových za zajištění občerstvení.

Zaměstnanci OÚ

 

7. ROČNÍK TENISOVÉHO TURNAJE VE ČTYŘHŘE

11.8.2018

ten.1.jpg ten.2.jpg

Máme za sebou 7. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře, který se odehrál v sobotu 11.srpna. Turnaj začal od brzkého rána, během dne panovalo slunečné počasí. Zápasy měly výbornou úroveň na poměry a podmínky, které máme. Během celého dne bylo zajištěno občerstvení pro hráče i diváky, kterých ale bohužel přišla jen hrstka. Ozdobou turnaje bylo každoroční večerní vystoupení kapely Máš Čas Band, která vždy potěší přítomné účastníky. Turnaj vyhráli poprvé a zcela zaslouženě Josef Lakatoš a Pavel Špaček kteří celý rok podávali výborné výkony. Druhé místo obsadily Roman Outulný a Michal Bíla. Třetí místo vybojovali Libor Šulc a Lukáš Wais. A čtvrté neoblíbené místo získali Jiří Bém a Jindřich Kašpárek. Doufám, že každým rokem bude přibývat stále více účastníků a zájemců o tenis. Ale spíše nám rok od roku hráči ubývají. Dále bych rád poděkoval za pomoc při turnaji a celkovému dění okolo Vlasatického tenisu Pavel Špaček, Josef Lakatoš, bratrům Outulným, Václav Shorný, Libor Šulc a Pavel Cileček všem sponzorům turnaje, panu starostovi a obecnímu zastupitelstvu za velkou podporu!!! SPONZOŘI TURNAJE: Obecní úřad Vlasatice, Hotel Le Café, Pavel Špaček, Starobrno, Stavebniny Vlasatice, Pohostinství Jindřich Kašpárek, Cukrárna Miroslava Maliková, Shorny Transport, Granero Vlasatice s.r.o., MZ sport, restaurace U Tlusťocha, žaluzie a rolety Brůcha, kovošrot Pohořelice, Janys taxi.

Jiří Bém

II. VLASATICKÁ LETNÍ NOC

20. 7. 2018

IMG_20180720_171139.jpg IMG_20180720_172219 (2).jpg

Dne 20. července 2018 jsem se s dětmi zúčastnila akce „II. Vlasatické letní noci", kdy zaměstnanci Obecního úřadu zorganizovali bohatý program pro děti. Dětské divadlo s pohádkou „O Kůzlátkách" s krásnými loutkami, balónkového klauna s jeho kreativním tvořením a nesmělo chybět ani velmi oblíbené malování na obličej. Poté začala dětská diskotéka, kterou provázel Zbyňa Band. Mezi dětmi měla veliký úspěch židličková, kdy pro vítěze čekala dvojitá porce točené zmrzliny. Děkujeme Obci a všem pořadatelům za příjemně strávené odpoledne a už se těšíme na další ročník.

Veronika Studeníková

 

VLASATICKÁ LETNÍ NOC

I v letošním roce se uskutečnila „Vlasatická letní noc“, sobotní večer plný zábavy proběhl 20. 7. 2018. Program pro děti začal v 17hodin pohádkou „O kůzlátkách“, dále byl pro naše nejmenší připraven se svými dovednostmi balónkový klaun a oblíbené malování na obličej. V rytmu hudby Zbyňa Bandu dále pokračovala dětská diskotéka. Na ni plynule navázala večerní zábava. Ve tvářích všech tanečníků byla vidět spokojenost a dobrá nálada. O půl noci za bouřlivého povzbuzování a potlesku došlo na kácení máje. Příjemné počasí a vydařená zábava u dobrého jídla a pití pokračovala do ranních hodin. Věřím, že se příští rok se sejdeme opět v hojném počtu. Děkujeme pořadatelům za příjemně strávený letní večer.

 

Andrea Varmužová

 

XVI. Nohejbalový turnaj

30. 6. 2018

nohec1.jpg nohec2.jpg

I v letošním roce 30. 6. 2018 proběhl XVI. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice. Celkem se do turnaje přihlásilo 8 týmů po třech hráčích, od 15-ti let a výše. Turnaj byl rozlosován do jedné skupiny, kde si zahrál každý s každým a následně se hrálo formou play off. Ve finálovém zápase se letošním vítězem turnaje stal tým 13% (O. Matuška, L. Kovařík, P. Slepánek), který porazil tým STKO (P. Lakatoš, J. Duchoň, M. Šiška). Třetí místo vybojoval tým Renfus (T. Pekař, T. Wator, J. Nepožitek) proti týmu Shanghai (R. Outulný, L. Outulný, J. Outulná, P. Vašíček). Nohejbalový turnaj není pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Jde o setkání hráčů a fanoušků, přátel a známých, kteří se doufám dobře bavili, a to i po oficiálním ukončení turnaje, kdy se zapíjel úspěch vítězného týmu. Závěrem bych rád poděkoval obci Vlasatice za poskytnutou finanční podporu, za propůjčení párty stanů, stolů s lavicemi a ostatním, kteří nám pomáhali. Nemalé díky patří také Lence Pekařové a Aničce Lebedové za celodenní péči o náš pitný režim a Karlovi Vodákovi za výborný kotlík.

Již teď se těšíme na XVII. ročník.

Tomáš Slezák

 

Jánské hody

23. 6. 2018

IMG_6415.jpg

V sobotu 23. června 2018 se u nás ve Vlasaticích konaly již tradiční Jánské hody. Celý den začal v kostele posvěcením hodového práva a celých našich hodů. Následně se stárci i s malými krojovanými dětmi vydali do ulic zvát naše občany na večerní hodovou zábavu. Při průvodu vesnicí stárky celý den doprovázeli muzikanti na povozu taženém koňmi. Stejně jako v loňském roce to byli členové dechové kapely Sobuláci, kteří následně hráli i na večerní zábavě. Tu zahájili stárci svým nástupem, jehož součástí byli i nejmenší krojovaní. V průběhu večera proběhlo také mašličkové sólo a půlnoční překvapení. Jménem celé krojované chasy bych chtěla poděkovat obci Vlasatice a TJ Start Vlasatice za pomoc při organizaci, Pavlu Křipačovi a Lence Špačkové za koňský doprovod po vesnici a Vám všem, co jste nás večer přišli podpořit. Těšíme se opět za rok vaši stárci!

Fotogalerie

Lenka Hubáčková, Jitka Fuksová

 

Rybářské závody

19.5.2018

IMG_20180519_055128.jpg

 

Dne 19.5. na rybníčku ve Vlasaticích se děly věci!

Rybářský spolek Vlasatice uspořádal letošní první rybážské závody jak pro dospělé, tak i pro děti. Už z důvodu prvních jarních závodů na nově zrekonstruovaném rybníčku, jsme se snažili o dobrou přípravu a nenechali jsme nic náhodě. Udělali jsme dostatečnou reklamu nejen v okolních vesnicích ale také na vyhlášených rybářských webech. Reklama se vyplatila, protože během posledních dvou týdnů před závody mně volali rybáři o další informace z celé jižní Moravy.

Závody začínají tradičně v 6:00, ale již okolo 4:30 si žádali rybáři o první startovní povolenky. Čekalo nás ten den velmi pěkné počasí bez větru, prostě ideální k chytání ryb. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 89 netrpělivých účastníků závodu dospělých. Cílem závodu bylo chytit co nejvíce měřených cm ušlechtilé ryby (kapr, lín, amur a tolstolobik) a také první rybu závodu. Na tu se nemuselo dlouho čekat a těsně po začátku závodu jsme mohli výherci předat láhev sektu. Celý závod byl spojen s výbornou atmosférou prošpikovanou nahlašovanými novými úlovky do sumářů úlovků rybářů rozhodčím. Několikrát došlo i k potleskům od všech rybářů za vyjímečně pěkný úlovek!

Byli jsme velmi zvědavi, jak letošní závody dopadnou z hlediska úlovků a spokojenosti jednotlivých rybářů. Již během závodu jsme viděli, že dopadnou dobře, porotože úlovků bylo dost. Rybáři za 6 hodin chytání nahlásili rozhodčím 284ks ryb z toho nad 60cm bylo 19ks! Prvních 5 rybářů chytilo 3127cm ryb v počtu 98ks. Na prvním místě se umístil pan Sehnal s celkovým úlovkem 27ks a 922cm, na druhém místě se umístil pan Veselý s 25ks a 755cm a na třetím místě se umístil pan Valášek se 17ks a 510cm. Těmto třem výhercům předal předseda výherní ceny.

Ve 13:00 začaly dětské rybářské závody. Závodů se zůčastnilo 25 dětí, které byly stejně jako ráno dospělí „nažhavené“ býti tím nejlepším. Při chytání občas dětem pomáhali rodiče, ale jen trošičku, aby za výsledek nebyli hodnocení rodiče. Byli jsme překvapeni, jak děti sekundují svým předchozím dospělým závodníkům z rána. Během závodu děti chytili 55ks ryb z toho 6ks nad 60cm. Po celé odpoledne vládla závodu příjemná atmosféra, kterou umocňovali povzbuzující rodiče.

Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech, ale i obci za pomoc a pronájem stolů a stanů. Celý den byl ve znamení vzrušení ze závodů, ale i pohody, která byla cítit mezi všemi návštěvníky. Pro všechny měl rybářský spolek nachytané občerstvení a také bohatou tombolu.

Petrův Zdar!

Předseda Lumír Boščík

 

Koncert ke Dni matek

13. 5. 2018

IMG_5426.JPG IMG_5391.JPG

Již po druhé Obec Vlasatice pořádala koncert Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla ke Dni matek. Koncert zahájily nejmenší děti z pěveckého sboru „Cvrčci“, který vede paní Pavla Kratochvílová. Cvrčci maminkám zazpívali písně z tvorby pana Mgr. P. Kratochvíla, ale zazněla i známá lidová písnička.

Po Cvrčcích vystupovali žáci Hudebního ateliéru, kteří předvedli maminkám hru na hudební nástroje, zobcová flétna, klarinet a piano. Některé děti při hře na hudební nástroj doprovázel na piano Mgr. P. Kratochvíl. Zazněly různé skladby a žánry, od vážné hudby po jazz.

Na konec koncertu se představil pěvecký sbor „Radost“ složený ze starších dětí. Sbor Radost zazpíval písně také z tvorby Mgr. P. Kratochvíla, který je i doprovázel na piano. Písně složené panem magistrem jsou líbivé. A to ukázala dívka ze Slovenské republiky, která s jeho písní „Dešťová víla“, vyhrála celorepublikovou pěveckou soutěž.

Celý koncert vtipně moderoval pan Jiří Motyčák alias Monty. Svým moderováním určitě příjemně zpestřil celý koncert. Monty“ je také hudebník, který jak se tvrdí „hraje plnotučný folk“.

Maminkám a všem zúčastněným na koncertu ukázalo svůj talent a um 70 dětí. Tyto děti byly perfektně připraveny a předvedly krásné hudební výkony. A tím určitě udělaly radost svým rodičům, návštěvníkům, ale také pedagogům, kteří se jim celý školní rok věnují.

Fotogalerie

Pavel Procházka, Iva Nováková

 

 

Vítání občánků

12.5.2018

P5120171.JPG P5120203.JPG

Druhou květnovou sobotu jsme uvítali do naší obce čtyři nové občánky, jednoho chlapce a tři děvčata. Tento slavnostní okamžik doprovázely svým hudebním projevem a zpěvem děti pod vedením hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla. Velmi dojemnou atmosféru navodila píseň o mamince v podání nejmenších zpěváčků. Rodiče a jejich ratolesti dostali od obce malý dárek a tímto byla tato slavnost ukončena.

Michaela Sendlerová

 

Svatba ve Vlasaticích

21.4.2018

IMG_0569.JPG IMG_0567.JPG

V sobotu dne 21. 4. 2018 vstoupili do svazku manželského paní Hana Vaňková a pan Radek Jílek. Tento důležitý životní krok se rozhodli učinit v naší obřadní síni ve Vlasaticích. Obřad byl pojat komorně, za účasti oddávajících, novomanželů a svědků. Novomanželům přejeme šťastnou a úspěšnou cestu novým životem.

Pavel Procházka

 

31. Výstava vín

31.3.2018

20180331_111503.jpg 20180331_153001.jpg

Na Bílou sobotu, proběhl na sále obecního úřadu 31. ročník tradiční výstavy vín. Letos byl pořadatelem nově vzniknutý spolek Vinaři z Vlasatic. Celkem bylo vystavováno 313 vzorků vín. Z toho 226 vzorků bílých vín, 59 vzorků vín červených a 28 vzorků rosé.

Šampiony výstavy se stali: Švejda Benjamin z Dolních Dunajovic, za vystavené víno Ryzlink rýnský a Matouš Pavel z Olbramovic, za vystavené víno Svatovařinecké.

Hodnocení vzorků proběhlo v pátek 23. března na sále OÚ. Hodnotilo se celkem u jedenácti stolů a letos se podařilo zajistit dostatek hodnotitelů tak, že u každého stolu byli čtyři hodnotilé. Garantem výstavy byl stejně jako předchozí roky MVDr. Hunkes Bohumil z Chrlic.

Samotná výstava začínala v pravé poledne, k poslechu a zpěvu nám od 16té hodiny zahrála Starobřeclavská cimbálová muzika a ukončení proběhlo kolem půlnoci. Na zkoušku jsme zapůjčili chladící boxy, které se osvědčily a na příští rok jich zajistíme větší počet, aby se chladil co největší počet vzorků.

Rádi bychom poděkovali výstavnímu výboru za připravení akce, OÚ za podporu, Daně Fuksové za přípravu guláše na bodování a v neposlední řadě přátelům vinařům, kteří dodali své vzorky.

Marek Sendler

 

Posezení se Sadovankou

24. 2. 2018

Sadovanka1390.jpg Sadovanka1403.jpg

Dne 24. února Klub důchodců pořádal zábavné posezení pro své členy, ale i pro ostatní občany obce. K tanci a poslechu hrála malá dechová kapela Sadovanka. Součástí zábavy bylo i vystoupení lidového vypravěče, který přítomné celý večer dobře bavil. Co nás jako pořadatele mrzelo, byla nízká účast návštěvníků na této akci. Klub důchodců zajistil pro přítomné malé občerstvení, a to domácí koláčky, kávu a víno. I přes nízkou účast bylo publikum výborné. Přítomní si zazpívali a s dobrou náladou odcházeli domů.

Za Klub důchodců Eva Hubáčková

 

Dětský karneval

18.2.2018

DSCN7305.JPG DSCN7259.JPG

V neděli 18. února 2018 se u nás ve Vlasaticích konal dětský karneval. Krátce po poledni jsme se sešli, abychom vše připravili a ve dvě hodiny to celé mohlo vypuknout. Hned po příchodu děti dostaly lísteček na pití a párek v rohlíku a také kinder vajíčko jako dárek. K tanci nám jako vždy hrál skvělý Zbyňa Band, a tak se tancovalo celé odpoledne. Děti si zahrály spoustu her a soutěží jako například „Binec“, opičí dráhu, taneční soutěž nebo třeba skládání puzzle. Na závěr si domů všichni odnesli hračku z tomboly. Tímto bychom rádi poděkovali Klubu důchodců a Sboru dobrovolných hasičů, kteří věnovali peníze vybrané z rojení čertů na tyto dárky. A největší díky patří samozřejmě našim nejmenším v maskách a jejich rodičům, že dorazili a užili si s námi krásné odpoledne.

Fotogalerie

Lenka Hubáčková

 

Ostatková zábava

3.2.2018

ostatky_1.JPG

Stalo se již tradicí, že Klub důchodců ve Vlasaticích každoročně pořádá ostatkovou zábavu spojenou s maškarním plesem. Letošní akce proběhla již 3 února. V dopoledních hodinách vyšlo společně s harmonikářkou 15 masek v krásných kostýmech pozvat naše spoluobčany na večerní zábavu. Velice si vážíme toho, že se zapojuje do této akce naše mládež a střední generace. Děkujeme jim opravdu moc a velmi oceňujeme jejich přístup k této akci. Dík patří také děvčatům, která předávají pozvánky a zvou naše spoluobčany na večerní zábavu. Občané masky vstřícně u svých domovů přivítali, nabídli jim bohaté občerstvení a přispěli finančně do pokladničky. Za to jim patří také velké poděkování.

Večer od 20 hodin začala maškarní zábava. Chceme poděkovat všem sponzorům, členům i nečlenům, kteří přispěli věcným darem do tomboly, která letos obsahoval 140 cen. Vyzdvihnout musíme Granero Vlasatice, které opět přispělo do tomboly 4 pytli obilí. Celý večer hrál k tanci i poslechu náš oblíbený Zbyňa Band. Zábava byla opravdu úžasná a tančilo se až do pozdních ranních hodin. Večerní zábavu přišlo zpestřit 31 masek v ohromných kostýmech. Děkujeme. Celý večer byl velice příjemný a veselý. Výčep pro nás zajistila naše mladší generace, dá se říct naši nástupci, za což jim také děkujeme. Celé zábavy se zúčastnilo 130 platících hostů a 11 z nich ve vstupenkové loterii vyhrálo krásnou cenu. Závěrem bych ráda poděkovala všem členům našeho klubu za aktivní podíl na přípravě i průběhu celé akce a nastávajícím důchodcům bych ráda nabídla členství v našem klubu – přijďte mezi nás.

Fotogalerie

Eva Hubáčková

 

Myslivecký ples

20.1.2018

Rok se s rokem sešel a je tu plesová sezóna, kterou jako každý rok zahájil tradiční Myslivecký ples, který se konal 20. ledna 2018 na sále Obecního úřadu ve Vlasaticích. Pro letošní rok jsme vybrali novou kapelu Tom Sawyer Band z Blanska, která celý večer úžasně hrála a nikoho tak nenechala sedět na židli. Plesu se zúčastnilo 115 hostů a díky členům Mysliveckého spolku bylo možné přichystat velice bohatou věcnou a zvěřinovou tombolu. Děkujeme všem hostům za zachovanou přízeň a doufám, že příští ples bude stejně vydařený jako ten letošní. Rád bych také chtěl poděkovat všem členům Mysliveckého spolku, sponzorům a Obecnímu Úřadu Vlasatice za podporu a pomoc s přichystáním plesu.

27140176_1959336047413243_1898223159_o.jpg 27330130_1961138540566327_1761290002_o.jpg

Jiří Homolka

 

Tříkrálová sbírka

6.1.2018

IMG_20180106_094633_resized_20180106_030418863.jpg

+K+M+B 2018
Je 6.ledna a my, vlasatičtí koledníci se vydáváme na tradiční charitní tříkrálovou koledu. Obcházíme domy a dveře značíme nápisem +K+M+B 2018. Mylně jsem se vždy domnívala, že tento nápis je zkratkou tří králů (Kašpar, Melichar a Baltazar), kteří putovali do Betléma poklonit se právě narozenému Ježíši. Je to sice starobylý, přece vsak pozdní výmysl. Tyto tři písmena a křížky jsou zkratkou "Pán žehnej tomuto domu". (Pán - řecky Kyrios, nebo také Kristus, obydlí – latinsky Mansionem, ať žehná- Benedicet). Tak ať jsou vaše domovy požehnané a chráněné před náporem nepřítele. Letos, za mlžného počasí tři skupiny koledníků v naší obci vybrali rekordních 20.866,- Kč. Všem, kdo nám do kasiček přispěli, mnohokrát jménem břeclavské charity děkujeme.


Vaši tříkráloví koledníci.
Zdeňka Furišová