OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce - archiv 2019

Kulturní akce - archiv 2019

 

POHÁDKA O SV. MIKULÁŠI

8. 12. 2019

DSCN0167.JPG DSCN0169.JPG

DSCN0177.JPG DSCN0188.JPG

Mikulášská pohádka


8. prosince, druhou adventní neděli, jsme zase po roce pozvali malé i velké dětičky na Mikulášskou pohádku. Všichni byli určitě zvědaví, jak to dopadne v našem příběhu o Dobrotovi a Lakotovi. Samozřejmě opět zvítězilo dobro s láskou nad chamtivostí a lakotou.
A protože za námi přišly samé hodné děti, mohl Svatý Mikuláš rozdat své dárečky i tady v našem kostele.
Jsme rádi, že se vám naše pohádka líbila a že vám můžeme předat trochu té dobroty a lásky touto pohádkou do adventního času, který právě prožíváme.
Krásné vánoce!

Zdeňka Furišová

 

Mikulášská pohádka

Druhou adventní neděli jsme se v hojném počtu sešli v našem kostele na Mikulášské pohádce s názvem Lakota a Dobrota. O čem tedy příběh byl? O dvou bratrech s jejich ženami. Jedni se jmenovali Lakotovi a druzí Dobrotovi.
Dobrotovi byli chudí, ale i to málo co měli neváhali dát potřebnějším. Za to Lakotovi byli hamižní. Jedno ráno se Dobrota vydal na dříví do lesa. Před ním se objevil sv. Mikuláš. Protože věděl, jaké dobré srdce má Dobrota i se svou ženou, obdaroval ho kouzelnou miskou. Dobrota poděkoval a rychle běžel domů, aby misku vyzkoušel. Když řekl čarovnou větu miska se naplnila jídlem, o kterém se jim ani nesnilo. Rozhodli se, že Lakotu pozvou na oběd. Ten, když s jeho ženou viděli zázrak, co se jim děl před očima, a to plnou misku výborného jídla, hned se jim v hlavě zrodil plán, že v noci misku ukradnou. Jak si řekli, tak udělali.
Ráno se Dobrotovi vzbudili. Zjistili, že miska je pryč. Usoudili, že si ji vzal zpět sv. Mikuláš. Dobrota se vydal opět do lesa hledat sv. Mikuláše. Vše mu řekl, jak přišel o misku. Mikuláš neváhal a dal Dobrotovi druhou kouzelnou misku. Než se rozloučili kladl mu na srdce, ať nezapomene říct „Misko dej nám to, co si zasloužíme“. Dobrota poděkoval a rychle běžel domů, aby misku se ženou vyzkoušeli. Řekli čarovnou větu a nestačili se divit. Nová střecha, nový dům stáj plná koní, špižírna plná…
To by nebyli Dobrotovi, aby nemysleli i na Lakotovi. Misku jim půjčili. A Lakotovi ji ihned vyzkoušeli a řekli: „Misko dej nám, co si zasloužíme“ a i oni se nestačili divit. Vyskočil na ně černý chlupatý čert a oběma dal co proto.
Tak jak i v běžném životě to bývá, člověk sklízí to co zaseje. Pohádka byla poučná, ale i zábavná nejen pro děti, ale i pro nás dospělé.
Velký obdiv pro mě mají ti, co se zhostili rolí. Skvělý herecký výkon paní Hubáčkové Květy, Klementové Lenky, Furišové Zdeňky, pana Pavla Procházky a Stanislava Dufka.
J
sem ráda za krásnou tradici, kterou díky několika lidem máme u nás ve Vlasaticích. Těší mě i to, že se nás v kostele setkává rok od roku více dětí společně s rodiči či prarodiči. Předvánoční čas by neměl být jen o stresu, shánění dárků a gruntování domu, ale je to především čas klidu, rozjímání. Pomalu se zastavit a vnímat to krásné kolem nás.

Pěkné svátky nám všem ze srdce Křivánková Sabina

  

Rojení čertů ve vlasaticích

5.12.2019

IMG_20191205_180229 (2).jpg Mikuláš s čerty

Již tradičně jsme se všichni sešli 5. 12. za hasičskou zbrojnicí, kde bylo připraveno pekelné doupě s hromadou čertů. Netrpělivě jsme očekávali příchod sv. Mikuláše s andílky, slavnostně přijeli v kočáře taženým koňmi a zahnali rozdivočené čerty zpět do pekla. Pro hodné děti měl sv. Mikuláš připravené balíčky se sladkou odměnou a za písničku nebo básničku, jim je předal. Závěr večera ukončil, jako každý rok krásný ohňostroj, který zakoupila obec Vlasatice.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a konání této akce, Lence Špačkové a Pavlu Křipačovi za koňská spřežení, klubu důchodců za výborný svařák a čaj pro děti, spolku vinařů, který daroval víno na svařák, naší mládeži, která se na jeden večer přestrojila do role andílků, Mikuláše a čertů. V neposlední řadě děkujeme sboru dobrovolných hasičů, kteří celou akci připravili.

zaměstnanci OÚ

  

1. ADVENTNÍ NEDĚLE VE VLASATICÍCH

1.12. 2019

PC012142.JPG PC012137.jpg

78489989_1401180740053517_1515560415340265472_n.jpg

Nadešla 1. adventní neděle a očekávaný předvánoční čas. 1. adventní neděli uvedl již po páté vánoční koncert Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla. Koncert zahájili malí zpěváčci Cvrčci pod vedením Pavlíny Kratochvílové. Následovalo vystoupení dětí ve věku od 6ti let do 15ti let, kteří předvedly své umění na zobcové a altové flétně, klarinetu, klavíru ale i sólově zazpívaly. Celý koncert uzavřel sbor Radost, který vede, doprovází na klavír a skládá pro Radost písně pan Mgr. Pavel Kratochvíl.

Po skončení koncertu na nás čekal vánoční jarmark, na kterém prodejci nabízeli vánoční dekorace, svícny, adventní věnce a ručně vyrobené náramky, řetízky, prstýnky ozdobené barevnými kameny. Žáčci 1. třídy základní školy Vlasatice a děti z mateřské školky Vlasatice netrpělivě čekali na rozsvícení vánočního stromu, u kterého nám zazpívali vánoční písničky. Všichni zúčastnění se mohli zahřát svařeným vínem nebo čajem v příjemné vánoční atmosféře.

Obec Vlasatice přeje krásný a příjemný adventní čas. A doufá, že 1. adventní nedělí pomohl k načerpání vánoční nálady.

Zaměstnanci OÚ Vlasatice

 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

30. 11. 2019

PB302061.JPG PB302025.JPG

Letošní druhé vítání občánků se konalo mrazivou sobotu 30. listopadu 2019. Slavnostního vítání občánků se účastnily čtyři děti (jeden chlapeček a tři holčičky). Pan starosta svou slavnostní řečí přivítal nové občánky do naší krásné obce Vlasatice. Novým občánkům popřál, aby rostli nejen k radosti rodičům, ale i do krásy. Celé slavnostní dopoledne provázely děti Hudebního ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla.

Zaměstnanci OÚ.

POSEZENÍ V HOSPŮDCE U BARTOŠŮ

27. 11. 2019

klub.jpg

Dne 27.11. 2019 proběhlo v hospůdce u Bartošů v Lanžhotě posezení s programem humoru a zpěvu. Zpěv manželé Osičkovi s doprovodem cimbálu příjemné prostředí a dobrá večeře. Kdo chtěl večeři zapít dobrým vínem měl i tuto možnost. Po ukončení programu v dobré náladě došlo i na společný zpěv a ten nám vydržel i celou cestu zpět do Vlasatic. Po dohodě pan řidič autobusu který také celou cestu zpíval nás přivezl ve zdraví domů. Je škoda že pro malý zájem seniorů byl počet sedadel v autobuse doplněn jinými lidmi z okolí.

Za Klub důchodců

Milena Jelínková

ochutnávka mladých vín

16. 11. 2019

mladá vína 1.jpg mladá vína.jpg

V sobotu 16.11. se uskutečnil druhý ročník Ochutnávky mladých vín. K ochutnání byly vzorky od vinařů z naší obce a dále od vinařů z podpálaví, převážně z Dolních Dunajovic, ale i z Perné, z Bavor, a dalších obcí. Vzorků bylo celkem 92, a to z 27 odrůd bílých a červených vín. Letošní ročník vína byl z fenologického hlediska na optimální úrovni, tzn. všechny fáze růstu révy probíhaly v době, kdy by měly být a dobrému růstu přálo i počasí s vyrovnanými srážkami a teplotami. Velmi důležité je, aby v době dozrávání hroznů v noci klesaly teploty na nižší stupně, z důvodu, aby se ve víně udržely kyseliny a aromatické látky. Noční teploty nemají vliv na cukernatost. Takže letošní úroda má velmi vysoký potenciál na vytvoření velmi kvalitních harmonických vín vyrovnané a plné chuti. Mladá vína přišlo ochutnat a příjemně strávit sobotní večer zhruba 60 příznivců vína. Vedle nabídky vín k degustaci byly připraveny i zabíjačkové speciality jako škvarky, jitrnice, tlačenka a další. Vše bylo zahrnuto v ceně vstupného. Jako podtext hrála reprodukovaná lidová hudba a na plátno byly promítány snímky z našich vinařských akcí, doplněných o snímky z okolí Pálavy s vinařskou tématikou. Ochutnávka skončila kolem půlnoci. Víno co zbylo z ochutnávky je uchováno a bude použito na svařák, který se rozdává při Rojení čertů.

Děkuji všem co se podíleli na přípravě a realizaci ochutnávky.

za vinařský spolek

Marek Sendler

 

babské hody 2019

9. 11. 2019

P1012752-BH.JPG P1012627bh2.JPG

V sobotu 9. listopadu se u nás ve Vlasaticích uskutečnil již sedmý ročník babských hodů. Hodový den jsme zahájily obchůzkou po vesnici spojenou se zvaním našich spoluobčanů na večerní zábavu. Kvůli rannímu dešti jsme musely jako stylový doplněk vytáhnout pláštěnky. Celý den nás doprovázeli fotograf, kameraman, harmonikář a pár sklepníků, kterým tímto moc děkujeme. Večerní zábava byla tradičně zahájena pochodovým nástupem a vrtěnou. K tanci a poslechu nám hrála Túfaranka ze Šakvic. V průběhu večera proběhlo ještě kolíčkové sólo, půlnoční překvapení a tombola. Děkujeme obci Vlasatice za podporu a zázemí, všem sponzorům a hlavně vám, kteří jste se na nás přišli podívat. Příští rok se 14. listopadu opět těšíme!

Za hodové ženy

Lenka Hubáčková

 

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD 2019

31. 10. 2019

20191031_174809.jpg 20191031_180237.jpg

Jako každý rok i letošní podzim se konal již tradiční lampiónový průvod. Všichni jsme se sešli těsně před setměním u základní školy, kde vybraný tatínek vylosoval 3 výherce výtvarné soutěže „Nejhezčí strašidýlko“. Poté jsme rozsvítili lampióny a společně se vydali lampiónovým průvodem k rybníku „Šťouráku“. Tam na nás čekala připravená stezka se dvěma stanovišti, ve kterých děti plnily jednoduché úkoly. Po správném splnění úkolu získaly heslo „Podzimní strašidýlko“. Po úspěšném zdolání stezky a získání hesla si děti vybarvily dýni, občerstvily se opečeným špekáčkem a teplým čajem. Na závěr si mohly děti společně s rodiči pustit lampióny štěstí, které se krásně vznášely nad naší obcí.

Letošní lampiónový průvod byl velmi vydařený, počasí bylo příjemné, účast dětí byla opravdu velká. A věřím, že nejen děti se letos dobře bavily. Už nyní se všichni těšíme na další lampionový průvod v roce 2020.

zaměstnanci OÚ Vlasatice

vlasatické posezení u burčáku

14. 9. 2019

burčáky.jpg burčáky2.jpg

Spolek Vinaři z Vlasatic letos pořádal druhý ročník Vlasatického posezení u burčáku, stejně jako loni to byla druhá zářijová sobota, která letos vyšla na 14tého září. Počasí vyšlo na výbornou a na zahájení ve 14hodin bylo příjemných 22°C a polojasno. Hlavně díky poutačům na křižovatkách u příjezdových cest do obce a propagaci na internetu se na akci dostavilo mnoho přespolních návštěvníků, mezi hlavními byl zájezdový autobus důchodců z Brna, kteří se u nás zastavili na cestě z výletu do Mikulova. I po jejich odjezdu byla zahrada obecního úřadu stále zaplněná až do večerních hodin. Letos jsme akci uspořádali bez živé cimbálové muziky, ale jen za pomoci reprodukované hudby, ale i jako podtext pro příjemné posezení s přáteli to bohatě stačilo. K ochutnání i koupi bylo připraveno šest druhů odrůdových burčáků a jedna nerozkvašená hroznová šťáva nejen pro řidiče a naše nejmenší. Na místě nechybělo ani několik druhů vína, tradiční kotlík a bufet s kávou a dalším občerstvením. Naše hodné manželky připravily k ochutnání a zakousnutí několik druhů doma připravených buchet, sladkých i slaných. Za co bychom jim chtěli touto formou poděkovat. Těšíme se na příští ročník a zároveň Vás chceme pozvat na Ochutnávku mladých vín, která se uskuteční v sobotu 16tého listopadu.

za vinařský spolek

Marek Sendler

 

VLASATICKÁ LETNÍ NOC

26. 7. 2019

letní noc 2019.jpg letní noc 2 (002).jpg

V pátek 26. července 2019 se uskutečnila již třetí Vlasatická letní noc. Zahájení bylo v odpoledních hodinách s doprovodným programem i pro naše nejmenší návštěvníky. Děti potěšilo vystoupení klaunů s programem "Hledá se cirkus", osvěžení mohly děti najít v podobě kopečkové zmrzliny a bříško naplnit párkem v rohlíku. Tento rok k nám poprvé zavítali dva známí karikaturisté, kdo chtěl, měl možnost si nechat namalovat svoji podobiznu. Již tradičně pro všechny návštěvníky připravil pan Lakatoš výborný vlasatický kotlík. Ve večerních hodinách k tanci, ale i poslechu hrál a zpíval náš Zbyněk Hroudný. Dalším zpestřením noci bylo vystoupení vlasatické chasy v havelském stylu. Vlasatická letní noc, byla díky nádhernému počasí opravdu letní, tancovalo a zpívalo se až do ranních hodin. Věříme, že všichni návštěvníci, a bylo jich opravdu hodně, byli nadmíru spokojeni. S letní nocí bylo dříve spojeno kácení Máje, které letos neproběhlo, protože jsme Máju uchovali pro příští Jánské hody. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách, ale i průběhu celé akce, zejména manželům Fuksovým, kteří se starali o občerstvení, Zbyňkovi Hroudnému za hudební produkci, panu Lakatošovy, zaměstnancům obce, manželům Mezerovým za výbornou zmrzlinu a vlasatické chase.

zaměstnanci OÚ Vlasatice

 

VLASATICKÝ NOHEJBAL 2019

6. 7. 2019

VLASATICKÝ NOHEJBAL 2019 VLASATICKÝ NOHEJBAL 2019

I v letošním roce 6.7.2019 proběhl XVII. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice. Celkem se do turnaje přihlásilo 7 týmů po třech hráčích, od 15-ti let a výše. Turnaj byl rozlosován do jedné skupiny, kde si zahrál každý s každým a následně se hrálo formou play off.

Ve finálovém zápase se letošním vítězem turnaje stal tým Druzí hadi (M. Šiška, M. Hrůza, T. Slezák), který porazil tým CZ People (T. Pekař, T. Wator, P. Stejskal, L. Kovařík). Třetí místo vybojoval tým STKO (P. Lakatoš, J. Duchoň, C. Bolohan) proti týmu Chachaři (P. Cileček, V. Shorný, R. Pálka).

Nohejbalový turnaj není pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Jde o setkání hráčů a fanoušků, přátel a známých, kteří se doufám dobře bavili, a to i po oficiálním ukončení turnaje, kdy se zapíjel úspěch vítězného týmu.

Závěrem bych rád poděkoval obci Vlasatice za poskytnutou finanční podporu, za propůjčení párty stanů, stolů s lavicemi a ostatním, kteří nám pomáhali. Nemalé díky patří také Lence Pekařové a Aničce Pekařové za celodenní péči o náš pitný režim a Janu Mikovi za výborný kotlík.

Již teď se těšíme na XVIII. ročník.

Tomáš Slezák

 

JÁNSKÉ HODY 2019

22. 6. 2019

JÁNSKÉ HODY 2019 JÁNSKÉ HODY 2019

V sobotu 22. června 2019 se již tradičně uskutečnily Jánské hody ve Vlasaticích. Přípravy jsme se stárky zahájili už v pátek, kdy jsme zdobili plac a stavěli Máju. Samotný hodový den naše krojovaná chasa zahájila v kostele, kde nám bylo předáno hodové právo a posvěceny hody i víno. Poté jsme se vydali na průvod vesnicí. Večerní zábavu jsme zahájili hodovým nástupem, u kterého nemohli chybět ani naši nejmenší krojovaní. Dále pro Vás bylo připraveno kolíčkové sólo a mnoho dalších zpestření, která se nám bohužel kvůli počasí nepodařilo zrealizovat tak, jak bylo v plánu. Přes den a v průběhu celého večera nám k tanci a poslechu hrála skvělá kapela Skaláci. Velké poděkování patří obci Vlasatice a TJ START Vlasatice za pomoc s organizací, panu Vašíčkovi za pomoc při stavění máje a Vám všem, kteří jste se večer přišli pobavit a podpořit nás. A ještě jedno speciální poděkování patří těm, kteří na zábavě vydrželi přes nepřízeň počasí až do půlnoci, byli ochotni stát venku v tom obrovském dešti, jen aby viděli naše půlnoční překvapení, a vytvořili pro nás tu nejúžasnější atmosféru a zážitek, na který nikdo z letošních stárků dlouho nezapomene. Těšíme se na Vás příští rok nebo už 26. července na letní noci s kácením máje!

Za vlasatické stárky Lenka Hubáčková

DĚTSKÝ DEN 2019

31. 5. 2019

DĚTSKÝ DEN 2019 DĚTSKÝ DEN 2019

V pátek 31. 5. 2019 Obec Vlasatice pořádala Dětský den. I když před konáním Dětského dne panovalo deštivé počasí, v den pořádání se počasí „umoudřilo“ a celou akci provázelo krásné slunečné počasí.

Děti i s rodiči přicházeli po 16:00 hodině na zahradu obecního úřadu. V okénku občerstvení si děti vyzvedly kartičky se seznamem soutěží (skákání v pytli, kouzelné sklenice, házení míčků, slalom s míčkem na lžičce). Samozřejmě nechyběl pro děti doprovodný program - tradiční malování na obličej, balónkový klaun, a v letošním ročníku všechny zaujala i bublinová šou, která byla na letošním Dětském dnu poprvé.

Děti se během soutěžení občerstvily párkem v rohlíku, limonádou nebo zmrzlinou, ale i palačinkou, kterou připravovala Zdeňka Furišová.

Tato akce byla velmi zdařilá, na Dětský den přišlo kolem 80 dětí. Určitě si toto odpoledne všichni zúčastnění užili. Díky velké pomoci paní Heleny Kocichové, Pavly Kročilové, Květy Hubáčkové, Michaely Procházkové, Pavla Procházky ml., Elišky a Lenky Klementových, Katky Hroudné a zaměstnanců obce Vlasatice se Dětský den vydařil. Tímto všem děkujeme za spolupráci a pomoc.

zaměstnanci OÚ Vlasatice

 

 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ STAVBY KANALIZACE A ČOV VE VLASATICÍCH

30. 5. 2019

slavnostní zahájení stavby kanalizace slavnostní zahájení stavby kanalizace

Ve čtvrtek dne 30.5. v parku u hasičské zbrojnice proběhlo slavnostní zahájení stavby kanalizace a ČOV, formou poklepání základního kamene. Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci společnosti PKS stavby a.s., která stavbu provádí, ředitel společnosti AQUAPROCON s.r.o., který zpracoval projektovou dokumentaci, zástupci společnosti AP Investing s.r.o., kteří zajišťují administrativu pro dotaci a TDI na stavbu a také vedoucí stavebního úřadu z Pohořelic. Tato akce byla veřejná a zúčastnili se jí i občané z Vlasatic.

Zaměstnanci OÚ

 

RYBÁŘSKÉ ZÁVODY

25. 5. 2019

Rybářské závody Rybářské závody

Rybářské závody ve Vlasaticích pro dospělé i děti proběhly dne 25.5.2019

Na letošní výroční schůzi jsme se domluvili na termínu rybářských závodů. Termín, který by vyhovoval všem členům a také aby nekolidoval se závody okolním spolkům, nebylo jednoduché najít. I když se nám to úplně nepodařilo a ve stejném termínu byly i závody v Pohořelicích, tak k nám na závody přišli rybáři v hojném počtu. Jsme za to moc rádi a doufáme, že to je proto, že si zde dobře zarybaří a je o ně dobře postaráno.

Přípravy na závody jsme tentokrát zahájili již krátce po loňských závodech, kdy jsme se je vyhodnotili a poučili z některých chyb. Zajistili jsme dostatečnou reklamu nejen v okolních vesnicích ale také na vyhlášených rybářských webech a přichystali nejen pro závodníky výborné občerstvení a bohatou tombolu.

Závody začínaly tradičně v 6:00. Čekalo nás ten den velmi pěkné počasí bez větru, prostě ideální k chytání ryb. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 73 netrpělivých účastníků závodu dospělých. Cílem závodu bylo chytit co nejvíce měřených cm ušlechtilé ryby (kapr, lín, amur a tolstolobik) a také první rybu závodu. Na tu se nemuselo dlouho čekat a těsně po začátku závodu jsme mohli výherci předat láhev sektu. Celý závod byl spojen s výbornou atmosférou prošpikovanou nahlašovanými novými úlovky do sumářů úlovků rybářů rozhodčím. Několikrát došlo i k potleskům od všech rybářů za výjimečně pěkný úlovek!

Vzhledem k pěknému počasí se na závodníky přišlo podívat i mnoho obyvatel Vlasatic, kteří se zájmem sledovali rybáře. K občerstvení jsme měli pro všechny nachystanou zelňačku, maso z kotlíku a také výbornou uzeninu z udírny.

Byli jsme velmi zvědavi, jak letošní závody dopadnou z hlediska úlovků a spokojenosti jednotlivých rybářů. Již během závodu jsme viděli, že dopadnou dobře, protože úlovků bylo dost. Rybáři za 6 hodin chytání nahlásili rozhodčím 191ks ryb nad 25cm s celkovou délkou 78,46m! Prvních 5 rybářů chytilo celkem 34,54m ryb v počtu 91ks. Na prvním místě se umístil tak jako loni pan Sehnal s celkovým úlovkem 28ks a 10,45m (svůj loňský výsledek vylepšil o 1,23m, na druhém místě se umístil pan Krátký s 20ks a 7,25m a na třetím místě se umístil pan Samlík se 14ks a 6,20m ryb. Těmto třem výhercům předal předseda výherní ceny.

Ve 13:00 začaly dětské rybářské závody. Závodů se zúčastnilo 11 dětí, které byly stejně jako ráno dospělí „nažhavené“ býti tím nejlepším. Při chytání občas dětem pomáhali rodiče, ale jen trošičku. Po celé odpoledne vládla závodu příjemná atmosféra, kterou umocňovali povzbuzující rodiče a podle všeho si to děti pěkně užili. Pro všechny děti jsme měli nachystaná trika a také dárkové balíčky.

Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech, obci za pomoc a pronájem stolů a stanů.

Petrův Zdar!

Předseda Lumír Boščík

 

KONCERT KE DNI MATEK

19. 5. 2019

koncert ke Dni matek koncert ke Dni matek

Jako každý rok opět Obec Vlasatice ve spolupráci s Hudebním ateliérem Mgr. Pavla Kratochvíla tradičně uspořádali koncert ke Dni matek, který se konal v neděli 19. května 2019 v sále obecního úřadu.

Koncert opět zábavně uváděl pan Jiří Motyčák, zvaný „Monty“, který na úvod na chvíli předal slovo panu starostovi, který přivítal všechny návštěvníky koncertu a popřál jim pěkný kulturní zážitek. Návštěvníci koncertu se zaposlouchali do tónů klarinetů, fléten a klavíru, na které hrály děti ve věkovém rozpětí od 6 let do 14 let. Všichni malí hudebníci předvedli perfektní výkon a ukázali, že hra na hudební nástroj je zábava.

Samozřejmě také nechybělo vystoupení nejmenších dětí ve věku 4 – 6 let, a to dětského sboru Cvrčci, který vede paní Dipl. um. Pavla Kratochvílová. Koncert ukončilo vystoupení pěveckého sboru Radost, který vede a zároveň doprovází na klavír pan Mgr. Pavel Kratochvíl.

Zaměstnanci OÚ

 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

18. 5. 2019

vítání občánků vítání občánků

Letošní jarní vítání občánků přivítala prosluněná sobota 18. května a do naší obřadní síně se dostavil rekordní počet desíti dětí - sedm děvčátek a tři klučíci. Dopoledne jsme zahájili přivítáním rodičů a jejich dětí. Slavnostní řeč byla zakončena předáním dárků a podpisem do pamětní knihy. Celý obřad hudebně doprovázel Hudební ateliér Mgr. Pavla Kratochvíla a jejich žáci. Touto cestou Hudebnímu ateliéru děkujeme za dosavadní spolupráci a těšíme se na další společné akce. Malým, nově přivítaným občánkům přejeme do života jen to nejlepší.

Zaměstnanci OÚ.

 

KLADENSKÁ HELIGONKA

27. 4. 2019

Heligonka Heligonka

Heligonka

Heligonka – nádherný to nástroj,

radost je ji poslouchat,

její tóny krásně zní –

každému, kdo rozumí.

Kladenská Heligonka

Stanislava Waise – to krásně ovládá – když začne hrát a

zpívat, začneme se na svět

lépe dívat – hned je všude ta

správná veselá nálada.

Zpěvačky krásně zpívají,

že to umí – nám vědět dávají.

U srdíčka nám krásně je –

když nám Kladenská heligonka zahraje.

Stanislave – u nás kamarádů

z mládí Slávku – já Ti přeji -

ať žiješ do sta let.

Tvoje kapela ať hraje – zpívá,

Na svět zvesela se stále dívá – mnoho let.

Na Vlasatice si vždy vzpomeňte.

 

Jáchim Antonín

 

 

VÝSTAVA VÍN 2019

20. 4. 2019

Velikonoční výstava vín Velikonoční výstava vín

Vinařský spolek Vinaři z Vlasatic pořádal již 32. ročník tradiční Velikonoční výstavu vín, pořádanou na Bílou sobotu a datum letos vyšlo na 20. dubna. Celkem bylo vystavováno 411 vzorků, 295 vína bílého, 81 vína červeného a 35 vín rosé. Vystavovatelů bylo 142 ze 40 obcí. Od vlasatických vinařů bylo 74 vzorků a z přespolních obcí bylo nejvíce vzorků z Dolních Dunajovic a to 51 vzorků.

Vína ročníku 2018 byla ovlivněna suchým počasím s minimálním počtem srážek. Vína dosahovala vysoké cukernatosti, ale s nižšími výnosy. Počasí ovlivnilo i obsah kyselin v hroznech, tak bylo nutné vína dokyselovat.

Vyhlášeny byly ceny šampiona výstavy bílých vín, šampiona výstavy červených vín a nejlepší vzorek od vlasatického vinaře.

Šampionem výstavy bílých vín a zároveň nejlepším vzorkem od vlasatického vinaře se stal Marek Sendler z Vlasatic s vystavovaným vínem Tramín červený.

Šampionem výstavy červených vín se stalo Vinařství Pitra z Dolních Dunajovic s vystavovaným vínem Zweigletrebe s přívlastkem výběr z hroznů.

Návštěva výstavy byla vysoká i počasí nám přálo, které bylo slunné a teplé a díky tomu se dalo posedět i na zahradě obecného úřadu. K poslechu i tanci zahrála jako každoročně Starobřeclavská cimbálová muzika. Letošní ročník se obešel bez půlnočního překvapení. Zúčastněnými byla 32. Výstava vín hodnocena jako velmi příjemná a povedená.

 

Budeme se na Vás těšit na dalších akcích vinařského spolu,

Marek Sendler, předseda spolku

 

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE 2019

23. 3. 2019

stolní tenis

Sobota 23. března 2019 patřila ve Vlasaticích stolnímu tenisu. Letošního VI. ročníku turnaje v obecním sále se zúčastnilo 32 hráčů, kteří byli rozlosováni do čtyř skupin, v nichž se bojovalo o co nejlepší umístění do vyřazovacích bojů. Na třetím místě se umístil Tomáš Pekař, který otočil boj o bronzovou příčku s Václavem Shorným ve svůj prospěch. V nervy drásající bitvě o titul se utkali Pavel Špaček a Libor Šulc. Ani jeden z finalistů nevypustil jediný míček a nakonec se tím šťastnějším stal několikanásobný vítěz Libor Šulc. Děkujeme všem zúčastněným a také LeCafé Pohořelice za zajištění občerstvení.

Jiří Bém

 

DĚTSKÝ KARNEVAL

24. 2. 2019

karneval

V neděli 24. února se konal dětský karneval. Letošní rok byl rekordní… akce se zúčastnilo přes 80 masek v hojném doprovodu rodičů. V průběhu celého odpoledne probíhaly nejrůznější soutěže, děti tančily a bavily se. Na závěr nesměla chybět ani tombola, ze které si každé dítko domů odneslo malou drobnost na památku. Již tradičně nás hudebně doprovázel Zbyňa Band. Poděkování patří obci a všem organizátorům, kteří se na akci podíleli. Těšíme se zase za rok, minimálně ve stejném počtu!

Lenka Hubáčková

 

SVATBA VE VLASATICÍCH

22. 2. 2019

svatba

První svatba v letošním roce se konala v obřadní síni ve Vlasaticích v pátek 22. 2. 2019. Do svazku manželského vstoupili slečna Zuzana Poláčková a pan Radek Kratochvíl. Svatba se konala za účasti snoubenců a jejich svědků. Novomanželům přejeme do společného života mnoho šťastných chvil.

Zaměstnanci OÚ.

 

MYSLIVECKÝ PLES

19. 1. 2019

Myslivecký ples Myslivecký ples

Tradiční Myslivecký ples i letošní rok odstartoval plesovou sezónu v naší obci. Letošní ples připadl na magické datum 19. ledna 2019. Členové Mysliveckého spolku se snaží každý rok, aby vypadal ples co nejlépe a aby se hosté cítili příjemně. Jsme proto rádi, že nám stále zachováváte přízeň. I když hostů bylo na letošním plese o trochu méně než minulý rok, od mnoha lidí jsme zaslechli, že to byl nejlepší ples za poslední dobu. Celým plesem se nesla dobrá nálada a lidé se dobře bavili. Kapela Tom Sawyer Band přilákala mnoho tanečníků na taneční parket, kde se střídala hudba od pomalejších klasických rytmů až po ty modernější.

Chtěl bych také poděkovat členům Mysliveckého spolku a sponzorům plesu za velmi krásnou věcnou a zvěřinovou tombolu a také Obecnímu úřadu za spolupráci při pořádání plesu. A jak už pronesl náš "Kulturní referent", příští Myslivecký ples bude o den dříve. Budeme se tedy na Vás těšit 18. ledna 2020.

S pozdravem, Přátelé Hubertova cechu

Jiří Homolka

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2019

6. 1. 2019

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2019 TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2019

Letos nám 6. leden 2019 - svátek Tří králů, vyšel na neděli. Na dnešní bohoslužbě pan farář světil kromě vody a křídy kadidlo, zlato a myrhu, to byly dary, které přinesli tři králové do Betléma narozenému Ježíškovi. Dnešní den, se podle tradice, pomocí svěcené vody a křídy žehnalo lidským příbytkům. Svěcená voda měla chránit obydlí před ohněm, zvířata před nemocemi a zahrady se kropily, aby byla hojná úroda. Křídou se značilo požehnání na obydlí a stáje. Měla, ale také magickou moc jako léčebný prostředek, jak pro šestinedělky a novorozence, tak pro dobytek. Svátkem Tří králů končí vánoční období a odstrojujeme vánoční stromečky.

Pro křesťany nastává období klidu až do masopustu. Tříkráloví koledníci letos ve Vlasaticích opět lámali rekordy a vybrali 20.961,- Kč. Všem, kteří nám přispěli, jménem břeclavské Charity, mockrát děkujeme. Vlasatičtí tříkráloví koledníci.

Zdeňka Furišová