OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce - archiv 2020

Kulturní akce - archiv 2020

 

VLASATICKÉ POSEZENÍ U BURČÁKU

12. 9. 2020

burcaky.jpg bur3.jpg

Již po třetí se letos konalo posezení u burčáku. Počasí přálo, a tak byla v zahradě obecního úřadu velice hojná účast a stoly a židle se dokonce musely doplňovat i ze sálu radnice. K příjemné atmosféře hrála cimbálová muzika Galia, která po dlouhou dobu byla doprovodnou kapelou Jožky Černého s primášem Petrem Zugárkem. Lidé si tak mohli posedět a popovídat s přáteli nebo zazpívat a zanotovat nějakou pěknou moravskou písničku.

Chtěli bychom poděkovat manželkám a přítelkyním, které připravily stejně jako v loňském roce, velmi pěkné a chutné občerstvení.

Marek Sendler

 

SVATBA VE VLASATICÍCH

11. 9. 2020

_CSC0412.jpg

V pátek 11.9.2020 jsme měli vzácnou příležitost oddat pana Ondřeje Kováře a slečnu Kristýnu Tvarůžkovou. Snoubenci se svými rodinami přišli těsně před polednem do naší obřadní síně, aby mohli učinit důležitý životní krok. Po očekávaném vyřknutém ano, manželský svazek posvětilo vyzvánění vlasatických poledních zvonů. Novomanželům přejeme vše nejlepší do společného života.

Pavel Procházka, starosta obce

 

Návštěva hejtmana

11. 8. 2020

IMG_7425.JPG IMG_7426.JPG

V úterý 11. 8. naši obec navštívil hejtman Jihomoravského kraje pan JUDr. Bohumil Šimek. Pan hejtman dorazil v ranních hodinách na obecní úřad, kde proběhla diskuze s našimi zastupiteli a občany. Pan starosta představil obec Vlasatice, poděkoval za obdržené dotace od JMK a dále se diskutovalo o aktuálních tématech Jihomoravského kraje (dopravní situace, regionální politice atd.). Dále probíhala prohlídka obce zaměřená na projekty dotované JMK, ale také na škody způsobené mimořádnou vichřicí, která naši obec před nedávnem postihla. Návštěva byla zakončena prohlídkou budované ČOV a pan hejtman pokračoval ve svém programu.

Za OÚ Michaela Sendlerová

 

TENISOVÝ TURNAJ VE ČTYŘHŘE

25. 7. 2020

LLL.jpg KKK.jpg

Nejen sportovní událostí byl tenisový turnaj ve čtyřhře, který probíhal už od jara, kdy se postupně odehrávaly zápasy v základních skupinách a vyvrcholil závěrečným turnajem, který se konal v sobotu 25.7. na hřišti za hospodou. Jednalo se již o 9. ročník a letošní ročník byl velmi vyrovnaný, o čemž svědčí i to, že se do finálových bojů neprobojoval nikdo z loňských medailistů, kteří skončili ve čtvrtfinále. Na třetím místě se umístil Petr W. a Mirek, na druhém místě Jirka B. a Jindra K. a na prvním místě Tomáš P. a Michal B. Gratulujeme. Ihned po skončení turnaje a vyhlášení výsledků se program přenesl do zábavné sféry a k poslechu, zpěvu i tanci hrála pohořelická skupina Máš čas band, v průběhu večera byla i bohatá tombola a zábava a veselí probíhalo do nočních hodin. Již se těšíme, co nám přinese příští kulatý ročník. Doufejme, že nám přinese i nové multifunkční sportovní hřiště, které by se mělo budovat za podpory dotací na pozemku za školou.

Sportu Zdar

Marek Sendler

 

letní noc

17. 7. 2020

IMG_20200717_182834 (2).jpg

I přesto, že si s námi prázdninové počasí v letošním roce zahrává, se v pátek 17. 7. 2020 počasí i sluníčko umoudřilo a konala se na zahradě obecního úřadu již tradiční Letní noc. V úvodu Letní noci nás překvapila krátká přeháňka. Pro děti ale i dospělé byl přichystán doprovodný program. Děti si vyráběly náramky z korálků různých barev a tvarů. Všichni se mohli zkrášlit airbush tetováním. A asi největší atrakcí byl rodeo býk, u kterého děti stály frontu, nadšeně fandily a tleskaly všem odvážlivcům, kteří se pokoušeli býka zkrotit. Ve večerních hodinách se zahrada obecního úřadu zaplnila i dospělými, kteří si s chutí zatančili a poslechli hudbu z repertoáru ZbyňaBand do pozdních večerních hodin. Samozřejmě nechybělo dobré občerstvení ve formě kotlíku, který připravoval pan. Josef Lakatoš st., bufetu s nápoji a malým občerstvením, které zajišťovali Blanka a Zdeňkovi Fuksovi.

Jsme přesvědčení, že se Letní noc vydařila a všichni návštěvníci se bavili. A již nyní se těšíme na příští Letní noc v roce 2021.

zaměstnanci OÚ Vlasatice

 

posezení klubu důchodců

10. 7. 2020

IMG_20200710_184217 (2).jpg IMG_20200710_184252 (2).jpg

Po dlouhé době se opět mohli členové klubu důchodců setkat na posezení, které se konalo v pátek 10. 7. 2020 v sále obecního úřadu. K dobré náladě přispěl hudební doprovod našeho muzikanta Zbyňka Hroudného - Zbyňa Band. Setkání bylo ozvláštněno slavnostní příležitostí předání dvou plaket Čestného občanství za celoživotní práci ve školství, které předal pan starosta paní Věře Zavadilové a paní Ludmile Kretové.
Celý zbytek večera se všichni bavili tancem a zpěvem. Posezení se velmi vydařilo a můžeme se těšit na blížící se výlety do Znojma, Jaroměřic nad Rokytnou a Kroměříže.

Helena Kocichová

NOHEJBALOVÉ UTKÁNÍ

4. 7. 2020

nohec2020 (1).jpg IMG_4135.jpg

I v letošním roce 4. 7. 2020 proběhl XVIII. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice. Celkem se do turnaje přihlásilo 10 týmů po třech hráčích, od 15-ti let a výše. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, kde si zahrál každý s každým a následně se hrálo formou play off.

Ve finálovém zápase se letošním vítězem turnaje stal tým OnFajCi (O. Matuška, T. Feichtinger, L. Kovařík), který porazil tým Druzí hadi (M. Šiška, M. Hrůza, T. Slezák), Třetí místo vybojoval tým Chernobyl (J. Duchoň, C. Bolohan, J. Němec) proti týmu

Brášci (M. Trávníček, M. Klíma, J. Klíma).

Nohejbalový turnaj není pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Jde o setkání hráčů a fanoušků, přátel a známých, kteří se doufám dobře bavili, a to i po oficiálním ukončení turnaje, kdy se zapíjel úspěch vítězného týmu.

Závěrem bych rád poděkoval obci Vlasatice za poskytnutou finanční podporu, za propůjčení párty stanů, stolů s lavicemi a ostatním, kteří nám pomáhali. Nemalé díky patří také Lence Pekařové za celodenní péči o náš pitný režim a Janu Mikovi za výborný kotlík.

Již teď se těšíme na XIV. ročník.

Tomáš Slezák

 

rybářské závody

20. 6. 2020

IMG_20200620_152505.jpg 20200620_102047.jpg

Každoroční jarní rybářské závody ve Vlasaticích pro děti a dospělé jsou za námi!

Letošní závody proběhly netradičně až 20. června, protože už ze známých důvodů spojených s restrikcemi okolo onemocnění Covid-19 jsme je z jara museli zrušit.

Čekalo nás ten den docela nepříjemné počasí s deštěm, které se sice na chvíli dopoledne umoudřilo, ale dost poznamenalo dětské závody. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 88 netrpělivých účastníků závodu dospělých, což byl mimochodem historický rekord závodů. Přestože počasí nepřálo, tak závodníci chytli během závodů přes 130ks kaprů.

Ve 13:00 začaly dětské rybářské závody. Závodů se zúčastnilo 19 dětí, které byly stejně jako ráno dospělí „nažhavené“ býti tím nejlepším. Perličkou dětských závodů bylo, když jedno z dětí chytilo největšího kapra dne s délkou 69cm. Děti si to pěkně užily, i když počasí nás donutilo závody zkrátit. Pro všechny děti jsme měli nachystaná dárková trika, výhry a dárkové tašky.

Na závodníky se přišlo podívat i přes špatné počasí mnoho obyvatel Vlasatic, kteří se zájmem sledovali rybáře. K občerstvení jsme měli pro všechny nachystanou polévku z uzeného masa, maso z kotlíku a také výbornou uzeninu na grilu.

Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech!

Petrův Zdar!

Předseda Lumír Boščík

 

SVATBA VE VLASATICÍCH

19. 6. 2020

Po úspěšném zdolání nouzového stavu v České republice se v pátek 19. 6. 2020 konala v obřadní síni ve Vlasaticích svatba. Do svazku manželského vstoupili slečna Zuzana Pánková a pan Pavol Rehák. Svatba se konala jen za účasti snoubenců a svědků. Přejeme novomanželům, aby byli v manželství spokojení a šťastní.

zaměstnanci OÚ

IMG_20200619_100642 (2).jpg IMG_20200619_100800.jpg

Ostatková zábava

15. 2. 2020

Sobotní slunečné ráno jsme zahájili průvodem masek po naší obci. Skotačení masek doprovázel harmonikář Roman z Olbramovic. U každého domu nás vítali s malým pohoštěním. Masky byly v hojném počtu i díky místní mladší generaci za což jim velmi děkujeme. Večerní ostatkovou zábavu zahájil hudební produkcí Zbyňa Band, který hrál po celý večer. Bylo pro nás milým překvapením hojná účast masek. Tancovalo a hrálo se do ranních hodin. Touto cestou děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravách tomboly, průvodu a večerní zábavy.

Helena Kocichová

Dětský karneval

9. 2. 2020

Dětský karneval IMG_20200209_155700 (2).jpg

I v letošním roce se 9. února 2020 konal tradiční a dětmi velmi oblíbený karneval. Karnevalu se účastnilo spousta dětí v krásných maskách. Nechyběli princezny, červené Karkulky, piráti, kovbojové, indiáni.... Program pro děti, který byl plný her, soutěží a zábavy, hudebně doprovázel jako každý rok oblíbený "Zbyňa Band". V závěru karnevalu byly děti odměněny tombolou, která určitě všechny potěšila. Děti, ale i dospělí se mohli občerstvit limonádou, párkem v rohlíku, kávou, čajem, ale nechyběla ani nabídka výborných palačinek, které připravovala Zdeňka Furišová.
Za pomoc při organizaci dětského karnevalu děkujeme Z. Hroudnému, Z. Furišové, M. Sendlerovi, P. Procházkovi ml., T. Procházkovi, M. Procházkové, K. Hubáčkové, L. Hubáčkové.
Již nyní se těšíme na dětský karneval v roce 2021.

zaměstnanci OÚ

MYSLIVECKÝ PLES

18. 1. 2020

20200118_234806.jpg

Tak jako každý rok, již tradičně, zahájil v naší obci plesovou sezónu roku 2020 - Myslivecký ples. Ples se konal 18. ledna 2020 na sále OÚ Vlasatice.
Letošní Myslivecký ples byl velice vydařený. Nepamatujeme si už snad, kdy naposledy navštívilo náš ples tolik hostů. Nálada byla výborná a celkově se průběh plesu nesl v příjemném duchu a lidé se dobře bavili. Celým večerem nás provázela oblíbená kapela Tom Sawyer Band, která na našem plese nesměla chybět. Hřebem večera pak byla bohatá zvěřinová i věcná tombola.
Velice nás těší Váš vzrůstající zájem o Myslivecký ples. V průběhu plesu i po něm jsme obdrželi jak kladné ohlasy tak i podněty, na kterých pro příští rok zapracujeme. Každý rok, se snažíme ples posunout o krok dál.
Doufám, že nám zachováte Vaši přízeň i v příštím roce a všichni se uvidíme na dalším Mysliveckém plese, na který se můžete těšit 16. 1. 2021.

Rád bych poděkoval členům Mysliveckého spolku Vlasatice, OÚ Vlasatice a také všem sponzorů. Díky Vám všem se nám podařilo shromáždit krásnou tombolu.

Přeji Vám všem pevné zdraví a na shledanou příští rok.

S pozdravem,
Přátelé Hubertova cechu