OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce - archiv 2021

Kulturní akce - archiv 2021

 

Ochutnávka mladých vín

o3.jpg o1.jpg

I letos Vinařský spolek uspořádal ochutnávku mladých vín. Přes jarní opožděné rašení, místy až o tři týdny, réva dohnala a fenologická zralost hroznů byla nakonec v dlouholetém průměru. Podzimní příznivé počasí s teplými dny a chladnými nocemi předurčuje ročník 2021 z hlediska jakosti mírně nadprůměrný, lze tedy očekávat výborná vína. Na ochutnávce jsme mohli porovnat mladá vína místních i přespolních vinařů. Celkem zde bylo 80 vzorků vín. K zakousnutí byly zabijačkové speciality. Sešlo se kolem 35 příznivců vína a panovala poklidná atmosféra, která umožňovala diskutovat nad ochutnávanými víny.

Těšíme se na další setkání

Marek Sendler

 

Martinská zábava ve Vlasaticích

18AB3C9A-76BF-4396-A7B3-CCA13AC9998B.jpeg
Místo tradičních babských hodů jsme se letos kvůli covidové nejistotě rozhodly uspořádat Martinskou zábavu, která se konala v sobotu 13. listopadu. I bez krojů jsme se ale pečlivě připravovaly a trénovaly. Pobavit jste se mohli u tomboly nebo našeho půlnočního překvapení, které obsahovalo to nejlepších ze všech našich hodových vystoupení. K tanci a poslechu celý večer skvěle hrála Kapela Karla Pešla. Chtěly bychom poděkovat obci Vlasatice za pomoc s organizací, Cukrárně Vlasatice za sponzorský dar v podobě dortu do tomboly a Martině Kocichové, Aleně Novosádové a Liboru Kovaříkovi za obsluhu baru. Nejvíc děkujeme Vám, kteří jste nás i v této době přišli podpořit, a doufáme, že jste si to užili stejně jako my. Těšíme se na Vás zase za rok, snad opět v krojích!

Za vlasatické ženy Lenka Hubáčková

 

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

IMG_20211104_170615 (2).jpg IMG_20211104_165211 (2).jpg

Po roční přestávce se opět konal tradiční lampiónový průvod. Sešli jsme se u altánku v parku u rybníčku "Štouráku" (Šlojíře). Při zahájení jsme požádali jedno z rodičů, aby vylosoval tři výherní obrázky "DÝŇÁČKA". Výherci dostali sladkou odměnu. Po zahájení si děti s lampióny prošly připravenou stezku, na které mohly získat heslo "lampion". Za vyluštění hesla děti dostaly malou sladkost. Pro děti i rodiče bylo připraveno drobné občerstvení (opékání špekáčků, čaj). I po roční "covidové" pauze byla letošní účast dětí i rodičů na lampionovém průvodu velká.

zaměstnanci OÚ

 

VLASATICKÉ POSEZENÍ U BURČÁKU

nsdjdj (2).png buri (2).png

I letos náš spolek Vinaři z Vlasatic pořádal již tradiční posezení u burčáku. Počasí nám přálo, a tak se na posezení v zahradě obecního úřadu přišlo podívat velké množství návštěvníků jak místních tak z okolí. A to i navzdory tomu, že v Mikulově probíhalo Pálavské vinobraní. U nás je taková rodinná atmosféra. Přišlo necelých dvě stě návštěvníků a stolů bylo tak akorát. Měli jsme připravené odrůdové burčáky, kotlík a nějaké ty sladké pamlsky k zakousnutí. K příjemné atmosféře hrála cimbálová muzika Gracia, která po dlouhou dobu byla doprovodnou kapelou Jožky Černého s primášem Petrem Zugárkem. Lidé si tak mohli posedět a popovídat s přáteli nebo zazpívat a zanotovat nějakou tu pěknou moravskou písničku. Chtěli bychom poděkovat manželkám a přítelkyním, které připravily stejně jako v loňském roce, velmi pěkné a chutné občerstvení.

Marek Sendler

 

expedice za sousedy

IMG_20210821_102735 (2).jpg IMG_20210821_105219 (2).jpg

Dne 21. 8. 2021 obec Kubšice pořádala 9. ročník Expedice za sousedy - rodinného cyklovýletu po obcích. V letošním ročníku byla do této cykloakce zapojena i naše obec. Ta připravila pro cyklisty expedice malé občerstvení na zahradě obecního úřadu. Účastníci cyklovýletu měli možnost ochutnat víno od místního vinaře Ladislava Outulného a také si mohli zpříjemnit jízdu na kole návštěvou místní Cukrárny M. Cyklisté naší obcí projížděli v době od 8:30 hod. do 12:30 hod. a účast byla hojná. Naší obcí projelo a poctilo návštěvou asi 300 cyklistů, kteří pokračovali do obce Ivaň.

Obec Vlasatice děkuje panu L. Outulnému, Cukrárně M a zaměstnancům obce Vlasatice, za účast a pomoc při organizaci Expedice za sousedy.

zaměstnanci OÚ

Tenisový turnaj ve čtyřhře

32D76AE0-17D6-4924-8242-84D187D972F4.jpeg A20E10F9-AC24-4DCA-AB0D-D1E9BD2A6237.jpeg

Poslední sobotu v měsíci červenci proběhl X. ročník Tenisového turnaje ve čtyřhře, kterému předcházely zápasy v základních skupinách, které probíhaly už od jara. Za slunečného počasí se turnaje zúčastnilo 8 tenisových dvojic. Výkony všech účastníků byly velice vyrovnané, ale vyhrát může pouze jeden tým. Letošní turnaj ovládla dvojice Pavel Špaček, Radek Pálka, na druhém místě se umístil Petr Wais, Miroslav Hanuš, a na třetím místě Tomáš Pekař, Michal Bíla. Všem gratulujeme.
Na vydařené sportovní odpoledne navázala hudební zábava v podobě kapely Máš čas bend. Všichni se dobře pobavili a již se těšíme na další ročník, který se uskuteční na novém multifunkčním hřišti, které bylo vybudováno na pozemku za Základní školou.

Pavel Cileček

 

LETNÍ NOC 2021

ldjt (2).jpeg let (2).jpg

I v letošní roce se konala již tradiční Letní noc. Zábavu zahájil doprovodný program malování na obličej, tetování a Gladiátor, což využili hlavně návštěvníci dětského věku. Jako každý rok nám k tanci hrál ZbyňaBand. K občerstvení bylo připraveno maso z kotlíku, které připravoval Jiří Serafinovič s Janem Mikem. Nechyběl ani tradiční výčep, který zajištovali manželé Blanka a Zdeněk Fuksovi. V letošním roce byla návštěvnost Letní noc rekordní. Věříme, že všichni zúčastnění se pobavili, zatančili a také odreagovali od nelehké „Covidové doby“.

Doufáme, že i příští rok se opět podaří Letní noc uspořádat. Děkujeme manželům Fuksovým za zajištění výčepu a zaměstnancům obce Vlasatice za přípravu a organizaci Letní noc 2021.

zaměstnanci OÚ

 

Jánské hody 2021

IMG_6007.jpg IMG_6270.jpg

Po dvou letech se opět konaly Jánské hody u nás ve Vlasaticích, a to v sobotu 19. června. Stárci zahájili den hodovým průvodem obcí a zvaním spoluobčanů na večerní zábavu. Krojovaný průvod celý den hudebně doprovázel harmonikář Ondřej List. Večerní zábavu stárci tradičně zahájili hodovým pochodem. Následovalo předání hodového práva prvním stárkům, sólo se starostou a volná zábava. K tanci a poslechu hrála kapela Skaláci ze Skalice. Kromě pochodu si stárci připravili taky mašličkové sólo, „koště“ a půlnoční překvapení, po kterém následovala krátká diskotéka. Celý den bylo krásné letní počasí, a tak se hody opravdu vydařily.
Za stárky bychom chtěli poděkovat obci Vlasatice za spolupráci s organizací, Fuksům za zajištění baru, fotografovi Michalu Serafinoviči a dalším, kteří se podíleli na přípravách. Ale hlavně vám všem, kteří jste nás podpořili a přišli se pobavit.
Těšíme se za rok!
Za stárky Lenka Hubáčková