OBEC VLASATICE
Jihomoravský krajJihomoravský kraj

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kulturní akce - archiv 2022

Kulturní akce - archiv 2022

 

Mikulášova štědrost

zpravodaj mikuláš foto 2.jpg  zpravodaj mikuláš foto 3.jpg   zpravodaj Mikuláš foto.jpg

     Mikuláš byl vždy velmi oblíbený, proslul především svou štědrostí, nikomu neodepřel pomoc. Svátek sv. Mikuláše připadá na 6. prosince a je u nás spojen především s obdarováváním dětí drobnými dárečky a sladkostmi.
     Mikulášovu štědrost jsme si mohli připomenout v neděli 4. prosince v kostele sv. Jana Křtitele ve Vlasaticích zhlédnutím krátké pohádky. Dva lakotní bratři a chudí manželé byli poctěni návštěvou Mikuláše. Ne všichni se však zachovali správně a zlo bylo po zásluze potrestáno.
    Poté už přítomné děti písničkou přivolaly opravdového Mikuláše, který je obdaroval sladkostmi. Věřím tomu, že budeme v příštím roce hodní, budeme se chovat čestně a spravedlivě, aby nás mohl Mikuláš opět navštívit.
   Děkuji všem, kteří se podíleli na zorganizování tohoto krátkého představení spojeného s mikulášskou nadílkou, především Obci Vlasatice, Z. Furišové, K. Hubáčkové, L. Klementové, P. Procházkovi a S. Dufkovi.

Alena Králová

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU - 1. ADVENTNÍ NEDĚLE 2022

IMG_20221127_163735 (2).jpg    20221127_170212.jpg

Na 1. adventní neděli jsme v naší obci měli možnost se sejít u příležitosti rozsvícení vánočního stromu. Zahájení patřilo předškolákům z mateřské školy a 1. třídy základní školy, zazpívali několik vánočních písní. Bylo to velmi pěkné. Poté se za odpočítávání dětí rozsvítil vánoční strom a nám, zúčastněným, začala volná zábava u výborného svařáku a dětem u čaje. Na stáncích bylo možné zakoupit čepice, vánoční dekorace, trička, sladkosti a také výrobky dětí ze školky. Akce byla velmi vydařená a moc se líbila.

Kateřina Kotzianová

Ochutnávka mladých vín

      Letošní ochutnávka mladých vín proběhla v sobotu 20.11. Na ochutnání bylo přes 100 vzorků mladých vín a většina z nich byla od místních vinařů. K zakousnutí byly i tradiční zabijačkové výrobky, které ochutnalo více než 60 návštěvníků.
      Letošní sezonu si pěstitelé hroznů vesměs pochvalovali. V průběhu roku byly příznivé teplotní a srážkové podmínky, srpen byl pak slunečný a teplý. Bohužel v září, kdy je potřeba hlavně suchého počasí, přišly obavy z dešťů. Na některých místech za měsíc spadlo tolik vody, jako jinde během celého roku. Tím utrpěla kvalita hroznů. Byl zvýšený výskyt nežádoucí hniloby, klesaly kyseliny a některé odrůdy musely být sbírány dřív, než dosáhly fenolické zralosti a potřebné cukernatosti. Vinaři v případě nutnosti zvyšovali kyselinu v bílých a růžových moštech kombinací kyseliny jablečné a vinné, popřípadě jen kyseliny vinné (vždy je lepší řešit nedostatek kyselin v moštu, než posléze ve víně).
     Vinaři se ale se surovinou, kterou měli k dispozici, poprali dobře. Předpokládáme, že bílá a růžová vína budou spíše lehčí s nižším obsahem alkoholu. Mají jemnější, harmoničtější kyselinu než v loňském roce a v aromatickém profilu se projevuje svěží ovocná chuť.
    Červená vína díky nižším kyselinám budou jemná a sametová. Jsou i vinaři, kteří měli modré hrozny zdravé, ve výborné kondici, a sbírali je díky pozdnímu babímu létu až na přelomu října a listopadu. Tahle surovina je ideální pro plná, těžší, strukturovaná vína s vyšším obsahem alkoholu. Vhodné pro taková vína bude zrání v sudu.
   Jak se pravidelně ukazuje, záleží nejen na počasí, ale také na poloze a agrotechnice, celkovému přístupu a redukci úrody. Ne nadarmo se říká, že „víno se dělá ve vinohradě“.
     Děkujeme za poskytnuté vzorky vín, bez nich by se ochutnávka nemohla konat.

Marek Sendler
předseda spolku

Divadelní představení

  www - Plakát DSP - Vlasatice - 2022-11-05.jpg

Dne 5.11.2022 jsme měli příležitost navštívit v sále obecního úřadu divadelní představení  okrouhleckého spolku VOKO. Představení začalo v 18 hod. a diváci mohli shlédnou hru autorů Smoljaka a Svěráka Dobití severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909. Děj hry byl typický pro cimrmanovskou tvorbu plnou humoru a vtipných scének. Představení navštívilo asi 50 hostů a všichni se skvěle bavili.

Zaměstnanci OÚ

babské hody

IMG_6887.jpg   IMG_7074.jpg

     V říjnu se u nás ve Vlasaticích po dvouleté covidové pauze opět konaly Babské hody. Kvůli nepřízni počasí zahájily vlasatické ženy hodový den bez krojů a v civilu se vydaly na pochůzku obcí, která je spojená se zvaním spoluobčanů na hodovou zábavu. Hudebně je po celý den doprovázel harmonikář Petr Šarda ze Cvrčovic. Večerní zábavu zahájily krojované ženy hodovým pochodem a vrtěnou. K tanci a poslechu hrála celý večer kapela Túfaranka ze Šakvic. Kromě zahajovacího pochodu si stárky připravily také půlnoční překvapení a tombolu.
      Za vlasatické krojované ženy bychom chtěly poděkovat obci Vlasatice za spolupráci, obsluze baru, fotografovi i všem ostatním, kteří se na hodech podíleli. Největší poděkování patří Vám, kteří jste nás podpořili a přišli si společně zatančit a pobavit se.

Příští rok se těšíme tradičně v listopadu!

Za vlasatické krojované ženy Lenka Hubáčková

 

Lampiónový průvod

123.jpg 23.jpg 636.jpg

I v letošním roce Obec Vlasatice pořádala 1. listopadu v parku u rybníčku Šlojíř (Štourák) Lampiónový průvod. Ten byl zahájen losováním obrázku, který děti namalovaly a odevzdaly v místním obchodě Jednota. V letošním roce bylo téma malovaného obrázku "PODZIM".  Vylosováni byli Jakub Mášek, Jana Mochanová a Miroslav Novák, kteří za odměnu dostali velkou čokoládu. Následně si děti prošly lampiónovou stezku, kde hledaly heslo letošního lampionového odpoledne. Pro děti Obec Vlasatice připravila, již tradičně, dýně, které si namalovaly a vystavily u altánku. Samozřejmě nechybělo opékání špekáčků. 
Děkujeme zaměstnancům Jednoty Vlasatice a obce Vlasatice za pomoc při organizaci Lampionového odpoledne.

zaměstnanci Obce Vlasatice 

Vlasatické posezení u Burčáku

pkss.jpg vin44.jpg

Letos byl již 5. ročník, který se konal opět na druhou zářijovou sobotu. K ochutnání bylo 10 druhů burčáků od místních vinařů.
I přes to, že nám počasí ze začátku nepřálo, a v době zahájení přišla veliká průtrž mračen společně s kroupami, tak nakonec se umoudřilo a bylo velmi příjemně.
Přes prvotní nepřízeň počasí přišlo přes 120 návštěvníků. Z větší části přespolních. Nejspíše je přilákala i cimbálová muzika Grácia, společně s jejich primášem Petrem Zugárkem. Přestože muzikanti odešli ve 21 hodin, tak spousta návštěvníků se vydržela bavit do pozdních nočních hodin.
Doufám, že se všichni zúčastnění dobře bavili a příští rok opět přijdou nejen za pěknou muzikou.

Marek Sendler
předseda vinařského spolku

 

10. ročník Expedice za sousedy

IMG-20220906-WA0010 (2).jpg   IMG-20220906-WA0003 (2).jpg

I v letošním roce se naše obec aktivně zapojila do rodinného cyklovýletu po obcích "Expedice za sousedy", kterou již tradičně pořádá obec Kubšice. Obec Kubšice již pořádala 10. ročník této cykloakce a opět oslovila naši obec a místní Cukrárnu M. Obec Vlasatice nabídla malé občerstvení na zahradě obecního úřadu, kde také mohli cyklisti ochutnat víno od místního vinaře pana L. Outulného. Po malém občerstvení na zahradě OÚ pokračovali cyklisti do místní Cukrárny M, kde na ně čekalo mnoho vynikajících zákusků, výborná káva, točená zmrzlina a chlazené nápoje. 

Obec Vlasatice děkuje panu L. Outulnému, Cukrárně M a zaměstnancům obce Vlasatice, za účast a pomoc při organizaci 10. ročníku Expedice za sousedy.

zaměstnanci OÚ

VIII. MAJOR TURNAJ VE STEEL ŠIPKÁCH VLASATICE 

FB_IMG_1662535455090.jpg received_1758016354536149.jpeg

    Dne 13. 8. 2022 se v naší obci konal již osmý Major turnaj, tentokrát jsme ho pořádali my, Kohouti Mackovice, pod záštitou Znojemského šipkařského spolku a ve spolupráci s SDH Vlasatice a obcí Vlasatice. Do toho týmu patřím i já,  Mirek Šiška a Radek Paleček. 
    Natrénovali  jsme již večer před turnajem, kdy jsme udělali miniturnaj, kterého se zúčastnilo 13 šipkařů. 
    Hlavní turnaj jsme odstartovali v sobotu ve 14 hodin. Přihlásilo se celkem 60 hráčů, což je na letní turnaj opravdu krásné číslo. Rozlosováni byli do 10 skupin po 6 hráčích,  3 ze skupiny postupovali rovnou do 32 double KO pavouka a ti, kteří skončili ve skupině má čtvrtém místě se mezi sebou utkali v legu smrti, kdy dva výherci šli dále do pavouka. Výherci tohoto turnaje se stali: 3. Místo Bohumil Vráblík - náš Kohout, 2. Místo  Jan Příkazský,  1. Místo Jan Kadlec.
    Zároveň na dvou terčích začal i turnaj žen, kde výherkyně byly: 3.místo Kristina Vodáková,  2.místo Andrea Vodáková a 1.místo Martina Hájková. Za hladký průběh turnaje a celé jeho organizování děkujeme panu Marku Svobodovi z Olbramovic.
    Od 20 hodin nám venku na zahradě obecního úřadu začala hrát k poslechu i k tanci hudební skupina Hrad92, která hrála opravdu skvěle.
     Děkujeme všem, kteří nám s akcí pomohli,  hlavně Janu Magalovi. Moc rádi bychom tuhle akci opakovali každý rok a budeme rádi, když se k nám přidají další šipkaři.  Těšíme se v červenci. 

Za Kohouty SABINA STRNADOVÁ 

 

XI. ročník Tenisového turnaje ve čtyřhře

72527ACE-378C-4EDD-A8AA-287E00ECEFD8.jpeg  8E125252-2CE3-47B4-BE02-C17263BCA06C.jpeg

    Dne 30.7.2022 proběhl XI. ročník Tenisového turnaje ve čtyřhře. Poprvé se tento turnaj odehrál na novém multifunkčním hřišti, které bylo vybudováno na pozemku za Základní školou. Turnaje se zúčastnilo devět párů. I přes nepříznivé počasí, které chvílemi narušovalo průběh zápasů, se podařilo turnaj odehrát. Vítězem XI. ročníku se stala dvojice Petr Wais a Miroslav Hanuš, druhé místo obsadili Tomáš Pekař a Michal Bíla a na třetím místě se umístili Pavel Cileček a Václav Shorný.
     Na sportovní den navázala večerní zábava, o kterou se zasloužila skupina Regal Steel. Děkujeme sponzorům a všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci turnaje. Těšíme se na příští ročník.

Pavel Cileček

Letní noc

IMG_20220715_200109 (2).jpg IMG_20220715_185913 (2).jpg

 

Obec Vlasatice pořádala v pátek 15. července 2022 již tradiční Letní noc. I v letošním roce čekal, nejen na děti, doprovodný program v podobě rodeo býka, třpytivého tetování a balónkového klauna. Doprovodný program zajišťovala, a to již třetím rokem, společnost Atrakce Pohoda. Jako každý rok, pitný režim návštěvníků zajišťovali a všechny určitě velmi dobře obsloužili členové TJ Start Vlasatice.  Pro přítomné Letní noci zaměstnanci obce připravili velmi vydařený tzv. kotlík z vepřového masa. Samozřejmě Letní noc je hlavně taneční zábavou. A s Letní nocí je již několik let spjat ZbyňaBand, který opět nezklamal a báječně hrál k tanci.

Věříme, že Letní noc se všem líbila, každý se pobavil. Děkujeme všem, kteří se organizačně podíleli na průběhu Letní noci. A my se již těším na další v roce 2023.

zaměstnanci OÚ

XIX. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice

IMG_20220702_191652_1.jpg  Nohec 2022.jpg

     I v letošním roce 2. 7. 2022 proběhl XIX. ročník nohejbalového turnaje o pohár starosty obce Vlasatice. Celkem se do turnaje přihlásilo 10 týmů po třech hráčích, od 15-ti let a výše. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, kde si zahrál každý s každým a následně se hrálo formou play off.
    Ve finálovém zápase se letošním vítězem turnaje stal tým Tým dým (O. Matuška, F. Ševčík, L. Kovařík), který porazil tým Three stars (M. Šiška, M. Hrůza, V. Havelka), Třetí místo vybojoval tým Chernobyl (P. Lakatoš, J. Duchoň, C. Bolohan) proti týmu Bo Není Čas (P. Špaček, V. Skalák, R. Pálka).
    Nohejbalový turnaj není pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Jde o setkání hráčů a fanoušků, přátel a známých, kteří se doufám dobře bavili, a to i po oficiálním ukončení turnaje, kdy se zapíjel úspěch vítězného týmu.
     Závěrem bych rád poděkoval obci Vlasatice za poskytnutou finanční podporu, za propůjčení párty stanů, stolů s lavicemi a ostatním, kteří nám pomáhali. Nemalé díky patří holkám L. Hubáčkové, L. Kovaříkové a S. Jedounkové za celodenní péči o náš pitný režim a Janu Mikovi za výborný kotlík.

Tomáš Slezák

 

Jánské hody

  IMG_1609.jpg

Poslední červnovou sobotu se u nás ve Vlasaticích konaly tradiční Jánské hody. Krojovaná chasa zahájila den průvodem obcí a zvaním spoluobčanů na večerní zábavu. Hudebně stárky celý den doprovázel harmonikář Ondřej List. Večerní zábavu zahájili stárci společně s krojovanými dětmi hodovým pochodem, po kterém následovalo předání hodového práva prvnímu páru a sólo se starostou. K tanci a poslechu hrála celý večer kapela Zlaťanka z Kobylnic. Kromě zahajovacího pochodu si stárci připravili také kolíčkové sólo a pohádkové půlnoční překvapení.

Za krojovanou chasu bychom chtěli poděkovat obci Vlasatice za spolupráci s organizací, obsluze baru, fotografovi i všem ostatním, kteří se na hodech podíleli. Největší poděkování ale patří Vám, kteří jste nás podpořili a přišli si společně zatančit a pobavit se.

Těšíme se za rok!

Za krojovanou chasu Lenka Hubáčková

Vítání občánků dne 28. 5. 2022

  DSC00797.JPG  DSC00777.JPG

Po dlouhé dvouleté odmlce způsobené Covidovími opatřeními, jsme mohli opět uspořádat vítání občánků v naší obřadní síni. Z důvodu velkého počtu dětí jsme rozdělili vítaní dětí do tří skupinek. Slavnostní obřad byl doprovázen hudebním vystoupením dětí z Hudebního ateliéru Pavlíny Kratochvílové, které navodilo dojemnou atmosféru. Celkem jsme přivítali 8 děvčat a 11 chlapců. Samotné vítání bylo zahájeno vystoupením malých hudebníků a představením dětí a rodičů panu místostarostovi. Po slavnostním proslovu byly dětem a maminkám rozdány malé dárky, závěr slavnosti ukončili malý zpěváčci a nejedné mamince či babičce ukápla slza dojetí. Tento slavnostní okamžik si rodiče zvěčnili pořízením fotografie s dětmi v naší kolébce. Celé sobotní dopoledne proběhlo v krásné sváteční atmosféře a novým vlasatickým občánkům přejeme ať rostou do krásy a k radosti rodičům.

Zaměstnanci OÚ

 

Rybářské závody 

  IMG_20220515_121931556_HDR.jpg  IMG-20220515-WA0090.jpg

Rybářský spolek přivítal soutěžící po předlouhé covidové proluce v novém. Letošní závody se konaly 14-15.5. 2022, kdy v sobotu byly tradiční závody dospělých a v neděli jsme přivítali i ty nejmenší nadšence sportovního rybolovu.

Závody začaly tradičně v 6:00, ale již okolo 4:30 si rybáři žádali první startovní povolenky. Čekalo nás ten den velmi pěkné počasí bez větru, prostě ideální k chytání ryb. V 6:00 bylo nachystáno nahodit 59 netrpělivých účastníků závodu dospělých. Cílem závodu bylo chytit co nejvíce měřených cm ušlechtilé ryby (kapr, lín, amur a tolstolobik) a také první rybu závodu. Celý závod byl spojen s výbornou atmosférou prošpikovanou nahlašovanými novými úlovky do sumářů úlovků rybářů rozhodčím. Několikrát došlo i k potleskům od všech rybářů za vyjímečně pěkný úlovek! Na úplný závěr závodu jeden ze soutěžících chytil i parádní štiku. Ta je také důkazem toho, že v rybníce chováme nádherné a zdravé ryby.

V neděli ráno nás čekaly dětské závody. Byli jsme překvapení nad vysokou účastí dětí, které přijely i z okolních vesnic. Děti byly natěšené a doslova s nimi lomcoval závodnický duch! Úderem 8:00 závody začaly. Bylo vidět, že děti byly nachystané rybařit a většina dětí uměla nahazovat a co navíc taky ryby z vody vytahovat. Celkově se podařilo chytit dětem poměrově stejné množství ryb jako v předchozím dnu dospělým. Děti měly zajištěno občerstvení. Na všechny malé závodníky čekaly výhry, nikdo neodešel s prázdnou! Doufáme, že i tímto pěkným dopolednem přitáhneme další zájemce o krásný sport v přírodě jako je rybolov.

Děkuji tímto všem členům za pomoc při závodech, ale i obci za pomoc a pronájem stanu. Celý den byl ve znamení vzrušení ze závodů, ale i pohody, která byla cítit mezi všemi návštěvníky. Pro všechny měl rybářský spolek nachytané občerstvení a také bohatou tombolu.

Petrův Zdar!

Předseda Lumír Boščík

 

Tradiční výstava vín
Vin.jpg vianři.jpg

Tak jako každý rok, se opět na Bílou sobotu konala Tradiční výstava vín. Letos to by již 33. ročník, i když s dlouhou dvouletou přestávkou, kterou způsobily vládní koronavirová protiopatření.
 K ochutnání bylo celkem 363 vzorků vín, z toho 278 bílých, 53 červených a 32 růžových. Hodnocení vzorků proběhlo v pátek 8.4. na sále Obecního úřadu. Garantem výstavy byl Ing Miroslav Moravčík z Horních Věstonic. Šampiony výstavy se stali v bílých vínech Vinařství Holánek z Ivaně s vystaveným vínem Hibernal, ročník 2020, výběr z hroznů. Z červených vín Ing. Jan Boček z Přibic s vystaveným vínem Cabernet Moravia a Šampionem vlasatických vín se stal Marek Outulný s vystaveným vínem Veltlínské zelené. K poslechu a i tanci zahrála cimbálová muzika Gracia. Celkem přišlo necelých 200 návštěvníků, převážně z řad přespolních. Věříme, že se výborně bavili.
Těšíme se na další ročník

Marek Sendler
předseda vinařského spolku

 

Úspěchy žáků Hudebního ateliéru Pavlíny Kratochvílové v Jihomoravském kraji

Anička - Krajské kolo.jpg Eva - David - kraj.jpg

Dne 24. 3. 2022 se konalo v Brně krajské kolo dechových dřevěných nástrojů v oboru hry na příčnou flétnu, klarinet, hoboj, fagot a saxofon.
Do tohoto kola postoupili žáci, kteří obdrželi v okresních kolech 1. místo.
Mezi mými žáky se do tohoto kola probojovala Eva Králová a David Nečas. Eva Králová se věnuje hře na klarinet již od druhé třídy, nyní je žákyní pátého ročníku a soutěžila ve IV. kategorii, kde po bezchybném výkonu získala vynikající 2. místo, přičemž první místo nikdo neobdržel.
David Nečas hraje od třetí třídy na klarinet a nyní chodí do čtvrté třídy. I on podal bezchybný výkon a celý repertoár hrál i zpaměti. I zde velmi přísná porota neudělila první místo a David získal nádherné 2. místo.
Porota byla pětičlenná a byla složena ze samých pedagogů vyučujících na vysokých uměleckých školách. Do celostátního kola postoupil nakonec jen jeden klarinetista z 66 žáků.
Dne 29.3. 2022 probíhala další krajská soutěž, tentokrát ve hře na zobcovou flétnu. Toto krajské kolo se uskutečnilo v ZUŠ v Ivančicích.
Zde panovala velmi příjemná atmosféra. Přijelo sem celkem 57 flétnistů, kteří taktéž vyhráli v okresních kolech první místa a mohli si tak zahrát i v krajském kole. Všechny výkony, které jsem slyšela, byly velmi pěkné a zde byla i vstřícná a milá porota. Z mých žáků se do krajského kola dostala Anička Nečasová, která je teprve žákyní první třídy. Hrála již na altovou i sopránovou flétnu a získala 1. místo.
Chtěla bych poděkovat i touto cestou rodičům těchto žáků, protože i jejich snaha a nemalé úsilí jako je podporovat každodenní cvičení, zakoupit nástroj a všechny další podmínky, které k tomu náležitě patří, stojí nejen finance, čas, ale i spoustu psychických sil, a za to jim patří velké „Dík“.

Pavlína Kratochvílová

 

Divadelní představení

IMG_20220325_184608.jpg  IMG_20220325_180634.jpg

Po dlouhé přetržce jsme měli možnost ve Vlasaticích navštívit divadelní představení. Zavítalo k nám divadlo Klauniky Brno s hrou Don Quijote de la mAncha v režii Bolka Polívky. Návštěvníci se dostavili v hojném počtu a zaplnili celý sál. Představení bylo pojato humornou formou, bylo plné překvapení a smíchu, do hry bylo vtaženo několik diváků, kteří se na malou chvíli stali její součástí. Věříme, že pro zúčastněné to byl příjemně strávený páteční večer.

Zaměstnanci OÚ

 

Ostatková zábava

   received_1016441632290928.jpeg

        Po dvou letech jsme opět mohli obnovit ostatkovou zábavu, která se konala v sobotu 19. 2. 2022. Průvodu se účastnilo 14 veselých masek, které neodradil ani silný vítr a prošly celou vesnici za doprovodu harmonikáře Romana.                  Večerní zábava proběhla v dobrém duchu a za velké účasti nejen masek. Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a bohatá tombola, k tanci a velké radosti zúčastněných hrál Zbyňa Band.                                                                   Tímto děkujeme maskám a všem, kteří se podíleli na přípravě Ostatkové zábavy. Již nyní se těšíme na příští rok.

Klub důchodců Vlasatice

 

Hudební ateliér Pavlíny Kratochvílové

20220223_153250.jpg       20220223_153513.jpg

       Po dlouhé době, kdy byly zakázány všechny soutěže i koncerty, se konečně můžeme pochlubit mimořádnými výsledky z okresních soutěží, které se konaly 21. 2. 2022 v ZUŠ Oslavany a 23. 2. 2022 v ZUŠ v Pohořelicích.
       Moje milá žákyně Anička Nečasová, která u mě hraje od svých 4 let na zobcovou flétnu, vyhrála 1. místo ve velmi silné konkurenci flétnistů z celého okresu. Anička hrála na altovou i sopránovou zobcovou flétnu jak s doprovodem klavíru, tak i s doprovodem cembala. Její výkon porota ohodnotila vysokým počtem bodů a nechala Aničku postoupit i do krajského kola. To se bude konat koncem března v Ivančicích a sjedou se tam nejlepší flétnisté z celého Jihomoravského kraje. Aničce budeme držet palce, aby v obrovsky silné konkurenci dopadla co nejlépe.
       23. 2. 2022 se v ZUŠ v Pohořelicích konalo okresní kolo ve hře na klarinet, kde jsem měla tentokrát dva hráče: Aniččina bratra Davídka Nečase a Evičku Královou.
          Oba tyto žáky jsem se snažila připravit na co nejlépe podaný výkon a musím říct, že se jim opravdu dařilo.
       Davídek Nečas získal nejen 1. místo s postupem do krajského kola, ale i cenu za mimořádně projevený hudební výkon. Tak tedy obdržel 2 diplomy, na které je náležitě hrdý. Čas, který jsem věnovala Davídkovi, se vyplatil a jsem ráda i sama za sebe, že se nám oběma takhle dařilo.
       Evička Králová, která začala hrát na klarinet ve druhé třídě a nyní je žákyní páté třídy ZŠ Pohořelice, podala skvělý výkon a obdržela od poroty 1. cenu i s postupem do krajského kola, které se bude konat také na konci března, tentokrát v Brně. Touto cestou bych chtěla poděkovat i rodičům těchto dětí za to, že se jim náležitě věnují a podporují je ve cvičení na hudební nástroj, v hudebním vzdělání a ve vystupování na veřejnosti.
        Součástí příprav na tyto soutěže byly i koncerty. Některé děti vystupovaly na Mikulášském koncertě v ZUŠ Kuřim, 6. ledna 2022 jsme vystupovali ve Vlasaticích. V sále OÚ ve Vlasaticích vystoupily a zahrály všechny děti z Hudebního ateliéru Pavlíny Kratochvílové. Za tuto možnost vystoupit velmi děkuji panu starostovi, protože veškeré zázemí, včetně občerstvení pro děti, bylo zajištěno. Děti tak na tento Tříkrálový koncert hezky vzpomínají.
      Nyní se tedy chystáme na krajská kola, kde na nás čeká velká konkurence. Věřím však, že společnými silami dosáhneme hezkého umístění.

Pavlína Kratochvílová

 

Tříkrálová sbírka 2022

IMG_20220108_084603 (2).jpg 

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. Jejím hlavním účelem je pomáhat nemocným, handicapovaným, seniorům a matkám s dětmi v tísni v našem regionu.
Letos se naše tři skupinky rozrostly o nové dětské členy a byli z koledování nadšené. Po loňské absenci, kdy se nesmělo koledovat, byla štědrost vlasatických občanů opravdu velká. V kasičkách bylo krásných 26.161,- Kč. Srdečně vám všem, co jste přispěli, děkujeme. A ti, co z jakýchkoliv důvodů nepřispěli, mají tuto možnost dohnat, třeba formou dárcovské zprávy a to ve formě DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 nebo DMS KOLEDA 90 na telefonní číslo 87 777.

Přeji všem krásný Nový rok a hlavně přání, ať jsme všichni zdraví. 

Zdeňka Furišová

 

Archiv akcí - 2015

Archiv akcí - 2016

Archiv akcí - 2017

Archiv akcí - 2018

Archiv akcí - 2019

Archiv akcí - 2020

Archiv akcí - 2021